Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FIS - wskaźnik niskiego poziomu paliwa pomimo zatankowania


=Fresz=

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak w tytule. Wskazówka na zegarach po zatankowaniu idzie do góry i jest powyżej rezerwy a FIS cały czas woła o niskim poziomie. Próbowałem wyciągnąć bezpiecznik nr 15. FIS się resetuje i po odpaleniu po kilku sekundach znowu wyskakuje niski poziom. Czy ktoś miał taki problem i się z nim uporał? Poprzedni właściciel powiedział mi że mechanik po wymianie klocków hamulcowych wyłączył jakiś komunikat w FIS odnośnie zużytych klocków. Ale o tym problemie z informacją o niskim poziomie paliwa mi nie powiedział. 

Mam vcds lite, kompa i kabel więc mogę pokombinować tylko przy czym? ;) 

Edytowane przez =Fresz=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz od nowa zrobić adaptacje licznika, a szczególnie tank Charakteristic (full calibration) i wpisujesz tam wartość 53556 dajesz testuj i czekasz aż licznik sie zresetuje a wtedy zapisujesz i wychodzisz. Przed adaptacją musisz zalogować się poprzez login i powinno byc podane tam jaką wartość wpisac aby zezwolić na adaptacje. Musisz mieć min pół baku paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 10:48, XsioR napisał:

Musisz od nowa zrobić adaptacje licznika, a szczególnie tank Charakteristic (full calibration) i wpisujesz tam wartość 53556 dajesz testuj i czekasz aż licznik sie zresetuje a wtedy zapisujesz i wychodzisz. Przed adaptacją musisz zalogować się poprzez login i powinno byc podane tam jaką wartość wpisac aby zezwolić na adaptacje. Musisz mieć min pół baku paliwa. 

Okazało się że miałem przekodowany licznik na wersję quattro. Przekodowałem na przód napęd i na FISie już nie pali się rezerwa, a wskazówka poszła w górę na maks bo miałem auto zatankowane pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 09:39, =Fresz= napisał:

Okazało się że miałem przekodowany licznik na wersję quattro. Przekodowałem na przód napęd i na FISie już nie pali się rezerwa, a wskazówka poszła w górę na maks bo miałem auto zatankowane pod korek. A wskazania ile na baku gitarka? Ja już nie mam pomysłów...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, XsioR napisał:

A wskazania ile na baku gitarka? Ja już nie mam pomysłów...

Tak pokazuje teraz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...