Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Problem z czujnikiem Halla


pawlison

Rekomendowane odpowiedzi

mam problemik z moim autkiem ponieWAŻ TRACI MOC A CZASEM JA TO SIE STAŁO DZIŚ NIE JESTEM W STANIE GO ODPALIĆ :disgust: na VAG wyszedł mi błąd czujnika halla czy może to być tego przyczyną? gorąco proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez czuje spadek mocy. zzujnik halla moze byc przyczyna tego i rowniez wyzszego spalania, oraz moze dac wynik za duzych spalin na przegladzie. Ja pojechalem niedawno do mechanika zeby wymienic czujnik, okazalo sie ze mam luzy na rozdzielaczu zaplonu, wiec nie bylo sensu wymieniac, i dopiero w czwartek mi zaloza ( na allegro kupilem caly aparat zaplonu, wstawia tam nowy czujnik halla i zamienia )

czy jest poprawa, dam znac w czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W waszych silnikach ten błąd może o niczym nie świadczyć. Sprawdzaliście na odpalonym silniku, czy ten błąd się pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problemik z moim autkiem ponieWAŻ TRACI MOC A CZASEM JA TO SIE STAŁO DZIŚ NIE JESTEM W STANIE GO ODPALIĆ :disgust: na VAG wyszedł mi błąd czujnika halla czy może to być tego przyczyną? gorąco proszę o poradę

tylko wymiana na NEW !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze ustawienie rozrządu może przeskoczył i też będzie błąd czujnika halla.

tak ale w tym przypadku nie bedzie równo pracował silnik

a tutaj nie mamy informacji ze tak sie zachowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wczoraj wyczyściłem wszystko czyli kopółkę od tego czujnika i silnik dalej nie odpala :wallbash: a do tego siadł akumulator bo zbyt długo kręciłem sprawdzę to jeszcze dziś u mechanika jakiegoś jak oczywiscie odpale bestje .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padł czujnik Halla to komputer nie wie w jakim położeniu znajduje się wał korbowy i ma problem z podaniem zapłonu tam gdzie trzeba i kiedy trzeba podczas rozruchu. Odpalenie silnika jest wtedy możliwe ale bardzo utrudnione ale jak już odpali to powinien chodzić normalnie.

W książce napraw do A4 jest napisane jak sprawdzić ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...