Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

S4 supercharger

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Wiem,że pewnie głupie pytanie,ale przeglądając s4 b8 3.0TFSI 333km z rynku USA napotykam się na dwa oznaczenia na błotniku (supercharger i V6T).Obie wersje są zbudowane na kompresorze i jest to kwestia dwóch różnych oznaczeń w tym samym silniku czy np.V6T jest to silnik na turbinie ? 

 

Z góry dzięki na odp

Opublikowano

Witaj,

V6T to też oznaczenie silnika na kompresorze. 

Litera T oznacza w tym przypadku silnik doładowany,

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, black4 napisał:

Witaj,

V6T to też oznaczenie silnika na kompresorze. 

Litera T oznacza w tym przypadku silnik doładowany,

Pozdrawiam

Czyli w s4 jest tylko jeden silnik 3.0TFSI 333km na kompresorze i nie ma znaczenia jakie ma oznaczenia ? nie ma żadnej wersji z turbo?

Opublikowano

Zgadza się.

3.0TFSI w B8 jest wyłącznie na kompresorze.

Dopiero w B9 w 3.0TFSI jest turbina TwinScroll.

Pozdrawiam

 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

oznaczenie na błotniku v6t występuje w przedliftach, napis supercharger z kolei w poliftach s4 b8, tak zaobserwowałem.

oba kompressor jak już napisano.

Opublikowano
7 godzin temu, przemek530d napisał:

oznaczenie na błotniku v6t występuje w przedliftach, napis supercharger z kolei w poliftach s4 b8, tak zaobserwowałem.

V6T i Supercharged były w przedliftach i poliftach, wszystko zależy od kraju do jakiego eksportowane zostało auto. Ja.mam przedlifta z USA i Supercharged na blotnikach.  

20190419-184613.jpg

Edytowane przez Dev

Opublikowano
13 godzin temu, Dev napisał:

V6T i Supercharged były w przedliftach i poliftach, wszystko zależy od kraju do jakiego eksportowane zostało auto. Ja.mam przedlifta z USA i Supercharged na blotnikach.  

20190419-184613.jpg

ok, a jesteś pewien że z takimi oznaczeniami z fabryki wyjechało?

bo ja też mam przedlifta z us z v6t i dotychczas wszystkie spotkane też tak miały ;) może niech też inni posiadacze się wypowiedzą jak mają

 

edit: poszukałem przedliftów i w trakcie testów nowego auta (wiadomo 10lat po to już można tylko zgadywać jak auto wyjechało z fabryki) w us był V6T

audi-a4-avant-front-side-tysktraffen-201
WWW.CAR.INFO

Audi S4 generation B8, S Tronic, 7-speed

w eu raczej też: 

co do poliftów nie chce mi się szukać

Edytowane przez przemek530d

Opublikowano

Moj oryginalnie był tak jak jest, sprawdzone po VINie

Opublikowano
15 godzin temu, Dev napisał:

Moj oryginalnie był tak jak jest, sprawdzone po VINie

a jak to sprawdziłeś? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.