Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana tarcz i klocków na tyle - ktoś przerabiał?


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie załatwiam tarcze (ATE) ok. 200zł i klocki (firmowe Audi VW) link ok. 90zł.

Mam nadzieję że zestaw się sprawdzi bo mogłęm też wybrać klocki ATE - ale zdecydowałem się na oryginały.

Co do wymiany. Zdaje się że z tarczą schodzi też bieżnia łożyska oraz kolo od ABSu. Łożska tymsamym zostają nie wierzchu. Czy łatwo zdemontować bieżnię? Czy zaopatrzyć się w smar do łożysk? Jest tam też uszczelniacz - załatwiać nowy czy stary będzie dobry? Na co można się jeszcze natknąć przy wymianie - jakie niespodzianki?

Dzieki za wzelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza schodzi z piasty bez problemu,abs i łożysko się nie sciąga, musisz tylko całe mocowanie zacisku hamulca odkręcić i nia ma większego problemu,

WIELKA SORKA powaliło mi się z przodem, SORYYYY

wiec z tyłu schodzi całość (łożyko), wiec smar do łożyska wskazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim niepiszesz na której osi zmieniasz te tarcze i hamulce podejżewam że na kołach przednich jak tak to ściągasz koło , odkręcasz zacisk hamulcowy dwa imbusy chyba 6 podwieszasz sobie zacisk na drucie żeby niewisiał na przewodzie hamulcowym , odkęcasz siodło hamulca też dwie śruby chyba 17 , jak już to masz zdjęte ściągasz tarcze która powinna zejść bez problemu. Teraz wyczyść porządnie miejsce przylegania tarczy do piasty , załóż tarcze i wszystko po kolei poskładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule napisałem że chodzi mi o TYŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś pomogę, ale wrzucę screen'a z ETKi...

Zainstalowałem to trzeba korzystać ;)

fcbbedde9e89893fm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU nic nie pokazuje ... więcej widać na rysunku tylniej belki. Ale nie wiem jak jest z demotażem i montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...