Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 Avant AFN 1996 - Daily car

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bardzo ładny samochód. Właśnie też odnawiam identycznego Wołka na AFNie, tylko bardziej obitego i zaszczurzonego, więc temat taki jak Twój to dla mnie sporo cennych informacji. 

Opublikowano

Bardzo podoba mi się Twoje podejście do tematu!

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 11.10.2020 o 20:09, Tomek_0181 napisał:

Bardzo ładny samochód. Właśnie też odnawiam identycznego Wołka na AFNie, tylko bardziej obitego i zaszczurzonego, więc temat taki jak Twój to dla mnie sporo cennych informacji. 

Dziękuję, cieszę się, że moje wpisy mogą komuś pomóc.

W dniu 11.10.2020 o 21:22, trepek napisał:

Bardzo podoba mi się Twoje podejście do tematu!

Dzięki Twój wpis utwierdza mnie w moim podejściu.

Opublikowano
  • Autor

Od kilku tygodni piszczy rolka napinacza paska alternatora. Przekopałem forum i tak jak było napisane. Napinacz dokonał żywota. Nie czekając na dalszy poważniejszy rozwój wydarzeń zamówiłem nowy oryginalny. Poniżej kilka fotek z wymiany.

Na początek luzujemy napinacz i zdejmujemy pasek:

B15S18KmOGnlCAAS7cYyTb_JgMt_f02MH7qdgDqG

Wierz mi, ale na powyższym zdjęciu rolka idzie z ukosa.

Następnie dokręcam dwie śruby alternatora, wyłamuję jedno żeberko w wiskozie by wyjąć długą śrubę i alternator zdemontowany.

kmsTRbT3tnURg7yCxCJVzwGShPCpGZSb_ZiZfZX6

Z4tKzBQ2nhECFICIo8jIEu9aAObQbbGnjCeSJ0Oh

Kolejny krok do odkręcenie śruby wiskozy, odsunięcie jej na bok i odkręcenie nakrętki napinacza.

ZkPURGY29jGQCleHJw6-b5vO9nvYDNaew8jo4GgN

Miejsce pod alternatorem wymyłem preparatem BIOSOL. Bardzo skuteczny w walce z zabrudzeniami w komorze silnika.

ndYOUKeAtCj8eop41M_RAMQHYnUfrDPJxIUdIyeb

bYwYglf8dUNzOn1NS4rFPkjK5sPA3bQ7WboZcA6g

Porównując starą i nową rolkę stwierdzam, że FAG całkiem dobrze sobie poradził. Data produkcji starej rolki to 2008 r. Ja mam auto od 2011 i zrobiłem ok 150 tyś km. Całkiem dobry wynik.

3jlem40pOadPm7n8ANPKx71f2e-xfpJO3mwbNrn_

VUPgat-yPKJbSBvdCrXNBdSeSBhXxT3R3KyjBzj6

yRwg8MIf5WnoSywbSJqzGAqVWg-RX__Gm4LGxJ0j

Edytowane przez adek1983

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

W jedną z listopadowych sobót ogarnąłem dwa tematy. Pierwszy to wymiana gumowego paska audio w radiu Audi Concert.

Demontujemy radio:

dRV_d2RV092knfgR8onUT76eywYXs8GwyDf9laFE

Teraz odkręcamy trzy śrubki górnej pokrywy:

XUI-WQUNlHe8Tdrz37Tjo9lZmYR8NorT4npAt0NG

Następnie unosimy pokrywę i widać mechanizm magnetofonu. Teraz delikatnie odpinamy taśmę głowicy widoczną na zdjęciu po lewej stronie. Dalej odpinamy sterownik mechanizmu widoczny po prawej stronie z kolorowymi kabelkami. Odłączamy go tylko od płyty głównej radia, nie oddzielamy na siłę od mechanizmu. Potem już tylko cztery śrubki trzymające mechanizm w obudowie i do góry.

9vpha6gj9T375vzhh81t6NwKcxSKKrqauxcTJDdH

Odwracamy mechanizm dołem do góry i widzimy rolki i pasek. By wymienić pasek należy delikatnie przekręcić zapadki trzymające blaszkę na dwoma dużymi kółkami.

JxuVa1zlXpzwMbQwP-n6S678SXTwhXeYf_I2kSVi

Pasek jaki użyłem to 131x1,2 mm. Złożenie odbywa się w odwrotnej kolejności. Warto sobie zrobić zdjęcie jak założony jest pasek przed demontażem by nie mieć problemów z założeniem nowego. Po montażu paska i blaszki trzymającej kółka warto wyprostować skręcenia paska, które na pewno się pojawią. Wydłuży to jego żywotność i ogranicz nadmierne wyciąganie.

Drugi temat to trzecie światło stop. Do tej pory były w nim żarówki 2,3W / 12V. Świeciły już słabo, bo były poddymione od wewnątrz. I regularnie był problem ze stykiem. Doginanie styków w samej lampie na niewiele się zdawało, bo same żarówki mają bardzo cienkie wyprowadzenia. Kilka lat temu próbowałem z różnymi ledami, ale skutek był taki, że świeciły bardzo słabo. Teraz udało mi się zakupić na Aliexpress dokładnie takie jakich szukałem. Świecą bardzo jasno.

Takie oto żarówki zakupiłem:

_PeALJYHxutQ5FDn9-GIC5UKz1OgAUJtySQVDi5D

A tutaj porównanie jak wygląda trzecie światło stop z żarówkami:

Mjc8BGglLQ0_nHKoJKNu_45-EJoFe22gHtaHUitw

i z diodami LED:

tEgSksfsHRZV8bScGDfG4lLLYvHRlG4L4kQXg5ZW

Światło jest delikatnie mocniejsze i czerwień jest bardziej soczysta. Najlepiej widać to w nocy.

Edytowane przez adek1983

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Na początku stycznia korzystając z wolnej chwili wymieniłem skorodowaną podstawę akumulatora na używaną w lepszym stanie:

ADQYaOMRG1QYHqfdWgmENctEpqPSpoYwKRV8ROYw

Następnie podłączyłem przewód od czujnika temperatury oleju:

yL_B-BprErFIKcuXhmkgNDcQe2CMv7aO2WwIo8vr

c5bQh4cRObmSnI9RzZ8tt3oHz4TVNi_SG9CTJSRd

A korzystając z okazji wyczyściłem i nasmarowałem mechanizm wycieraczek.

Edytowane przez adek1983

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

W lutym zabrałem się za regenerację turbiny na poważnie. Oddałem do zakładu, bo zacinanie się zmiennej geometrii wróciło. Poniżej kilka fotek z demontażu turbiny:

zSxSf_DZ2ScCW5P6w3UZwEKs3u37oRVyQ59RQmcM 


HCtzjSIRxy9R2SJWKoCQgUyaceYFPEFryX1ZmW8S 


1-CunoIbf5yc91po_26tBzxUDrebbkk90rHq3SKd 


ajW57TsMH1ARu4ziAQ6lhN3JcDlFVUVKy6edjJW8 


DNqmNU-UJ9VdQcEbJyWs3uMZLzcV2GCIfMZ-rn3B 


jddxrbeqGWgWwyFU9C6i4BVEyGHuT8Ry0amQlCMf 


illAoDOiaXuQk4JC97ViUIRJxmzrJ98l2_koCgwK 


I6b7EmO3hknaDlKegQCw4ZB__R3J4KxKnUaUAXKM 


9nr7om9Ii0JmLq2vSmAe9RKFhIlajCVuGhzUhWD2 


MtVHtOiv2o--fccWvxn1SgaxKOAEsaDEu5gIvnsG 


lXhZxV3xLr9RiSawaYw1JWGPOWN5zf100vnBqgRd 


UP3Y7YB_EZr1fZt7BZXLMjH9UXFPUvmGazKAsKYw 


6kqQb325qB41bQ4j9thabbNRL2A--KIlPQBB2Z9r 


iafa3p2JKPUujo44wEcNAFMHlaqkR7_l_TbhwXvr 


tzHS7GNrZPK2_9NhFDucK6ZTX6sWHK3bo_pBIr0K 


HmdJ0JYXmCbVcPC5H8O2GAMOtmx5LrhU54j09hZk 


cC3q5iIXm4wLqawM5EUQMsajqxI09-_VRhUOZ8BB 


7_aGgOm22WZkxdX8vOFOwLlnK3TNWUrM4T7esnyV 


XJ9paMyHALFeSd_u6e1B3snRFHDKXsM8A51LszGO 

 

Edytowane przez adek1983

Opublikowano
  • Autor

W kwietniu uporałem się z małym aczkolwiek wkurzającym detalem. Kiedyś wypadła mi blokada klamry pasów bezpieczeństwa. Jak mi przyszło zasiąść na tylnej kanapie i szukać klamry gdzieś na dole zamiast w połowie to powiedziałem sobie - nie muszę to ogarnąć:

IAFVyL4CjZ_b6P9e4FQ3zgz7Hy8H3upFC5fD8-iq

-LAHypIZBeILh6uKVC0eMGTLEUYflUDN0BZRHFNR

bKpnedPN8LXhOPmoFqzxv_AhGfvjzUw2Rc4ZkGrR

Opublikowano
  • Autor

W połowie wiosny szybkie umycie kół zimowych:

KMZLG_M7wO515TgvIO5D5AaYFtvyPpwvG-hmrEqx

JJtJxejINymbDdpqYKXJZd_cpf57NK8r7F5svxr4

OwAi9lZlYZgyJTPqvCr3Ja6oGvsh5Nk95AK-tJT0

vzM8aPSA6IQzcH_-UE62tuWBB-H1dP57AvGAKlkR

olJNfXjVnnfPQAOCQJHCv0tdq2mIfpPvl5yANkbf

MPvxKz_R1AeCk_ST14Bn4hqA-iSAhaZX1Akir9n0

_X1DjnGzY1N9xdBVC7Tdw_aMB_ejD_1fGNMhvxZu

hbOq6kQrq3UGZxvMNcaBoN-U3U7N--gsOGlUQTsU

Opublikowano
  • Autor

Przy okazji zmiany kół na letnie umyłem zaciski tylne. Zregenerowane, to trzeba dbać:

XRgofTSj3x_8BqIj_c8XXQFTYVfuRGaiSJhPmUJ0

wT8DW5a6J0oUNQtU-74oK3t9vFHruv-F6AV1wCAR

Opublikowano
  • Autor

Czyszcząc podszybie zająłem się mocowaniem akumulatora. Stare mocowanie:

_5rGVM-d6dWV8-xUqdzzm-KSORqpY6lk31xO0SRe

I nowe:

Zzdgdt73UzAfm7ChptoWklEvCPGMDL2DpyGVye0E

Opublikowano
  • Autor

W lipcu znalazłem chwilę czasu i trafiło się mycie i pielęgnacja wnętrza:

8wARd4RhxS4knUs54YD2YfAIu9cU9e1iEN1GX7Vd

I-pEg99A3bOTJT4wSEtyInTcz6O0u7xqWxgXn2vV

Kilka dni temu pykło 430 tys. km, więc wykonałem serwis olejowy:

aCD-fbAuAAagvh9OlwdyjN8SkB_DR6T3_DCrxDLl

Edytowane przez adek1983

Opublikowano
  • Autor

W sierpniu zepsuła się popielniczka:

MC1tuKeplZdYDIITAGe0vRzb2YrJmXgjdOREV7Fj

Fdgjb9cRC9uBJTeUzS2mdUgXk8W2xa8EIWViwfl_

Przy okazji zająłem się podświetleniem zapalniczki. Z oryginalnymi żarówkami bywa różnie i u mnie często się palą. Więc zastąpiłem czerwoną diodą LED.

TygKaxF-wRRZMrlaTmpJgfW3_cz-cnIdgqfrt9Wt

TndeQ6uUfQFw7USlZua1TEl0x8op9SndUjHEJT-0

U2G1uDOwsytmyKIc4j1t8yNrPaRusbmncW4W644O

Edytowane przez adek1983

Opublikowano
  • Autor

We wrześniu również kilka ciekawych usprawnień.

Wygłuszenie maski wymagało wymiany. Stare było podniszczone, a że zakupiłem używane w doskonałym stanie no to wymiana:

snqfc7-L9BDaOFgkyWiCKXgnseBlQq69Yq-92Qqu

qfA9DuVz7UEojDz1VTAxhnWS4jSIBm2RynDUKsZh

7E8iG7qF_Rdx8ulZf7E7QMhWbz7cN5OsD4BINhqA

hkZMypcFdQO4Da8ZT1lvzMEdP42-th2_mzetZ9XA

Następnie padło na głośniki. Stare nie dość, że grały słabo, to jeszcze w lewych drzwiach był inny niż w prawych. Co prawda oba oryginały AUDI ale każdy grał inaczej. Stąd decyzja o wymianie.

ZWQL_dubRwHlZIliKcPI8siQn935i6VwhXiaovZY

WaudJ8TbeG1nv1GCEmPqnSCQAb5oVdrbqzBosvJP

Na koniec września trafiła się koło domu przygoda drogowa:

0N1zhtNRDeusU0L6PLM2uINaHIp3ljSDXfdiLy5j

YihyflgmMOd7y8Ui-c-XwE-G969rKKoQWM4lY2ix

Dwie opony do wymiany. Sprawa zgłoszona do zarządcy drogi, czekam na likwidację szkody.

Edytowane przez adek1983

Opublikowano
  • Autor

Przy okazji wyjazdów na szrot celem pozyskania części to zabrałem się za wymianę drobnicy. Uchwyt prawych przednich drzwi u mnie był pęknięty, to wymieniłem na cały:

SIomerRdIYjNGtZcqF3wml-nidbfxDwlHIc2XT35

Nzfz2HzeksdfRW0DQFFvCKLdlbBW9-pmMYjtEJFV

No i padło też na lewy "banan". Więc zakup zestawu ze śrubami od FEBI-ego i szybka wymiana:

K7tHu3BGsr4tIROPzgRcJUg5pvotB4PJiDsfVy8g

frv-1ivdLERntnQjSy2ucbJOr65rFuka9rnpwz6w

Swoją drogą jestem zaskoczony ile stary wytrzymał (2014 rok produkcji).

Opublikowano
41 minut temu, adek1983 napisał:

No i padło też na lewy "banan". Więc zakup zestawu ze śrubami od FEBI-ego i szybka wymiana:

K7tHu3BGsr4tIROPzgRcJUg5pvotB4PJiDsfVy8g

frv-1ivdLERntnQjSy2ucbJOr65rFuka9rnpwz6w

Swoją drogą jestem zaskoczony ile stary wytrzymał (2014 rok produkcji).

Zależy kto ile jeździ :wink:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Tym razem krótki materiał wideo o wszczepianiu wiązki podgrzewanych siedzeń i wymianie deski rozdzielczej.

https://youtu.be/U1WUAlg5FyY

Edytowane przez adek1983

Opublikowano

Podoba mi się że wymieniasz nawet duperele i doprowadzasz auto do ideału ;) Tak trzymaj 

Edytowane przez VRGOOD

Opublikowano

Jak się sprawuje AFN ? Stwarzał jakieś większe problemy czy raczej nie?  Coraz lepiej to wyglada tak trzymaj. :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, VRGOOD napisał:

Podoba mi się że wymieniasz nawet duperele i doprowadzasz auto do ideału ;) Tak trzymaj 

Dziękuję, robię to na co pozwalają czas i pieniążki.

12 godzin temu, Moon_11 napisał:

Jak się sprawuje AFN ? Stwarzał jakieś większe problemy czy raczej nie?  Coraz lepiej to wyglada tak trzymaj. :thumbup1:

Jak to AFN. Ma już swoje lata i przebieg. Ale spalanie na poziomie 5,5L/100km zachęca do dalszej eksploatacji. W najbliższym czasie muszę znowu zajrzeć do turbiny bo znowu zapiekła się zmienna geometria, ale podejrzewam, że to wina spalania oleju, który trafia z odmy do dolotu. Tutaj remedium będzie chyba OCT.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.