Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 B5 1.8 gaśnie podczas jazdy problem z odpaleniem


Turbo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem podczas jazdy auto potrafi zgasnac i nie chce odpalić.Trzeba chwilę odczekać i zapali.Podczas gdy gaśnie słychać przekaźniki pod kierownicą.Czy to wina któregoś przekaźnika a może stacyjki?

IMG_20190629_114739.jpg

Edytowane przez Turbo1
Wyświetla takie błędy.Po skasowaniu błedow wyświetla tylko błąd 17924
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robilem koledze paska 1.8t miał te same błędy zwiazane z g28 plus błąd nastawnika rozrządu, majstry z warsztatu chcieli wymieniac nastawnik za 2500zl, ja wymieniłem dwa czujniki wyżej wymienione, uszczelke pokrywy zaworów bo sprawdzalem łańcuch i napinacz(okazało się ze jest w stanie nie nagannym) i auto wróciło do normalnej pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 09:00, Wojtass2828 napisał:

Ostatnio robilem koledze paska 1.8t miał te same błędy zwiazane z g28 plus błąd nastawnika rozrządu, majstry z warsztatu chcieli wymieniac nastawnik za 2500zl, ja wymieniłem dwa czujniki wyżej wymienione, uszczelke pokrywy zaworów bo sprawdzalem łańcuch i napinacz(okazało się ze jest w stanie nie nagannym) i auto wróciło do normalnej pracy silnika

Dzięki kolego za pomoc.Czujnik położenia wału wymieniłem jakiś czas temu na razie objawy ustały ja mam taki problem ze te 1.8 nie jedzie ale to wina dolotu i tych klapek z tą gruszka podciśnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do majstrów to są ludzie od wymiany co im powiesz to Ci wymienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2019 o 21:55, Wojtass2828 napisał:

A co się dzieję z tą gruszka? A przeplywomierz napewno sprawny? 

Kolego membrana w gruszce razem z tym cięgłem się rozleciały mam na stałe otwarte te klapy.Przeplywomierz ok ale słychać że gdzieś zassysa lewe powietrze tylko nie mogę namierzyć skąd.Ogolnie dałem sobie spokój bo ciężko dokupić ta gruszkę myślałem nawet żeby założyć kolektor bez tej gruszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turbo1 napisał:

Kolego membrana w gruszce razem z tym cięgłem się rozleciały mam na stałe otwarte te klapy.Przeplywomierz ok ale słychać że gdzieś zassysa lewe powietrze tylko nie mogę namierzyć skąd.Ogolnie dałem sobie spokój bo ciężko dokupić ta gruszkę myślałem nawet żeby założyć kolektor bez tej gruszki

Co do gruszki to miałem identyczną sytuację ale da się to naprawić, odezwij się na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Przemek.1997 napisał:

Co do gruszki to miałem identyczną sytuację ale da się to naprawić, odezwij się na priv ;)

Może napisal byś na forum jak to naprawić tak na przyszłość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 18:49, Wojtass2828 napisał:

Może napisal byś na forum jak to naprawić tak na przyszłość 

Co do membrany to jest tylko jedno wyjście: wymienić na nową. Idzie ją znaleźć na internecie, wystarczy trochę poszukać, ewentualnie na priv mógłbym pomóc w tej sprawie, natomiast z tym cięgnem też jest do ogarnięcia tylko trzeba ruszyć głową, pokombinować, na necie widziałem parę przykładów rozwiązań, ja użyłem blaszki i drucika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...