Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 1.8T by Carol1976 temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich klubowiczy forum A4.

Pozwoliłem sobie na założenie tutaj swojego tematu z racji zakupu a4 B5 avant z silnikiem AWT 1.8T.

Do tej pory jeździłem tylko dieslami z modyfikacjami wykonanymi samodzielnie prócz programu.

Tutaj także chciałbym zająć się tuningiem auta , dlatego przyda mi się wasza pomoc na temat różnych modyfikacji.

Dane pojazdu.

A4 B5 Avant 1.8 T ośka

rok produkcji 2001

zawieszenie gwint

reszta wszystko seria łącznie z ori katalizatorem , nic nie dłubane .

na wyposażeniu :

klimatronic

tempomat

spryskiwacze reflektorów

podgrzewane fotele przednie , dysze spryskiwaczy, lusterka.

autko sprowadzone ze Szwecji.

Edytowane przez Carol1976

Opublikowano

Bez zdjęć się nie liczy :lol:

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, VRGOOD napisał:

Bez zdjęć się nie liczy :lol:

Tak tak wiem lipa , będą zdjęcia. Będę tutaj wrzucał wszystko co będę robił oraz zapytania.

Skoro już to właśnie mam jedno, jaki rozmiar wydechu jest za fabrycznym katem ? Pierwsze co to muszę wyspawać do 2.75 cala na 2.5 cala. Tylko czy to zagra z resztą. 

Ps: ma ktoś dwie flansze do wyspawania dp ? Albo wymiary jakie tam idą?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie czy wtryski z BEXa o numerze 06A906031BA występowały tylko w a4 b6 czy były montowane np. w octavii czy leonie? pytam bo znalazłem kilka ofert z wtryskami o tym numerze ale są z octavii i czy one pasują p&p do awt ?

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Przygotowania w oczekiwaniu na ocieplenie.

IMG_20200202_191806.jpg

IMG_20200203_101851.jpg

DP 2.75 cala, później będzie redukcja na 2.5 cala i siatka z peszlem nierdzewka 2.5 cala.

Edytowane przez Carol1976

Opublikowano

DP owiń sobie termobandażem. Będzie lepsza termo dynamika gazów.

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Maxero napisał:

DP owiń sobie termobandażem. Będzie lepsza termo dynamika gazów.

Tak , oczywiście będzie owinięty i część wydechu do siatki. Zastanawiam się jaki wybrać , żeby nie kupić dziadostwa które tylko ładnie wygląda. Macie jakieś sprawdzone bandaże ?

Opublikowano

Ja takiego użyłem 

Bazaltowy-bandaz-termoizolacyjny-MAX-4mm
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 55 zł - Bazaltowy bandaż termoizolacyjny MAX ! 4mm TURBO (7106230479). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo...

i jestem zadowolony. Przy zakładaniu go oczywiście na mokro i w rękawiczkach.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 4.02.2020 o 00:58, Maxero napisał:

DP owiń sobie termobandażem. Będzie lepsza termo dynamika gazów.

Tak , oczywiście będzie owinięty i część wydechu do siatki. Zastanawiam się jaki wybrać , żeby nie kupić dziadostwa które tylko ładnie wygląda. Macie jakieś sprawdzone bandaże ?

Opublikowano
  • Autor

Kupiłem ostatnio jarzma na tył z Seata exeo , ponieważ moje posiadają spore ubytki i wyglądają słabo. 

IMG_20200127_154058.jpg

Po wstępnym usunięciu rdzy 

IMG_20200127_155633.jpg

Porównanie przed i po. 

 

IMG_20200207_081502.jpg

IMG_20200207_081324.jpg

IMG_20200207_081359.jpg

Użyłem elektrolizy , zostało prysnąć lakierem 3w1 i będzie git.

 

Edytowane przez Carol1976

Opublikowano
  • Autor

Tak wyszło po malowaniu.

 

 

IMG_20200210_180531.jpg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

przyszedł czas na wymianę kompletu tarcz iklocków na tyle

fFqMX3p.jpg
IMGUR.COM

Post with 0 votes and 2 views.
ujeEGFL.jpg
IMGUR.COM

Post with 0 votes and 1 views.
dvIrBGV.jpg
IMGUR.COM

Post with 0 votes and 1 views.
jym1m2D.jpg
IMGUR.COM

Post with 0 votes and 0 views.

wymieniłem też wszystkie filtry oraz olej

6vs4BoE.jpg
IMGUR.COM

Post with 0 votes and 0 views.

 

Opublikowano
  • Autor

tarcze febi po 77zł za sztukę, klocki trw 59zł

temat wydechu na razie musi poczekać, bo mam plan położyć ceramikę na DP , dopiero wtedy dodatkowo owinąć bandażem żeby maxymalnie odizolować wydech z komory.

Edytowane przez Carol1976

Opublikowano

Tarcze już nie wyglądały. A łożysk nie wymieniałeś?

Opublikowano
  • Autor

łożyska mam kupione nowe z Faga, ale założyłem ze starych tarcz, były skf w bdb stanie, musiały być wymieniane niedawno tylko ktoś tarcze zapuścił.

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Wydeszek wyspawany )) pokryty farbą ceramiczną. Dp też poszło w ceramikę ,na to papier ceramiczny 2 mm i bandaż 3 mm, jest cacy różnica w temperaturze pod maską kolosalna 

IMG_20201015_133832.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

wpadnie nowy licznik z full fis z a6 c5 )) VDO

IMG_20201219_203058.jpg

Edytowane przez Carol1976

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.