A4 B8 radio concert bez MMI

Winger

Bry,

Jestem świeżo po zakupie A4 B8, bieda trochę z wyposażeniem i będę wkraczał w świat rezania.

Zacząłem robić listę systemów do dołożenia, moją pierwszą "oczywistą" myślą było zmiana Concerta na MMI 3G+.

Aczkolwiek im więcej czytam, tym mniej jestem tego pewien:

- myślałem, że MMI jest wymagane do wielu rzeczy, ale po doczytaniu okazuje się że wszystko, co chcę dołożyć (Tempo z ACC, Lane Assist, High Beam Assist, Audi Drive Select) może pracować bez MMI;

- oczywistym plusem jest nawigacja, ale tak na dobrą sprawę zawsze korzystam z telefonu (włączony Yanosik + google maps pokazuje obciążenie dróg), więc wbudowana navi nie jest tak naprawdę potrzebna;

- z telefonu chciałbym korzystać bezprzewodowo, ale okazuje się że i Concerta można doposażyć w Bluetooth i system głośnomówiący;

- słucham muzy, głównie MP3, i slot na kartę w Concercie mi to umożliwia;

- do Concerta też można dorzucić lepszy sprzęt audio jeśli najdzie ochota.

...i tak patrząc na powyższe dochodzę chyba do wniosku, że nie ma sensu, bo koszta dość wysokie a praktycznie nic wyjątkowego to nie daje.

Miał ktoś podobne dylematy? Może są jakieś istotne zalety MMI które przegapiłem? Czy są jakieś systemy, które wymagają MMI?

W tym przypadku największym problemem jest kwestia finansowa, jeśli Ci odpowiada funkcjonalność concerta to wg. mnie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. MMI 3G + za***isty bajer, ale niestety kosztowny.

Dzięki za komentarz, kasa by się znalazła ale przyrost funkcjonalności względem wymaganych wydatków jest dość niski, tak więc więc pozostanę przy concercie na razie. Tymbardziej, że nikt więcej nic nie napisał, co znaczy, że moje wnioski mają chyba sens.

Panowie a jak wygląda sprawa obudowy wyswietlacza (tej ramki z przyciskiem do awaryjnych) przy przejściu z concert/ symphony na mmi 3g+? Idzie ja jakoś przerobić a może trzeba będzie od polifta dorwać? Z tym ze polift chyba ma to w jednym kawałku ( od wyświetlacza aż po nawiew powietrza kierowcy). I tu następne pytanie czy ta ramka poliftowa siądzie ładnie na licznik przedlift?

Edytowane przez dymekn

klepane z fona

3g high ma chyba tak samo 7" i moim zdaniem by pasowała, ale niech wypowie się jeszcze ktoś bardziej doświadczony.

RAMKA jest do wymiany :wink:

ok. ale czy poliftowa jednoczęściowa ramka podejdzie w mój stelaż w którym jest obecnie ramka w dwóch częściach?

czyli czy taka ramka;

podejdzie w zamian za taką;

Pytam bo łatwiej i taniej jest dorwać jednoczęściową. Obiło mi się o uszy ze mocowania do stelaża w jednej są poziomo a w drugiej pionowo... no i ten nieszczęsny licznik przedlift jest w kształcie inny chyba niż polift :facepalm:

Czyli w moim przypadku w grę wchodzi ramka przedlift tylko z wersji HIGH. Idąc dalej czy ktoś potwierdzi ze to są te właściwe numery 8K2 857 185 F bądź H?

klepane z fona

Spoko. Dzięki. Szukam teraz ale liczą sobie £40 za taką. Widzę tu też taką ale pisze ze z A5 ale jak się numer będzie zgadzał to musi pasować jak mniemam.

klepane z fona

Panowie jakiego numeru GATEWAYa szukac do MMI 3g+?

Panowie jakiego numeru GATEWAYa szukac do MMI 3g+?

jakiegos full opcje :) opis masz w dziale warsztat

Nie kazdy

tu masz liste

- 8T0 907 468 Q (swiatłowod ) MOST

- 8T0 907 468 AA (swiatłowod ) MOST

- 8T0 907 468 AE (swiatłowod ) MOST

- 8T0 907 468 AJ (swiatłowod ) MOST

Nie kazdy

tu masz liste

- 8T0 907 468 Q (swiatłowod ) MOST

- 8T0 907 468 AA (swiatłowod ) MOST

- 8T0 907 468 AE (swiatłowod ) MOST

- 8T0 907 468 AJ (swiatłowod ) MOST

Podziekował

klepane z fona

Powyższe numery gateway ów niczym białe ķruki. Nie ma na necie. A jak z poliftowymi na co patrzeć? Czy oznaczenie H11 ma coś do rzeczy?

klepane z fona

Niestety brak i to norma :kwasny:

trzeba szukac na ebayu

polift

- 8R0 907 468 P (swiatłowod ) MOST
- 8R0 907 468 N (swiatłowod ) MOST
- 8R0 907 468 D (swiatłowod ) MOST
- 8R0 907 468 J (swiatłowod ) MOST
- 8R0 907 468 AA (swiatłowod ) MOST

Oglądanie filmów i teledysków na 3G+ bezcenne. Szukaj jednostki z SIM. Googlemaps(wyszukiwanie celów jak w przeglądarce), trafficonline ... fajny bajer.

Edytowane przez Sensei

Witam Panowie , odswieze temat z konkretnym zapytaniem co musialbym zrobic , i dokupic aby przerobic system w Audi a4 b8 2008r.

Konkretnie chodzi mi  o przerobienie na MMI , w aucie posiadam kolorowy lcd , kolorowy fis , radio concert 1x cd plus slot na karty pamieci naglosnienie B&O

Z gratow jakie mam do wykorzystania to panel MMi , radio na cd plus karty (bez sterowania) posiadam rowniez druga Audi tzn. dawce w ktorej bylo MMi ale ze zmieniarka na 6cd, co moglbym ewentualnie wykorzystac?? Jak da rade to rowniez mozna bylo by przezucic Navi , szukam jakiejs porady , no chyba ze znalazlby sie ktos w Gdansku kto moglby takie cos ogarnac :)

Cześć kolegom,

image.pngPosiadam radio concert w wersji jak na załączonym obrazku. Jedyne co mnie interesuje to dodanie możliwości strumieniowania muzyki przez bluetooth i opcjonalne odbieranie połączeń przez zestaw głośniomówiący (przyciski na kierownicy są). Generalnie wątków w tym temacie jest dużo ale jakoś nie potrafię doszukać się czy w tym modelu to możliwe. Zadawałem też pytanie gościowi z Wefa ale w tej wersji ich skrzynka nie działa.

@wrclaguna czy u Pana taka podstawowa instalacja jest możliwa?

Pozdrawiam,

Mateusz