Treść opublikowana przez przemek530d
-
Zacisk z a6 c7 356mm a wielkość i model felgi.
śrubki to nie toczyć, tylko wymienić na niższe trzeba. u mnie na żyletki te zaciski zostały przyjęte przez felgi oe 17x7,5 et29 - bez dystansu żadnego. Oryginalne felgi z s4 b8 18x8 et47 potrzebowały dystansu 3mm.
-
Uszczelniacze zaworowe
No chyba nie, wg kanału "garage poland" specjalizującego się w bbk, remont to jakieś 15k zł+ więc...
-
Czy ta felga wejdzie?
rozstaw śrub się zgadza, średnica otworu centrującego też, jedynie ET inne i felga będzie bardziej "wystawać" względem ori z et47, o 22mm, więc zmierz sobie na aucie jak by to wyglądało
-
[S4 B8.5] 3.0 TFSI - CARMA Black Optic
a tył od sq5 to czasem nie tarcza 330mm czyli to samo co w serii s4 b8/b8.5 ? jedynie w kolorze różnica?
-
Problem 3.0 tfsi czy ktoś tak ma ?
Napisz coś więcej o tym, metalowe katy stopił ?? cpsi 100 czy 200 to były? wręcz nieprawdopodobne, a piszą że metalowe wytrzymują do 1300stC gdzie ceramiczne tylko do 850stC
-
Problem z doładowanie w S4 B8 3.0TFSI
typówka dla 3.0 tfsi, przy jakim przelocie umarło koło pasowe?
-
Problem z doładowanie w S4 B8 3.0TFSI
g71 to ten za, a g31 to ten map z boku kompressora a nie stracił się czasem przy tuningach katalizator? a tu opis błędów z wiarygodnego źródła 16452/P0068/000104 - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM 16619/P0235/000565 - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM
-
Problem z doładowanie w S4 B8 3.0TFSI
nieszczelności raczej w dolocie 3.0tfsi nie będzie, pewnie nie działa Ci przepustnica, ale ta baypassu compressora. Miałem już taką awarię, a u mnie objawiało się to takim szumem (trochę jak odkurzacz) przy pełnym bucie jakbyś miał polifta to mam obie przepustnice na sell czy chociażby żeby wrzucić do auta na sprawdzenie czy to to kompressor sprawdzisz rozbierając go i oglądając powierzchnie, jak będzie za mało ładował nie wywali nawet błędu. Jak reszta osprzętu sprawna, to tylko w logach wyjdzie że za mało ładuje boost'u
-
Problem 3.0 tfsi czy ktoś tak ma ?
z filmiku normalnie odpala, gdzie tam do 5sekund kręcenia
-
Problem 3.0 tfsi czy ktoś tak ma ?
3.0tfsi rzeczywiście nie odpala na widok kluczyka, ale też na pewno nie potrzebuje 5sekund, sekundę może półtorej to tak z wydechu sadzi czarnym, nawet z seryjnym katalizatorem wydech ciężki temat, ja u siebie mam już entą wersję, ogólnie jak chcesz fajny dźwięk zostaw ori katy, resztę można zmieniać, po decat'cie słaby dźwięk i głośno, nawet na pełnym od mgmotorsport...
-
Wypadanie zapłonu.
to fajnie że ogarnięte, z czystej ciekawości, przy jakim przelocie padł ??
-
Wypadanie zapłonu.
sprawdź sobie katalizator na tej głowicy
-
Kontrolka EPC i ograniczenie obrotów do 4000 w A4 B8 3.0 TFSI
Nie bagno, a raczej po pałowaniu pod wpływem temperatury, olej (pewnie 5w30) swoją lepkością zaczął przypominać wodę, przez co smarowanie i ciśnienie zanikło i wywaliło błąd...
-
3.0 tfsi 272km opinie
inny problem, w 2.0/1.8 były cienkie ekologiczne pierścienie z goownolitu o grubości 1,0-1,2-1,5mm, w 3.0 są normalne o gr. 1,2-1,5-2,0
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Ja też mam 356 pod 17", ale to naprawdę na styk i nie pod każdą felgę wejdzie, ostatnio wymieniłem klocki i tarcze i okazało się że z jednej strony ciężarek od strony ramion minimalnie zaczął zahaczać, a z drugiej strony śrubka trzymająca dekielek na zacisku zostawia ryskę na feldze, więc koniecznie sobie przymierz
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
no nie do końca, patrz mój post #15, po angielsku producent użył słowa "intercooler", a na polski przetłumaczyli tak jak potrafili
-
S4 supercharger
a jak to sprawdziłeś?
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
daj linka do tego o czym piszesz, wszyscy dokładają/wymieniają chłodnice w układzie chłodzenia powietrza doładowanego
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
ciekawie sobie to wymyśliłeś, ale nie ma czegoś takiego, a to że medium chłodzącym jest ciecz to zakładam że wszyscy tutaj wiedzą ssp AUDI str 17 http://www.vaglinks.com/vaglinks_com/docs/ssp/VWUSA.COM_SSP_925803_3.0L_V6_TFSI_Engine.pdf VAG te rdzenie nazywa "intercooler" czarny108, ciekawa informacja ? sprawdzę u siebie
-
S4 B8 - Czy tak powinien działać STRONIC?
raczej nie "tttm", u mnie bez szarpnięcia po zatrzymaniu w trybie S
-
S4 supercharger
ok, a jesteś pewien że z takimi oznaczeniami z fabryki wyjechało? bo ja też mam przedlifta z us z v6t i dotychczas wszystkie spotkane też tak miały może niech też inni posiadacze się wypowiedzą jak mają edit: poszukałem przedliftów i w trakcie testów nowego auta (wiadomo 10lat po to już można tylko zgadywać jak auto wyjechało z fabryki) w us był V6T Audi S4 generation B8, S Tronic, 7-speed WWW.CAR.INFO Audi S4 generation B8, S Tronic, 7-speed w eu raczej też: co do poliftów nie chce mi się szukać
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
w obudowie kompressora
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
to rzeczywiście był artysta, ja też muszę już pas odsuwać żeby zciągnąć pasek od kompressora co do oleju eu vs us, jest to głównie kwestia paliwa, w us więcej siarki, aczkolwiek ja bym w życiu 5w30 nie załał do 3.0tfsi z uwagi na temperaturę oleju w nim. Z tego co zauważyłem ilość poboru zależy od: stanu silnika, lepkości oleju i ciężkości buta. czarny108, ta chłodnica za halogenem od strony kierowcy to dodatkowa chłodnica od chłodzenia powietrza w IC, nie od silnika, chociaż w serii te układy się krzyżują. Przed wymianą termostatu na vcds widziałeś te 105stC ?
-
CAK vs CGW
caka i ccba występowały w przedliftach, cgwx w poliftach. Na pewno inny pasek wielorowkowy z uwagi na wspomaganie elektryczne, wymiennik ciepła w innym miejscu i pewnie wile innych drobnych różnic. Kompressor też ma inne numery w przed i po liftach s4 b8. Ogólnie jest dużo różnic wszędzie: inna architektura softu (np patrz cofanie ręcznego w tylnym zacisku), tarcze przód o 0,5mm cieńsze w przedliftach itd.
-
S4 supercharger
oznaczenie na błotniku v6t występuje w przedliftach, napis supercharger z kolei w poliftach s4 b8, tak zaobserwowałem. oba kompressor jak już napisano.