Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak 90st w lato 2.0 TDI CAGA


ofikruszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od razu zaznaczę że czytałem tematy i brak mowy o takim przypadku w lato... 

Są dodanie temp wysoko i auto nie osiąga mi 90 st gdzie moja stara B7 2.0 TDI bpw osiągała na spokojnie. W czym może być problem ? Termostat ? Z góry dziękuję za odpowiedzi ewentualnie proszę o link do podobnego tematu ponieważ ja nie znalazłem :(

 

Temp leży między 70 a 90 tak na 80 st. Gdy ja gonię po autostradzie to trzyma 90 zwalniam spada. 

silnik jak w temacie 2.0 TDI CAGA a4 2010 manual avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w A4 B5. Temp. utrzymywała się na poziomie 79-80 stopni. Po wymianie termostatu trzyma 92-94.

 

Wymień termostat ;)

 

Btw. ten odczyt temp brałem z klimatronika, nie z zegara analogowego, z zegara nie jest dokładna. 

Edytowane przez karol190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 jest trochę inny układ chłodzenia. Wymień termostat na wężu, ten bardziej po prawej stronie silnika. Jak to nie pomoże to jest jeszcze jeden na wężu zaraz za silnikiem od góry. Jak to zrobisz problem na pewno zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, junior555 napisał:

W B8 jest trochę inny układ chłodzenia. Wymień termostat na wężu, ten bardziej po prawej stronie silnika. Jak to nie pomoże to jest jeszcze jeden na wężu zaraz za silnikiem od góry. Jak to zrobisz problem na pewno zniknie.

A mogę tak jeździć przez jeszcze 2-3 miesiące ? Ponieważ jestem w Niemczech a do Polski będę jechał w październiku. Chodzi głównie o to czy to trzeba już robić czy można z tym jeszcze pojeździć czy nie zaszkodzi autu..

 

Z góry dzięki i może orientujesz się czy felgi 18 8.5 cala et40 podejdą do B8 ? Opony 225 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...