Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Regeneracja lamp zbyt droga?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, otóż właśnie wróciłem od osoby która zajmuje się regeneracją lamp. Podszedłęm do gościa gdyż mam wypalone odbłyśniki i chciałbym je zregenerować. Ten natomiast powiedział, że za rozklejenie obu lamp, zregenerowanie odbłśników oraz polerki, wyjdzie 780 zł. Doradził mi, że taniej będzie zakupić lampy tw zamienniki, lecz po pół roku będę miał to samo co z tymi moimi teraz. Co o tym uważacie? Nie za wysoka cena jak za obie lampy? Lepiej kupić nowe, czy walczyć z tymi? Pozdrawiam; )

Opublikowano

Poczytaj forum to ogarniesz swoje lampy za 100 zł.

Edytowane przez pila24

Opublikowano

Drogo sobie liczy, za drogo. Same zregenerowanie odbłyśników to koszt ok 80 zł (za dwie sztuki). Jak podejmiesz się sam rozklejenia tych lamp i poskładania wszystkiego od nowa, to koszt zakupu sylikonu + regeneracja odbłyśników, z przesyłką wyjdzie Cie nie więcej jak 150 zł. Popytaj tez na forum to pewnie ktoś by Ci to za 200 zł ogarnął.

Opublikowano
2 godziny temu, Langista napisał:

Drogo sobie liczy, za drogo. Same zregenerowanie odbłyśników to koszt ok 80 zł (za dwie sztuki). Jak podejmiesz się sam rozklejenia tych lamp i poskładania wszystkiego od nowa, to koszt zakupu sylikonu + regeneracja odbłyśników, z przesyłką wyjdzie Cie nie więcej jak 150 zł. Popytaj tez na forum to pewnie ktoś by Ci to za 200 zł ogarnął.

Nie trzeba rozklejać lamp,są na twardym kleju. Projektor wyciąga się bez ruszania kloszy. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Opiszę swoje zmagania z polepszeniem oświetlenia w reflektorach z H4.

Ponieważ samochód potrzebowałem na codzień, nie mogłem zdemontować lamp i jeździć bez nich. Zakupiłem najtańsze popękane i pobite lampy z allegrosza. Zależało mi tylko na odbłyśnikach na sztukę.

Moje odbłyśniki były w strasznym stanie. Zdemontowałem lampy i rozebrałem, żeby wyjąć odbłyśniki. Na szczęście reflektory z H4 uszczelniane są zwykłą uszczelką i nie trzeba bawić się w rozklejanie i klejenie. Wybrałem 2 najgorsze odbłyśniki z czterech i wysłałem do regeneracji, składając lampy na pozostałych dwóch, aby samochód mógł być używany. Kiedy odebrałem odbłyśniki, byłem w szoku jak one powinny wyglądać.

22HIrg.jpgzUgjQ0.jpg

Przy okazji kolejnego rozbierania lamp celem podmiany odbłyśników na zregenerowane, wypolerowałem szkła. Użyłem do tego tlenku ceru. Efekt był całkiem zadowalający. Spolerowane zostały najdrobniejsze ubytki w szkle i światło przechodzące przestało być rozpraszane (dobrze widać na zdjęciu odbicie lampy sufitowej - z lewej strony ostre, z prawej rozmazane)

Ag6laM.jpg

I na koniec jeszcze porównanie światła (każda para przed/po przy tych samych nastawach aparatu)

unCv86.jpg

PrIzhA.jpg

W7KvzP.jpg

kNJ9kB.jpg

Tutaj efekt na ścianie (jeszcze przed ustawieniem reflektorów)

u61LbW.jpg

Edytowane przez lewmichal

Opublikowano

Jaka piękna granica światło/cień po regeneracji. Ja u siebie mam lampy H7+H7+H1 i też będę poddawał odbłyśniki regeneracji i szkła polerował. Twój wpis @lewmichalutwierdził mnie tylko, że tak trzeba zrobić.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@lewmichal gdzie regenerowałeś odbłyśniki bo mnie chyba też to czeka ;)?

Opublikowano
Opublikowano
5 godzin temu, lewmichal napisał:

Korzystałem z usług - polecam.

Opublikowano

Gdyby ktoś potrzebował, oddam odbłyśniki do regeneracji

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Oferuję odbłyśniki do Audi A4 B5 do lamp na żarówkę H4. Jest to...

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.