Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak podłączyć radio Blaupunkta i antenę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam radio blaupunkta Calgary MP35 i chce go włożyć do niuni ale mam problem ponieważ nie ma nigdzie kabla od anteny.. jak podłącze tylko kostki to w mieście ledwo mi łapie jakieś stacje a jak złapie to za chwile zmienia.. jak kopiłem autko to nie było radia.. zauważyłem taka białą kostkę jeszcze i do niej idzie sporo kabli i możne w niej jest gdzieś antena wie ktoś które to kable ? wiem ze antenę mam w pierwszych 3 od góry paskach podgrzewania tylej szyby. dowiedziałem się ze żeby radio ładnie działało to potrzebuje jeszcze wzmacniacz antenowy czy to prawda? proszę o wskazówkę jak podłączyć radyjko żeby grało.. a i jeszcze jedna chyba ważna sprawa jaka zauważyłem, koledzy z naszego forum piszą ze w audi jest montowany wzmacniacz w tylnym lewym głośniku ja niestety nie mam tam wzmacniacza mam tylko sam głośnik.. oczywiście po podłączeniu radyjko gra tylko mam zamienione kable bo jak wejdę w balans głośników i zmieniam przód/ tył to zmienia mi ale tylny prawy i przedni lewy i na odwrót...

proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest pod osłona lewego słupka a kabel od anteny może gdzieś się zapodział pod konsolą musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób mogę podłączyć wzmacniacz do tego radyjka ?? jesli chodzi o kabel to dzis go poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest podłączony do anteny w szybie, a z drugiej strony idzie tam gdzie jest radio i nic więcej się nie podłącza to jest standardowy wtyk antenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wszystko! Ja walczyłem z tym problemem prawie 2 lata! Sprzęt za 2 koła a radyjko nie sciągało!!! Jeśli zakładasz radyjko inne niż ori to potrzebujesz jeszcze separatora antenowego-do kupienia na allegro za 18 zł. To nie jest to samo co wzmacniacz antenowy!!! Podaje on osobe napięcie na antenę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie widziałem żadnego separatora :blink: a mam nie ori radyjko blaupunkta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych problemów a jeździłem praktycznie po całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę odszykac kabel antenowy z przodu i dokupic dodatkowo separator antenowy.. pogrzebie w aucie jak bedzie cieplej bo teraz wieje jak diabli w rzeszowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę odszykac kabel antenowy z przodu i dokupic dodatkowo separator antenowy.. pogrzebie w aucie jak bedzie cieplej bo teraz wieje jak diabli w rzeszowie..

Dokładnie tak! Najpierw podłącz antenke bez separatora i zobacz jak zbiera,ale coś czuje,że szybko sie przekonasz do jego zakupu! :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie dwa nieoryginalne radia i bez żadnego separatora obydwa odbierały miodzio. Ten separator to jest chyba konieczny ale w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend miałem chwile czasu i posiedziałem trochę w garażu.. :) sprawa wygląda następująco. rozkręciłem całą konsole środkową, wyjąłem panel od ogrzewania i niestety nie znalazłem kabla antenowego, szukałem również z tyłu z lewej strony za kanapą ale nic tam nie było..

więc poszedłem do sklepu kopiłem 5 m kabla i końcówkę do radia poprowadziłem kabel na nowo z prawej strony w progu i z tyłu na razie położyłem go za przy samej szybie pod tylną półką, (zdjąłem około 30 cm izolacji ale to niewiele dało odbiera tylko trochę lepiej), próbowałem zdjąć tapicerkę z tylnego lewego słupka ale nie widziałem żadnego zaczepu więc nie chciałem zniszczyć i zostawiłem. proszę o info lub link do opisu w jaki sposób to zdemontować. (jeżeli nie będzie tam wzmacniacza to sam go założę, razem z separatorem pewnie).

Kolega mi doradził że jeżeli nie będzie tam wzmacniacza to żeby dokupić do kabla zwykłą antenę przykręcić kabel i włożyć ją pionowo w lewy słupek. co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Panowie kupiłem sobie ten separator http://www.allegro.pl/show_item.php?item=616794019 i mam pytanie co do montażu. Gdzie znajdę to "złącze antenowe" ?? TO jest gdzieś przy radiu czy jak, bo się nie znam, i czy mając radio PIONEER to mam się wpiąć w niebieski kabel w kostce zasilającej jak tam pisze w opisie montażu tego separatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz chwilkę, co robi ten separator bo nie kumam?

Wystarczy zasilić wazmacniacz antenowy i już. A ten separator to co on ma niby seperować?? Można jakis link do allegro o co chodzi wogóle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten separator ma wlaczyc wzmacniacz antenowy w momencie kiedy wlaczasz radio... niebieski przewod separatora podlaczasz pod przewod remote radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...