Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Brak mocy ? Wraca po wyczyszczeniu MAP + MAF


ckakme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie,problem?, auto1.9 avf 130km moc mierzona na hamowni 140km i 310nm, po tuningu 160km i 350nm. Caly czas mam wrazenie , ze auto nie jezdzi tak jak ma byc, wszystkie wykresy logi parametry tak jak ma byc a mi cos nie pasuje. I teraz ciekawostka 2 dni temu wymienilem filtr paliwa i powietrza plus profilaktyczie spryskalem plynem do czyszczenia przeplywomierzy :przeplywka +wtyczka, map sensor+wtyczka.Zaraz po zabiegu nie to auto,silnik ciszej pracowal mniej twardo ,lepiej wkrecal sie na obroty,aotostrada ze 120km/h do 170km/h moment; na 5biegu przy 2,5 tys obrotow gaz do dechy i slizgalo sie sprzeglo<czyli byla moc>.I teraz pytanie czy mimo wszystkich dobrych parametrow przeplywka badz map sensor uszkodzony. Czy poprzez spsikanie sensory powariowaly i auto dostalo nadzwyczajnej mocy(jest to mozliwe?)?Ta radosc trwala przez jeden dzien jazdy po miescie i 1tys km autostrady.srednie spalanie z autostrady 5litrow. Jest ktos moze z okolic Kalisz Ostrow wlkp , kto moglby przejechac sie autem i porownac osiagi?. Z dory dzieki za wszelkie sugestie i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chciałbym zobaczyć te wykresy... logi... szczególnie kanały 011+003+008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te logi w czasie (nadzwyczajnej mocy)? czy normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super moc byla i nie ma a normalne zrobie ale to mechanik musi ja nie mam sprzetu.Pozatym temat dla mnie jak najbardziej serio.Nawet zona zauwazyla zmiane w pracy silnika i przyspieszana, dla ktorej silnik to silnik wszystko takie same.Te logi to dynamiczne statyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy MAP sensor jest dobry? 
czy w grupie 11 aktualne cisnienie , jest mierzone przez ten czujnik? 

Edytowane przez szalonyharry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190712_175826.jpg20190712_175900.jpg

Witam wstawiam logi jak obiecałem, mógłby ktoś zerknąć czy wszystko ok <map;maf>?

 

 

 

20190712_175925.bmp

Edytowane przez ckakme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy na podstawie tych danych mozna cos powiedziec o chiptuningu czy jest to dobrze zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAF i MAP raczej ok, coś to ciśnienie skacze, możliwe że albo przycina się lekko N75 albo geometria turbo się przycina... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria byla czyszczona moze n75? , a co do chiptuning moj mechanik po logach stwierdzil ze jest do d*p...y ze na 100% gotowiec, po weekendzie wstawie wykres.

Ile trwa napisanie nowego programu indywidualnie do auta? <srednio>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by wgrać najpierw serię, porobić logi, zobaczyć co i jak... Dopiero brać się za program... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...