Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie wymiary głośników z tyłu i przodu ?


Rekomendowane odpowiedzi

no raczej jakieś 13 będą a to jak masz kratki i nie masz głośników ?? może Ci się coś rozłączyło albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kratka jest standardowa, myslalem ze seryjnie montuja nawet jeśli nie ma z tyłu głośników :) Cholera, pewnie zdejmę je i sam zobaczę czy mam tam głosniki czy nie i 'se' zmierzę linijeczką średnice otworów. Jakby 16 weszły byłoby fajnie. Ale sub'a to już na pewno nie mam w bagażniku:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przód się da wyrezać tak że podejdą 16 to może i z tyłu jest podobnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysiu a do powerbass'ów masz może jakieś tanie dojście lub do DLS'ów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak a propos: Jakie głośniki? Nie wiem co mam z przodu ale brzmi to co najmniej gównianie i myślałem o kupieniu jakiś głośników. Tylko nie wiem znowu czy kupić jakiś zestaw i wsadzić dwa do tyłu i tweetery z przodu czy wszystkie 4 nowe kupic... Ogranicza mnie kasa do powiedzmy 500zł. Mój kumpel może załatwić mi tanie Calibery ale nie wiem co myslec o tej marce, nie znam się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego za 500 może z delikatnym haczykiem wsadzisz przyzwoite 16 w przód i do tego wygłuszysz jak podepniesz to pod piec bedzie już całkiem przyzwoicie i subek będzie tylko dodatkiem żeby coś z tyłu popukiwało :decayed:

a jakie Ty masz radio ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiegos kenwooda, nawet nie wiem za bardzo jakiego, ale z nizszej polki. Wiesz, nie zależy mi na jakimś super brzmieniu, po prostu to co mam brzmi tak płasko ze nie moge wytrzymać:P A jakby kupić lepsze na tył 16 i z przodu zostawić to co jest? Żeby jakiejś głębi dodać. A z subwooferem nie chce mi się pieprzyć, może dobre 16 wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem czy głośniki w tyle dadzą taki efekt jaki można by osiągnąć przodem. nawet już nie mówię o jakiś turbo dobrych głośnikach jakieś hertz czy coć by dały radę ale z wygłuszeniem i nawet pod samo radio będzie fajnie. No i jeśli będą z przodu będzie fajniej dla kierowcy, a raczej większość czasu spędza się z przodu to ja bym w pzód ładował na Twoim miejscu. Jest na forum jakiś poradnik jak zmieścić 16 w przód troche zabawy jest ale nie trzeba nic wycinać boczków czy coś takiego.

Ja sam osobiście będę teraz ciągną 2-drożne na tył w półkę u ciebie tak maksymalnie do 150 zł, ale to tylko dlatego że coś mi tam zaczęło skwierczeć i mnie najzwyczajniej w świecie wkur... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a weź jak możesz pokarz jakieś przykładowe aukcje na allegro czy gdzieś tych carpowerów jak możesz ?? bo jak patrzyłem to i to co znalazłem to troche chińsko to wygląda :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod ten post, a więc wymiary głośników są takie:

Przód 130mm na 3 śruby, kupujesz dystans i mocujesz na 4 śruby nieoryginalne głośniki + tweetery

Tylne drzwi (nie każda ma) 100mm, można zamontować 130mm ale trzeba tam wyciąć większy otwór, bo siedzą na takiej dużej płycie przykręcanej, lub kupić dystansy i założyć 165mm i jest the best

Tylna półka 165mm na takim śmiesznym dystansie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nokii w swoim avancie b5 mam 6 głośników i sub w bagażniku, wydaje mi się że w drzwiach z przodu miałem 13, ale mam pytanko co do wymiany tweeterów ponieważ nie umiem ich wymontować mają jakieś dziwne mocowanie a nie chciał bym nic połamać. Kiedyś chciał bym dokupić system bose, problemem jest tylko to że ludzie posiadający to nagłośnienie nie chcą się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nokii w swoim avancie b5 mam 6 głośników i sub w bagażniku, wydaje mi się że w drzwiach z przodu miałem 13, ale mam pytanko co do wymiany tweeterów ponieważ nie umiem ich wymontować mają jakieś dziwne mocowanie a nie chciał bym nic połamać. Kiedyś chciał bym dokupić system bose, problemem jest tylko to że ludzie posiadający to nagłośnienie nie chcą się go pozbyć.

Tweetery mają taki pręcik, ściągasz go i jest na wierzchu, ale ori dobrze grają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam fabryczny zestaw w Avancie 2000r składający się z 6 głośników, z przodu są 13 ale jeszcze nie rozbierałem więc nie wiem jakiej firmy ale pewnie Nokia. Jeśli chodzi o tył to rozbierałem ostatnio boczki i jest głośnik 16cm jakiś no-name i według moich pomiarów ma głębokość jakieś 56-58mm i z tego co mierzyłem to da się tam wsadzić głębszy głośnik (zapas jest spory) dlatego zamówiłem już PowerBass S-6C, maty wygłuszające i podkładki na inny rozstaw śrub. Trzymam kciuki że się wszystko ładnie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest głębokość montażu głośnika z przodu w drzwiach w kombi?i jeśli był ktoś taki miły i napisał jakie rozmiar głośników pasuje w przednich dziwach bez żadnych przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...