Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

byliśmy wczoraj w gdyni oglądać to autko, i prawdopodobnie szwagier będzie dziś załatwiał transakcje, 54 tys udokumentowane, świetny stan, bardzo zadbane, z przygód: to wymienane lewe i prawe drzwi po jakichś tam stłuczkach... z elementów zawieszenia to wysłuchałem tylko łożysko do wymiany, a po za tym to nie jedzie :whistling:

aa i bang olufsen gra lepiej niż u dziadka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Patrykbor

    2927

  • dziadek

    1629

  • adadur

    1552

  • GRazny

    1247

Top użytkownicy w tym temacie

aa i bang olufsen gra lepiej niż u dziadka :decayed:

co ty się tam znasz - co z ciebie za DJ bez słuchu :grin:...toć to ten sam sprzęt - wszystko zależy od muzy jaką się puszcza - u mnie mp3 słuchałeś :wink:

---------- Post dopisany at 09:49 ---------- Poprzedni post napisany at 09:01 ----------

... a po za tym to nie jedzie :whistling:

specjalnie mu nie doradzałeś 3.0TDI w A6 żeby ciebie nie objechał co ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak nie odczujesz różnicy jakości miedzy mp3 320 a .wav , nieprawda :decayed: po prostu doradziłem mu co jest bardziej ekonomiczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda :decayed: po prostu doradziłem mu co jest bardziej ekonomiczne :wink:

to co się dziwisz że nie jedzie - VW Lupo TDI nie jedzie bardziej ale za to jest jeszcze tańszy w eksploatacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znojomy szuka passata b3,b4 jakby ktoś ciś wiedział to :decayed:

Moj znajomek też szuka paska B4 :decayed:

---------- Post dopisany at 09:31 ---------- Poprzedni post napisany at 09:28 ----------

Dawid to kiedy kodujemy w aucie...?

Jak masz link do tych kodowań to podaj oblukam sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrego b3/b4 żeby kupić to trzeba szukać dalej od rosyjskiej granicy bo tu to wszystkie latają lub latały na Rosje :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn kodowań nie znalazłem na OCP, ale już mam wszystko po kodowane co jest możliwe na tym sterowniku:) We wtorek byłem u tego kolesia z OCP pokodował mi wszystko za 50zł i przy okazji miałem czas przed pracą to zahaczyłem o Tune up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam , pytanie do ciebie - zbliża mi się wymiana rozrządu więc prośba o doradzenie - co wymienić na co zwrócić uwagę i jacy producenci części. Pytam bo nie mam za bardzo czasu posiedzieć przed kompem. Silnik AJM 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia mogę doradzić: napinacze,rolki ina, pompa wody hepu (metalowy wirnik), paski conti. Gates unikać - wielorowkowy po 2 tyś km wyglądał jak by był po min. 20 tyś, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam , pytanie do ciebie - zbliża mi się wymiana rozrządu więc prośba o doradzenie - co wymienić na co zwrócić uwagę i jacy producenci części. Pytam bo nie mam za bardzo czasu posiedzieć przed kompem. Silnik AJM 2000r.

Rozrząd ... podejdz kompleksowo i wymień wszystko co się obraca tj.:

1) kpl. zestaw rozrządu (zakup ori audi - wcale nie jest cena jakaś wygórowana, polecam TOMa lub Getem chyba że masz zniżki w ASO) - jest numer VAG na ten zestaw

zawiera:

- Pasek zębaty

- Rolka napinająca

- Rolka odwracająca

- nakrętka

- śruba sześciokątna

2) pompa wody a najlepiej ori - dostniej ori taniej lub w cenie hepu jeśli u ciebie w aucie jest ori pompa (zdajesz ją w ASO) - ewentualnie Hepu

3) pasek alternatora - wziąłbym ori bo też nie ma specjalnej różnicy cenowej

4) pasek klimy - wziąłbym ori bo też nie ma specjalnej różnicy cenowej

5) rolka alternatora (jeśli to rozrząd przy ok. 270 tyś bo bym raczej wymienił o ile że nie była ruszana) polecam Ina

6) napinacz hydrauliczny - i tu największa zagwozdka - jest pioruńsko drogi, odpowiada za napięcie paska na alternatorze - raczej bym go zostawił stary i czekał aż się posypie.

Kumaty gościu zrobi to bez zająknięcia bo silniki powszechnie znane - na koniec podpiąć VAGa w obczajić kont synchronizacji - nie daj sobie wmówić że 0,X to miła odchyłka i nie ma potrzeby ruszać ... ma być 0,0.

Popatrz sobie na ceny ASO po rabatach lub od "dobrych" dostawców - wyjdzie więcej niż na markowych zamiennikach ale tragedii nie ma - raptem kilkanaście litrów paliwa ;)

Wymiana w ASO powinna kosztować 1500 do 1800 zł (może być skoda seat vw lub audi) - minus taki że graty bierzesz u nich (różnie z rabatami) ale za to masz gwarancje 2 lata i jak masz książeczkę serwisową to zrobią wpis. Poza ASO wyjdzie 1000-1200 zł myślę

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:17 ----------

A zapomniałem ... jak bedzie zwalony pas przedni zdemontuj wentylator chłodnicy - rozbierz aż zostanie sam silnik, zawieź go do zakładu elektromechanicznego (tam gdzie naprawiają elektronarzędzia) i wymień szczotki - operacja za 30 zł a zaoszczędzi ewentualnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to ostatnio na spocie w "starej karczmie" mówił o jakimś dobrym lakierniku ? Gdzie to było? Tesciu potrzebujue wstawic reperaturke ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin na stawidłowej podobno jest dobry. tam są 2 zakłady obok siebie. u marcina pod warsztatem stoi jego subaru outback kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek poprawka auto tesciaka to 525d e60 z tego co pamietam to miales podobny :decayed: a jeszcze jedno chlopaki moze ktos mial doczynienia z dodge caliber? interesuje mnie to autko ale nie wiem czy sie oplaca:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek poprawka auto tesciaka to 525d e60 z tego co pamietam to miales podobny :decayed: a jeszcze jedno chlopaki moze ktos mial doczynienia z dodge caliber? interesuje mnie to autko ale nie wiem czy sie oplaca:wink:

tak mialem taki sam...za***iste auto i silnik... Trzeba pamietac o klapkach w kolektorze dolotowym , ja je wyrzucilem calkiem ale trzeba uszczelnic porzadnie ich mocowania bo potrafi tamtedy ciec olej z mgielki olejowej w dolocie ... Poza tym kolektor wydechowy lubi pękać bo jest z szajs metalu ...wtedy albo nowy na parędziesiat tys km lub odpowiednik z e39 ktory jest zeliwny czyli wieczny , jednak jedst to towar deficytowy... Poza tym nic sie nie powino dziac przy odpowiednim traktowaniu jak to z nowoczesnym dieslem ...

Dodge caliber prosty samochod, ladny z zewnatrz , bardzo plastikowy wewnatrz ...ot co :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszek... zainteresowal bys sie subaru outback lepiej ... ma to choc wzgledny motor i pernamentmy napęd 4x4

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wlasnie przegladam tak by Nie zjadło mnie ubezpieczenie:facepalm: Tu za samo to ze jest napęd 4x4 jest wzwyzka :facepalm: Subaru mi sie podoba te co piszesz ale wlasnie samo to ze to subaru no i ten napęd i te kretyny ubezpieczenie droższe robią...:thumbdown:

Kobita chce cos większego, bezpiecznego itp wiec szukam i szukam wiadomo jej tez musi sie podobać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...