Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T / Fwd / 200km / 300nm / cupra / eibach / bilstein /


Danieloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Po roku zaglądania na forum postanowiłem i ja sie pochwalic swoim "gruzem" :grin:

Samochód kupilem pod koniec września 2018 roku miał przejechane ok 147 tysięcy kilometrów. Oczywiście nie wierzylem w przebieg do momentu rozebrania rozrzadu i wyciagniecia gratów z 2005 roku:facepalm:

Ogolnie to nie ma się czym chwalić bo poza fajnym granatowym kolorkiem i felgami 18 cali z rs-a to nic nie ma ale przez rok coś tam dłubnąłem ale to za chwile.

A więc tak po zakupie od razu wleciało:

· Rozrząd Ina (pasek na drugi dzien kupiłem oryginalny bo dziwny dźwięk wydawał ten z iny), pompa Hepu, pasek contitech

· Wymiana koła pasowego bo miało bicie i napinacz bardzo drgał (febi)

· Olej Motul 5w40 plus wszystkie filtry z Mana(tu musze dodać że byłem zadowolony z tego ze był zalewany wcześniej przez niemca motulem 5w30:banan:)

· Czyszczenie misy i smoka. Nie był na szczęście zajechany.

· Wymiana uszczelki spod pokrywy zaworów i czyszczenie.

· Wymiana świec Ngk pfr6q

· Wymiana odmy bo była pęknięta rzygało olejem i korka wlewu oleju bo sie pociło w koło.

· Wymiana z lewej strony górnego wachacza (ten wygiety od drzwi) bo wewnętrzna tulejka była sparciała i skrzeczało przy skręcaniu firma oczywiście lemforder

· Wymiana tej obejmy odbijaka co jest przykręcana do pasa przedniego bo była peknieta na pół. Wleciała używka

To by było na tyle po zakupie.             

Po miesiącu zakupiłem wtryski z bexa i pojechałem na wycieczke do Jasła do Grześka. Wycieli katalizator, włożyli wtryski i po programie wyszło równo 200 km i 300 nm :dance:

Nastepnie została założona instalacja lpg firmy stag 

Sterowniki qbox, reduktor twin ten podwojny i największe wtryski nie pamiętam dokładnie nazwy. Zasilanie wtryskiwaczy jest z dwóch stron i przewód z butli do reduktora fi8. Brak różnicy lpg vs pb jedzie do czerwonego na gazie.

Potem przez zime i wiosne to tylko wymiany oleju i filtrow i naprawa schowka zawias sie urwał standardowo.

Na lato wysypal sie przedni lewy amorek wiec padła decyzja na amorki bilstein b8 plus sprężyny eibach sportline. Po kilku miesiącach jazdy jestem mega zadowolony siadło równo przód i tyl 63,5cm opona 225/40/18

W wakacje był swap hamulców na 320/288 tarcze zimmermann, klocki ferodo ds"y i przewody hell oczywiście wszystko przelane litrem świeżego płynu. Hamuje zacnie tylko klocki mi sie zeszkliły piszczaly przy predkosci 50km i w dół nie wiem czemu. Było wszystko powoli docierane i dobrze wyczyszczone. Ale papierek poszedł w ruch tarcze wyczyszczone i jest miodzio 

Wymieniłem tez grill na ten czarny a nie z chromem i dokładka z cupry wleciała teraz zdjęcie jak było po zakupie a potem reszta fotek

received_874982942703980.jpeg

Snapchat-1021055720.jpg

 

IMG_20181011_204136.jpg

IMG_20190821_133017.jpg

IMG_20190808_151705.jpg

Tak to siadło

IMG_20190821_192949.jpg

IMG_20190831_135234.jpg

Tego znaczka juz nie ma :decayed: 

Edytowane przez Danieloo
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładna maszyna :)

Ładne aluski :wink:

Ja od niedawna na tym zawiasie latam i o ile mi jest git to żonce za twardo no i jeszcze coś mi trzeszczeć zaczęło - zresztą opisałem w moim wątku jak co zerknij. A u Ciebie cicho jest? 

Czekam na resztę fotek :)

jakieś mody w planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewiatan1989 u mnie jeszcze stuka ale to z przekładni kierowniczej gdzieś też dość popularny problem po za tym okej. Mody? Hmm napewno chce szyby przyciemnic i lampy tylne. Końcówki wydechu dwie podwójne z dyfuzorem szarym tak jak w s jest. No i w przyszlym roku chce sprzeglo z awx włożyć no i podejsc pod 250 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sztuka! te alusy w każdym audi robią robotę:)

pewnie będzie modzone. Ja miałem po kolorowym fisie już przestać, ale co chwilę coś człowiek grzebie:)

bezawaryjności życzę!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misieqq7 no cos tam będzie na pewno ale nie bede robił z tego s lina bo to golas i za dużo kasy trzeba wyłożyć. Zrobie go po prostu pod siebie zeby mi sie podobał. Fis kolorowy i temperatura oleju tak jak w rs-ie mi sie marzy podobno ktoś ogarnia. Wiesz cos na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie ! masz się czym pochwalić :)

powodzonka

14 godzin temu, Danieloo napisał:

Ogolnie to nie ma się czym chwalić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...