Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Patrykbor

    2927

  • dziadek

    1629

  • adadur

    1552

  • GRazny

    1247

Top użytkownicy w tym temacie

jak budżetowo to brałbym TRW/Lukas (ta sama pułka cenowa co Bosch) lub Bosch ... po zimie zabiorę się za klocki i tarcze na przód wrzuce 312 (obecne pomimo rocznych klocków już podtarte i niebieskawie się robią) i wrzucam kpl. ATE z klockami ceramicznymi (z tyłu się całkiem spisują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A oriętuje się ktoś z was w jaki jest gwint w miejsce gdzie przychodzi czujnik?

Mam podobny problem jak ty z kontrolką ECON, kupiłem nowy czujnik i tu pojawił się u mnie problem. W miejsce gdzie się go wkręca w chłodnice jest kruciec i jest on innej średncy niż gwint w nowym czujniku. Może ktoś z was się spotkał z podobnym problemem? Jeśli tak to w jaki sposób go rozwiązaliście? Może ktoś z was wie jaki jest gwint na owym kruccu? Może wtedy sam coś wykombinuje bo to w jakiś sposób przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wrzucam kpl. ATE z klockami ceramicznymi (z tyłu się całkiem spisują)

Adam, odpuśc sobie tarcze Ate i ceramikę, nie warte swojej ceny, szczerze radzę, a na ten temat mam troche wiedzy

masz B6-kę wiec najlepszym wyjściem będzie montaż 320-ek, tarcza Otto Zimmermann + ori klocek audi (a są dostepne w fajnej cenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wrzucam kpl. ATE z klockami ceramicznymi (z tyłu się całkiem spisują)

Adam, odpuśc sobie tarcze Ate i ceramikę, nie warte swojej ceny, szczerze radzę, a na ten temat mam troche wiedzy

masz B6-kę wiec najlepszym wyjściem będzie montaż 320-ek, tarcza Otto Zimmermann + ori klocek audi (a są dostepne w fajnej cenie)

Wiem że 320 są lepsze bo to już inny typ zacisku ... ale na zimę mam 16-ki Borbet (w tych rocznikach dość popularne chyba ASO w DE je sprzedawało z nowym autem) i nie wiem czy podejdą - z tego co wiem nie wszystkie felgi pod 320 podchodzą.

dev przy heblach cena nie gra aż takiej roli wcześniej w B5 ładowałem ATE klocki z przodu i tyłu tarcze powerdisc z przodu i zwykłe na tyle teraz w B6 tył też jest zrobiony na ATE + ceramiczne klocki, więc mam zaufanie do tych produktów.

w B5 z przodu trochę zbytnio pyliło stąd rozwiązanie z ceramiką (i była znacznie lepsze niż w B6 pomimo tej samej średnicy ... może waga auta robi swoje) ... tył latem (jak jest sucho) pierwsze 1-2 hamowania po nocy bardzo delikatnie zapiszczał, o skuteczności się nie wypowiem bo to tył (diagności nie narzekali), ale za to pylenia (bynajmniej czarnego) na tyle po prostu nie ma.

Nie wiem mam czas ... zastanowię się jeszcze...

---------- Post dopisany at 23:17 ---------- Poprzedni post napisany at 23:15 ----------

Witam.

A oriętuje się ktoś z was w jaki jest gwint w miejsce gdzie przychodzi czujnik?

Mam podobny problem jak ty z kontrolką ECON, kupiłem nowy czujnik i tu pojawił się u mnie problem. W miejsce gdzie się go wkręca w chłodnice jest kruciec i jest on innej średncy niż gwint w nowym czujniku. Może ktoś z was się spotkał z podobnym problemem? Jeśli tak to w jaki sposób go rozwiązaliście? Może ktoś z was wie jaki jest gwint na owym kruccu? Może wtedy sam coś wykombinuje bo to w jakiś sposób przerobić.

powiedz czy mówisz o czujniku ciśnienia w układzie klimy?

jeśli tak to namierzę ci numer VAG tego czujnika to dobierzesz odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taj fote tego Borbeta, moze wejdzie 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taj fote tego Borbeta, moze wejdzie 320mm

dokładnie takie jak tu:

ORYGINALNE BORBET FELGI 5x112 205/55/16 - ZIMA (2962788849) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tylko zdaje mi się że ET nominał czyli ET42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie masz ET50 ???? :decayed:

jak chcesz to wysle Ci złozony do kupy zacisk i sobie przymierzysz

a nóż, widelec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie masz ET50 ???? :decayed:

jak chcesz to wysle Ci złozony do kupy zacisk i sobie przymierzysz

a nóż, widelec....

zacna propozycja ... ale nie będe teraz ruszał ... poczekam aż sie ociepli :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest to czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji G65.

wieczorkiem sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nr tego czujnika to wsumie mam. nawet juz jeden zakupiłem ale pojawił sie problem w nim. Mianowicie kupiłem ten 1K0959126D i po sprawdzeniu przyłożeniu do chłodnicy okazało się że jest on za długi. Więc skróciłem go ale później okazało się że gwint w czujniku nie pasuje do tego na krućcu w chłodnicy. Teraz już po przeszukaniu chyba całego internetu wiem iż powinien być czujnik o tym nr 1J0959126A/B bądź 1K0959126A/B. Dlatego teraz mając już ten czujnik i skróceniu go (jest to adekwatne do tego że nie mam możliwości już jego zwrotu) i wydatku 150 zł chciałbym w jakiś sposób przerobić/dorobić jakąś redukcje z krucca od chłodnicy gdzie jest to M10x1,25 na gwint w czujniku (bo nie wiem jaki tam jest gwint, ale myślę że jeszcze dziś będę wiedział, narazie domyślam się iż może to być M12x1,25 ale są to tylko domysły). Bo kolejny wydatek 150 zł na czujnik mi się narazie nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK posprawdzam ... obadam też te gwinty ... M10 to M10x1,5 wypisałeś Mx1,25 czyli drobnozwojny podobnie z M12 to M12x1,75 wypisałeś M12x1,25 - na oko można nie zauważyć różnicy ale potem coś się "dziwnie" skręci bo nie spasowane i czynnik ucieknie.

Sprawdzę czy czujnik można zastosować ... a redukcję wówczas jutro w pracy spróbuje dobrać jeśli taka w ogóle występuje lub podpowiem jak sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klocków bosch nie polecam, właśnie wymieniłem u siebie zestaw z przodu po mniej więcej roku bo się okazało że od wewnątrz klocków już prawie nie ma...

Dodatkowo pyliły tak że masakra, chwila po umyciu auta felga cała w syfie, a do tego piszczały... Hamowanie za to bdb - to jedyny ich plus.

Teraz założyłem na przód nowe tarcze 288 wentylowane ferodo, zmieniłem zaciski, nowe klocki ferodo, a na tył tarcze i klocki bosch nowe i mam nadzieje że pojeździ dłużej niż rok i jakieś 15 tyś km...

I pytanie z innej beczki - gdzie u nas dostane tanio aku, nie musi być jakiś super, może być kager bo moja super centra futura roczna najwyraźniej wyzionęła ducha w nocy... Właśnie się ładuje i wpompowałem w nią 30Ah i widzę że wejdzie jeszcze może z 10 czyli z nominalnych 72Ah po roku aku jest w stanie przyjąć 40Ah czyli pojemność obliczam na jakieś 30Ah...

Może się cud zdarzy i pojeździ trochę, ale niedługo auto zostawiam na 2 tyg na parkingu przy lotnisku w GD i fajnie by było po przylocie je odpalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik właściwy to: 8E0 959 126 > zastąpiony w 1.08.2008 przez 8E0 959 126B > zastąpiony w 1.05.2009 przez 8E0 959 126C > zastąpiony w 1.08.2010 przez 3R0 959 126

czujnik wkręcany w skraplacz (chłodnice klimatyzacji)

Do czujnika przychodzi oring 7H0 820 896 (7,6x1,8)

średnicy gwintu nie znalazłem ... skąd ty ten numer wziąłeś jak większość części ma dla B6 i B7 ma początek 8E0...

powiem tak ELSA dość poważnie ostrzega ... i nie sądzę by można było zastosować inny czujnik gdyż generował on będzie do sterownika inny sygnał sterujący

ELSA ma bardzo dużo szczegółowych info na temat czujnika, jego sprawdzanie, charakterystki i diagnostyki całego układu.

---------- Post dopisany at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany at 21:37 ----------

Ja klocków bosch nie polecam, właśnie wymieniłem u siebie zestaw z przodu po mniej więcej roku bo się okazało że od wewnątrz klocków już prawie nie ma...

Dodatkowo pyliły tak że masakra, chwila po umyciu auta felga cała w syfie, a do tego piszczały... Hamowanie za to bdb - to jedyny ich plus.

Teraz założyłem na przód nowe tarcze 288 wentylowane ferodo, zmieniłem zaciski, nowe klocki ferodo, a na tył tarcze i klocki bosch nowe i mam nadzieje że pojeździ dłużej niż rok i jakieś 15 tyś km...

I pytanie z innej beczki - gdzie u nas dostane tanio aku, nie musi być jakiś super, może być kager bo moja super centra futura roczna najwyraźniej wyzionęła ducha w nocy... Właśnie się ładuje i wpompowałem w nią 30Ah i widzę że wejdzie jeszcze może z 10 czyli z nominalnych 72Ah po roku aku jest w stanie przyjąć 40Ah czyli pojemność obliczam na jakieś 30Ah...

Może się cud zdarzy i pojeździ trochę, ale niedługo auto zostawiam na 2 tyg na parkingu przy lotnisku w GD i fajnie by było po przylocie je odpalić...

Luknij na allegro i wpisz Elbląg ... znajdziesz chłopaków na starówce ... cenowo całkiem całkiem ale za to świeże a nie jakieś tam leżaki

w grudniu dawałem za BOSCH Silver S5 za 309 jak jechałem na południe PL u nich jest 360zł jak odbierasz na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :wink4:

Tutaj małe info dla tych , którzy zasypywali mnie prywatnymi wiadomościami odnośnie ręcznika :

http://a4-klub.pl/czapka-daszkiem-recznik-111/recznik-plazowy-1-tura-kolor-czarny-73292/index11.html#post3062772

Pozdrawiam,

Musti A4 Klub Polska :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi:

czy ktos z Kolegów mógłby podjechac i zernąc na autko ?

VW PASSAT 1.8T SKÓRY XENON KLIMATRONIC EWENEMENT (2933538332) - motoAllegro

bedę dozgonnie wdzieczny, oczywiscie słuze podobną interwencją jezeli ktos znajdzie cos ciekawego na moim terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi:

czy ktos z Kolegów mógłby podjechac i zernąc na autko ?

VW PASSAT 1.8T SKÓRY XENON KLIMATRONIC EWENEMENT (2933538332) - motoAllegro

bedę dozgonnie wdzieczny, oczywiscie słuze podobną interwencją jezeli ktos znajdzie cos ciekawego na moim terenie

dev mogę podjechać ale dopiero w poniedziałek będę bo w delegacji jestem cały tydzień :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...