Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło dwumasowe-zestaw sprzęgła


jarekp_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Czy w silnikach 2.0 tdi koła dwumasowe różnią między wersjami 120,143,170? 

Pytam gdyż mam okazję kupić za dobre pieniądze zestaw luka z kodem 600 0156 00, a według vin w mojej wersji (120)powinien być montowany zestaw luka z kodem 600 0144 00.

Niby sprawa prosta, inny numer, inna cześć, spadaj, nie pasuje. Z tym że zestawy sachsa są ujednolicone pod każdą wersję 2.0 tdi, a zestawy luka z kodem 156 maja w liście pasujących aut wersję 120 konną. 

Czy ktoś wie czy do mojej 120 będzie pasował zestaw z kodem 156, czy wogole te koła się czymś różnią lub czy są zamienne? 

Niby zestawy z kodem 144 są pod 120-to konne 2.0 tdi, 1.8tfsi i 2.0 tfsi a z kodem 156 to 143-konne 2.0 tdi. Tylko czy da się zamienić jedno drugim? 

Edytowane przez jarekp_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach oferują jedną dwumasę do wszystkich silników. Na stronie sachs.de dwumasa ma ten sam numer do wszystkich tdi

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, koło dwumasowe w zestawach 144 i 156 luka jest takie samo. 

Ale komplet sprzęgła (tarcza, docisk, łożysko, łapa) ma inne numery, i to mnie interesuje czy komplecik z zestawu 156 bedzie pasował do mojej 2.0 120 koni

Edytowane przez jarekp_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie na początku o dwumasę. Na stronie sachs sprzęgło i docisk ma ten sam numer do wersji 88KW i 125KW. Wejdź na sachs kupplungen i u góry po lewej można wybrać markę i silnik

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny pisze ze chodzi mi o luka. 

Wiem co mówi o tym katalog Sachs. 

Na początku pytałem o dwumase ale już sam doszukalem się że luk do zestawów 144 i 156 wkłada takie samo koło dwumasowe. 

 

Edytowane przez jarekp_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie LUK a raczej Schaeffler online Katalog podajesz na górze polewej twoje auto i okazuje się że komplet sprzęgła z dwmasą i dociskiem to nummer 600 0144 00 do audi tdi 120KM.

https://webcat.schaeffler.com/web/schaeffler/de_DE/PKW/5/6418/26848/applicationSearch.xhtml?result=1570445624009&showResult=1

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację o której wiem, i o której pisze w pierwszym poście. 

Pytam o to czy te zestawy są zamienne, mają wspólne koło dwumasowe ale inne łożyska oporowe. Co jednak nie wyklucza tego że cały zestaw kompletny 156, z wersji 143 konie będzie pasował. Ale widzę tutaj, jak to na każdym forum można się doktoryzowac na temat czy lepszy jest olej castrol czy motul a informacje szczegółowe to już nie bardzo. 

Sprawdzić według vinu sprawdziłem już dawno, sprawdzić w katalogu luka czy sachsa także nie potrzebuje do tego forum. Potrzebuję kogoś kto robi przy tych autach i jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć że zestaw 600015600 zapakowany w całości do 120-to konnego będzie pasować lub nie. 

Edytowane przez jarekp_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz miał problemy kogoś takiego znaleźć, chyba że miał taką,, okazję,, jak ty i żeby trochę zaoszczędzić zrzucał skrzynię tylko po to żeby sprawdzić czy pasuje. Zrób ty to i jak pasuje to ok a jak nie to musisz kupić zestaw pasujący. Zresztą wymiana cię czeka tak czy tak, w czym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...