Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.9 TDI BKE Problem z wentylatorem chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy, 

Mam problem z wentylatorem chłodnicy. Wczoraj znajomy zwrócił mi uwagę, że przy zgaszeniu samochodu coś mi chrobocze. Dziś się temu lepiej przyjrzałem i za chrobotanie odpowiedzialny jest wentylator chłodnicy - jest on ruchomy w każdej płaszczyźnie tak jakby na ośce. Gdy po zgaszeniu silnika zwalnia i staje wpada w rotację i chrobocze o obudowę. Teraz pytania:

Czy ktoś miał coś takiego? Czy da radę to jakoś naprawić czy tylko wymiana? Przy wymianie rozumiem zderzak out? 

I jeszcze pytanie czego się spodziewać jak zdechnie? Za dwa tygodnie wybieram się samochodem do Chorwacji i chyba będę musiał to jeszcze przed wyjazdem ogarnąć.  Aktualnie ustawiłem sobie alarm na temp płynu chłodniczego na 97 stopni. Póki co temp trzyma na 90. 

Zamieszczam grafikę z moim wentylatorem. 

 

Screenshot_20190825-174602__01.jpg

Opublikowano

Jak przestanie chodzić w korku z włączoną klimą, to może być lipa :P

Prawdopodobnie Ci padło łożysko... bo co innego, raczej się nie rusza na stelażu... 

Jak go przyblokuje wywali zapewne zabezpieczenie... 

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Jak przestanie chodzić w korku z włączoną klimą, to może być lipa :P

Prawdopodobnie Ci padło łożysko... bo co innego, raczej się nie rusza na stelażu... 

Jak go przyblokuje wywali zapewne zabezpieczenie... 

Na stelażu raczej nie - ewidentnie śmigło się rusza na boki. Jutro jeszcze spróbuję wcisnąć tam rękę i zobaczyć śrubę na rys. nr 11 czy się nie poluzowała - jednak szczerze wątpię...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Wymieniłeś ten wentylator? Jeśli tak, możesz opisać procedurę? Jak się dobrać do niego?

Opublikowano
  • Autor
38 minut temu, XaVeR napisał:

Wymieniłeś ten wentylator? Jeśli tak, możesz opisać procedurę? Jak się dobrać do niego?

Wymieniłeś - niestety bez zdjęcia zderzaka odgięcia chłodnic i demontażu całej ramy/skrzynki z wiatrakiem się nie obeszło.  Sam wentylator trzyma się na 3 śrubach na rysunku powyżej 5,7,11 i wychodzi do przodu - jak masz sprawne łapki to bez demontażu skrzyni/ramy wentylatorów się obejdzie. 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

 

 

Opublikowano

Dzięki za podjęcie tematu. Czyli, jeśli coś, tą ramę z wentylatorami trzeba odkręcić i później próbować luzować trzy śruby mocujące wentylator i kombinować z wyciągnięciem? Wyjmujemy dołem jak rozumiem? Da się to zrobić bez ruszania przedniego pasa?

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, XaVeR napisał:

Dzięki za podjęcie tematu. Czyli, jeśli coś, tą ramę z wentylatorami trzeba odkręcić i później próbować luzować trzy śruby mocujące wentylator i kombinować z wyciągnięciem? Wyjmujemy dołem jak rozumiem? Da się to zrobić bez ruszania przedniego pasa?

 

Ja nie dałem rady, u mnie zderzak zdjęty. Chłodnice na bok i cała reszta zdemontowana. Jak będziesz miał zderzak zdjęty zobaczysz co i jak. Jak przód rozebrany to nie ma już różnicy w którą stronę go wyjmiesz :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.