Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z uruchomieniem auta po całkowitym rozładowaniu akumulatora


lyku23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam problem, ostatnio moje A4 stalo 3 tyg pod chmurka i kiedy wsiadlem okazalo sie, ze akumulator jest calkowicie rozladowany...

Naladowalem akumulator podlaczylem i pojawil sie problem, z ktorym nie moge sobie poradzic, a mianowicie po przekreceniu kluczyka w stacyjce na liczniku zapala sie tylko kontrolka airbag i abs (brak podswietlenia, licznika, nie dziala klimatronic). Po chwili kontrolka airbag i abs gasna, a nastepnie airbag zapala sie ponownie.

Po probie rozruchu autko zapala jednak tylko na ok 1 sek i gasnie.

Nie mam vaga takze bledow nie szczytam.

moze ktos z was mial podobny problem i podpowie co moze byc przyczyna takiego zachowania...

prosze o pomoc, sprawa b.pilna...

---------------------------------------------

po ponownym odlaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu dodatkowo zaczela swiecic sie kontrolka esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tez mam ten sam problem

Tylko u mnie nie rozładował się akumulator tylko wczoraj przyjechałem do domu a rano po przekręceniu stacyjki zero reakcji : brak oświetlenia liczników klimy, świeci się tylko ESP ABS i AIRBAG

samochód zapala i gasnie po 1 sekundzie

Samochód to Audi A4 1.9 TDI B6 avant 131KM

po podłączeniu vaga wyswietlił takie błędy jak: 18058 i 18043

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym podpiąć inny na pewno sprawny akumulator. Paląca się kontrolka ESP po odłączaniu akumulatora to sprawa jak najbardziej normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś drugim kluczykiem? - choć to dziwne gdyby kodowanie wyskoczyło... ale te palenie przez 1 sekundę to jakby immo...[br]Dopisany: 15 Marzec 2009, 22:10_________________________________________________

Spróbowałbym podpiąć inny na pewno sprawny akumulator. Paląca się kontrolka ESP po odłączaniu akumulatora to sprawa jak najbardziej normalna.

a to prawda... zgaśnie po jakimś czasie - chyba że sam zrobisz adaptację hamulców...[br]Dopisany: 15 Marzec 2009, 22:11_________________________________________________

po podłączeniu vaga wyswietlił takie błędy jak: 18058 i 18043

oba błędy wynikają raczej z rozładowania akumulatora...

Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

Data Bus Powertrain missing message from air condition control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem sie w kotka i myszke z immo i właśnie efekt był taki ze auto gasło po sekundzie niestety ta elektronika jest podatna na uszkodzenia w przypadku spadku napięcia poniżej jakiejś granicy. A kontrolka immo nic nie wskazuje ??

I oby się skończyło na wykasowaniu błędów vagiem i ewentualnie adaptacji kluczyków a nie lawetą jak w moim przypadku :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam problem, ostatnio moje A4 stalo 3 tyg pod chmurka i kiedy wsiadlem okazalo sie, ze akumulator jest calkowicie rozladowany...

Naladowalem akumulator podlaczylem i pojawil sie problem, z ktorym nie moge sobie poradzic, a mianowicie po przekreceniu kluczyka w stacyjce na liczniku zapala sie tylko kontrolka airbag i abs (brak podswietlenia, licznika, nie dziala klimatronic). Po chwili kontrolka airbag i abs gasna, a nastepnie airbag zapala sie ponownie.

Po probie rozruchu autko zapala jednak tylko na ok 1 sek i gasnie.

Nie mam vaga takze bledow nie szczytam.

moze ktos z was mial podobny problem i podpowie co moze byc przyczyna takiego zachowania...

prosze o pomoc, sprawa b.pilna...

---------------------------------------------

po ponownym odlaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu dodatkowo zaczela swiecic sie kontrolka esp

Sprawdz tez miernikiem jakie napiecie masz na naladowanym aku, moze juz nie daje rady nawet po naladowaniu. Tak jak mowil poprzednik podlacz sprawny aku i powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa sie wyjasnila :) dzieki za porady :)

winny byl zle naladowany akumulator, a w sumie to prostownik, ktorym go ladowalem :)

podpiolem aku pod inny prostownik naladowal sie na fulla i wszystko smiga :>

w sumie to nadal nie rozumiem czemu samochod odpalal, skoro byl niedoladowany akumulator :embarrassed:

jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paniwie ale ja ma innt problem ja miałem sprawny akunulator i następnego dnia licznik ni nie świecił i nie moge odpałić samochodu to znaczy ja odpalam ale na 1 sekunde

u nmie nie można otwożyć dzrzwi z pilota tylko z kluczyka.

pomocy

[br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 18:34_________________________________________________vag wyswietlił jeszcze jeden błąd 17978

[br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 18:40_________________________________________________Mierzyłem napięcie na moim akumulatorze i bez obciążenia ma 11.5 v podejrzewam że za mało ale przecież silnik zapala na sekundę to czemu licznik nie świeci i nic oprócz tych kontrolek jak ABS ESP I AIRBAG w ogóle nic klimatronik też bez reakcji ( nie świeci cały czas jest wyłączony) jak naciskam na pilota w kluczyku to zapala się tylko podświetlenie klimatronika i przycisku od awaryjnych a zamki bez reakcji

błędy nie chcą się skasować z vaga

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,5 to zdecydowanie za mało... powinno być pod 14V... koło 13,5... najpierw tym się zajmij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ponownym odlaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu dodatkowo zaczela swiecic sie kontrolka esp

trzeba zaprogramowac kąt położenia kierownicy - pokręć w lewo na max - potem prawo na max i kontrolka sama zgaśnie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...