Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne elektryczne szyby A4 B6 nie działają


slitek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od czasu zakupu Audi A4 B6 od kolegi z tego forum nie działają tylne szyby (w sumie nie działały przy zakupie więc pretensji nie mam).
Rozebraliśmy z ojcem panel elektryczny od szyb - ten na drzwiach po stronie kierowcy, wszystko przeczyściliśmy, blaszki, płytkę, złote styki itp itd, ojciec elektryk więc zna się na rzeczy.
Podejrzenie było na przycisk, który blokuje te szyby z tyłu, że coś nie łączy i zablokował je na amen ale niestety po całkowitym przeczyszczeniu dosłownie wszystkiego w tym panelu nadal szyby tylne nie działają. Nie działa otwieranie z kluczyka, otwieranie z panelu od kierowcy ani z pojedynczych paneli przy drzwiach z tyłu. Przyciski z tyłu nie świecą ale nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny skoro "remont" przedniego panelu nie pomógł.

Możliwe, aby tylne szyby były wyłączone jakoś w komputerze? Ewentualnie silniki w obu drzwiach padł?  Jako że na razie nie za wiele czasu będę miał żeby się tym zająć  - wolę dopytać tutaj, ludzi z większym doświadczeniem w tym temacie.

 

Edytowane przez slitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa i zobacz po pierwsze czy nie ma błędów. 

Sprawdź też kable w przelotkach drzwi z tyłu. Bo jeżeli zamek nie działa to obstawiam albo przecięcie kabli,albo złe kodowanie szyb z tyłu. 

Możesz rozebrać drzwi i zobaczyć czy wszystko jest wpięte jak należy. 

 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak porady kolegi lewiatan1989 nie pomogą, to wypadałoby też ewentualnie przelecieć instalacje tylnych drzwi wg. schematu na forum (1 post):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod program i sprawdź jakie  masz błędy...

Czy problem udało sie juz rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt, że więcej sprzętu mam dostępne tylko weekendami to sprawa się będzie trochę przeciągać...

Komputer podpiąłem ale nic niepokojącego nie pokazał, rozbiórka tylnych drzwi jest już w planach. W międzyczasie ciągnę poważniejszy wątek z dymieniem, w końcu wróciłem do kraju na dłużej to go ogarnę na igiełkę. Kodowaniem też się pobawiłem zgodnie z instrukcjami z neta, niestety było tylko gorzej więc wróciłem do pierwotnych ustawień (po pogrzebaniu przestały się zamykać więc upewniłem się przynajmniej od czego są poszczególne kody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po wielu miesiącach udało nam się rozebrać tylne drzwi, generalnie sprawa wygląda tak, że po dłubaninie przy kablach wyszło na jaw, że jakiś inteligent zasilanie puścił na kablu od głośników, który posypał się całkowicie... zatem zostało dosztukowane porządne zasilanie - problem z samym zamykaniem szyby rozwiązany. Pozostaje problem niedziałających głośników oraz po dosztukowaniu zasilania FIS nie zgłasza otwartych tylnych drzwi. Na dniach dalsza dłubanina przy kablach, jakiś magik z kowalem po pijaku chyba to łączyli bo leci tam też sporo luźnych kabli... Nie wiem czy na głośniki nie założę oddzielnego tematu bo one muszą na innej zasadzie działać (zasilania w głośnikach nie ma i jak rozumiem nie powinno być?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 21:44, slitek napisał:

FIS nie zgłasza otwartych tylnych drzwi

Polecam ten wątek:

 

W dniu 24.07.2020 o 21:44, slitek napisał:

Nie wiem czy na głośniki nie założę oddzielnego tematu bo one muszą na innej zasadzie działać (zasilania w głośnikach nie ma i jak rozumiem nie powinno być?

Co do głośników to zależy czy masz bose czy nie... 

Jeżeli masz to wszystkie głośniki idą przez wzmacniacz, jeżeli nie masz to przednie są zasilane bezpośrednio z radia a tylne i sub ze wzmacniacza. 

Do głośników idą dwa kable z polaryzacją czyli z plusem i minusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem w końcu rozwiązany. Co do mikrostyku to zamki będą rozebrane niedługo. Generalnie po sprawdzeniu wszystkich złączy i kabli z radia - tak jak mówisz lewiatan - przód z radia, tył i subwoofer w bagażniku przez wzmacniacz. Z radia do wzmacniacza lecą kable zasilające, tylnych głośników i sygnałowy. Na końcu okazało się, że kabelek sygnałowy od wzmacniacza po prostu nie był podpięty przy przekładaniu radia (Niebieski kabel AMP CONT). Podsumowując - głośniki hulają, szyby się zamykają i otwierają, zamki prawdopodobnie do rozebrania i przeczyszczenia. Dzięki za podpowiedzi, wątek z mikrostykami czuję, że będzie nieoceniony przy finiszowaniu całej tej przygody :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...