Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sewis - olej


axel52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbliża się serwis i chciałbym zapytać o olej. Nie mam pojęcia jaki olej jest teraz wlany [ auto mam niedawno ] i pytanie dotyczy co wlać?

Ostatnio byłem w warsztacie na mapowaniu silnika. 3 tyg jazdy i wszystko jest perfekt.

Czy większa moc [ teraz 181 koni ] wymaga lepszego oleju?

Chciałbym mu wlać najlepsze co rynek oferuje do tego motoru i co ważne dla mnie żeby olej był dostępny wszędzie.

Do poprzedniej też mapowanej a4 1.9 TDI lałem Motula, ale musiałem go sprowadzać z UK lub Polski bo w Irlandii nie uświadczyłem tej marki.

Raz dostałem paczkę z przeciętą butlą i to był ostatni raz kiedy olej zamówiłem na Ebay czy Allegro.

Co polecacie markowego dostępnego wszędzie?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest krótka i konkretna jak zawsze w tym zagadnieniu:

sprawdz właściwe parametry oleju Twojego silnika po specyfikacji producenta.

Jak już to będziesz wiedział to wybierz coś wg własnego uznania i zaopatrzenia w rejonie którym się znajdujesz.

Nie będę sugerował ani chwalił tego czy innego producenta oleju, bo to było/jest wałkowane już "milion" razy.

Co byś jednak nie wybrał pamiętaj,że najważniejsza jest terminowość wymian oleju, nawet bardziej ważna niż wybór między markowym, a "markowszym" olejem....

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Akurat terminowości pilnuję, a o dobrą jakość pytam dlatego, że Motula [ to mój faworyt ] tu nie uświadczę, a olejów do 2.0 TDI jest sporo.

Edytowane przez axel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze Liqui Molly, Millers itp. Znajdź kilka polecanych marek tutaj i wybierz spośród wszystkich te, które są u Ciebie dostępne, potem to już czysto subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie mam wyjścia, dostosuję się panowie do porad. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dobrych rad warto się stosować....., a dobry olej zmieniany w terminie to duuuużo mniej problemów.

Wielu ludzi nie przykłada do tego należytej wagi i efekty słychać tu i tam.

Działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Liqui Molly

Bezwzględnie mój faworyt jakbym nie stosował oleju tego który od lat używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, jak nie ufasz jakiemuś olejowi, możesz dodać coś, co go uszlachetni. Jest mnóstwo dodatków do oleju które zmniejszają tarcie i polepszają film smarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...