Jump to content
0
drdala

Nie działają szyby i centralny zamek u kierowcy

Recommended Posts

Witam Mam problem z Audi A4 B6 2002 rok 130 koni silnik awx. Z przycisku kluczyka i przycisków w środku nie otwiera się i nie zamyka centralny zamek u kierowcy.  Szyby nie opuszczają się i nie zamykają w żaden sposób ani z kluczyka ani od środka wszedzie tj i drzwi pasazera i kierowcy. Co mogło paść? 

Sprawdź czy nie przecięły się kable w przelotce między drzwiami a słupkiem. 

W dniu 26.06.2019 o 11:59, lewiatan1989 napisał:

Sprawdź czy nie przecięły się kable w przelotce między drzwiami a słupkiem. 

Powiedz mi prosze, bo moze wiesz, drzwi do zwalenia, czy sama tapicerka drzwi, czy jak, nie moge tej gumy łączącej wyciągnąć a nie działa mi w prawych drzwaich regulacja szyb i oswietlenie 😕

10 minut temu, gregoor napisał:

Powiedz mi prosze, bo moze wiesz, drzwi do zwalenia, czy sama tapicerka drzwi, czy jak, nie moge tej gumy łączącej wyciągnąć a nie działa mi w prawych drzwaich regulacja szyb i oswietlenie 😕

Kolego nic nie musisz ściągać, guma schodzi po otwarciu drzwi - można powiedzieć że siedzi na wcisk, ściągnij ją od strony karoserii, a nie od strony drzwi

28 minut temu, gregoor napisał:

Dokładnie tak jak @Lukasz_mk2 pisze - zsuń gumę z przelotki i sprawdź przewody. Jak będą przecięte trzeba lutować na dobrą sprawę można bez rozbierania drzwi. Jakbyś chciał polutować porządnie musisz zrzucić boczek, odpiąć kostkę od słupka, wszystkie kostki i mocowania kabli w drzwiach i wtedy wyciągasz cała instalacje drzwi na zewnątrz w stronę gumowej przelotki. 

ogarnąłem po części, przewód z prądem był złamany, skręciłem taką złączką ed elektrycznych przewodów. Ale jest jeszcze jedna kwestia. Sterować moge wyłącznie z drzwi kierowcy, przycisk w drzwiach pasażera nie działa.
Wymieniałem miesiąc temu mechanizm szyby, mogłem coś spier$%^ić podłączając kostki... a może ich nie podpiąłem do przycisku... ? f*uck!