Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 1.9 TDI] Z jakim silnikiem 1.9 szukać B7 ?


jackowy_80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, 

Jestem nowy na forum, ale mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej. 
Plan jest taki zakup pierwszego A4 - z marką audi mam już trochę wspólnego obecnie jeżdżę czerwoną strzałą (A3 8l) 

Czytam różne wątki już od jakiegoś czasu odnośnie silników i ich mankamentów. I zdecydowałem się, że dla spokoju ducha zrezygnuję całkowicie z 2.0 na rzecz 1.9 TDI. Mój znajomy ma a4 b7 o kodzie silnika BKE - który sobie bardzo chwali - czy ktoś coś więcej powie o tym silniku? Robiłem już przegląd ofert oglądałem kilka audic ale albo to były trupy albo silniki 2.0 - póki co widziałem jedną zadbaną wersję 1.9 ale jeszcze nie byłem pewien czy ją kupić bo tamta miała dpf. No właśnie bke podobno jest bez dpf fabrycznie prawda? Z czym może wiązać się zakup tego silnika? 

Proszę  o informację będę wdzięczny za każdą wypowiedź w temacie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a4 b7 2005 kombi, 1.9tdi BKE orginalnie bez DPF, jeżdżę rok obecnie ma 332000 zero problemów, robię tylko serwis co 10kkm, po kupnie wymieniłem kompresor klimy i nagrzewnicę. Wymieniłem środek na skórzany, radio cd na 2DIN i to tyle. to jest prosty diesel bezawaryjny w porównaniu z Pasatem b6 2.0tdi ,który okazał się totalnym złomem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafik 47 napisał:

Mam a4 b7 2005 kombi, 1.9tdi BKE orginalnie bez DPF, jeżdżę rok obecnie ma 332000 zero problemów, robię tylko serwis co 10kkm, po kupnie wymieniłem kompresor klimy i nagrzewnicę. Wymieniłem środek na skórzany, radio cd na 2DIN i to tyle. to jest prosty diesel bezawaryjny w porównaniu z Pasatem b6 2.0tdi ,który okazał się totalnym złomem.

Dzięki czyli jednak mój znajomy też miał rację chwaląc ten silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie czy chcesz B6 czy B7 ? 

Jak B6 to najlepsza jest rodzina silników na literę A, czyli AVB (101KM), AWX (130 5 bieg) , AVF (130 KM 6 bieg)... 

Wszystko co było później już nie miało tyle trwałości co ta trójca :P

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2019 o 19:05, kamil-vag napisał:

Zasadnicze pytanie czy chcesz B6 czy B7 ? 

Jak B6 to najlepsza jest rodzina silników na literę A, czyli AVB (101KM), AWX (130 5 bieg) , AVF (130 KM 6 bieg)... 

Wszystko co było później już nie miało tyle trwałości co ta trójca :P

 

Chciałbym b7 - zdecydowanie lepiej wygląda :) szczególnie przód - szczerze mówiąc tył ma ładniejsze b6 - chodzi o sedna 

Zapatruję się na diesla, głównie ze względu na to, że dosyć sporo jeżdżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj w B7 BPW - 8 zaworów, dopytaj o pompę oleju, może już ktoś zmienił na tą od 1.9... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...