Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik położenia wałka rozrządu


robakhmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyskoczył mi błąd: 16775 - Camshaft Position Sensor (G301): Implausible Signal
P0391 - 004 - No Signal/Communication.  Trzęsie lekko buda na niskich obrotach i trochę go muli podczas jazdy. Sprawdziłem wiązkę od czujnika do ecu jest w porządku, kupiłem nowy czujnik położenia wałka rozrządu podmieniłem dalej jest błąd. Wartości w grupie 93 mam 0,0,3-4, i ostatniego nie wyświetla. Kiedyś jak sprawdzałem grupa 93 0,0,2,0. Nie wiem gdzie dalej szukać. Rozrząd mógł się przestawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd jest ok, a czujników wałka jest więcej niż jeden w v6 więc pewnie wymieniłeś nie ten.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wszystkie 4 zamieniałem miejscami cały czas wyskakuje ten sam błąd to jest czujnik po stronie kierowcy dolny biało-zielony przewód pin 54 w ecu który też sprawdziłem czy jest cały . Dlatego mam dziwne wrażenie ze mi rozrząd przeskoczył bo nie odczytuje mi ostatniej pozycji z grupy 93. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczytuje, bo nie ma połączenia z czujnikiem. Jakby przeskoczył to inne wartości też byłyby rozjechane, a nie tylko 1z4. Gdzieś musi być wiązka trafiona.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka jeszcze raz sprawdzona jest cala czujnik jeszcze raz sprawdzony tez na 100% jest sprawny. Bede szukał w tygodniu kogoś kto się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robakhmm napisał:

Wiązka jeszcze raz sprawdzona jest cala czujnik jeszcze raz sprawdzony tez na 100% jest sprawny. Bede szukał w tygodniu kogoś kto się tym zajmie.

Wiązkę omomierzem od czujnika do ecu przedzwoń i podczas sprawdzania ruszają nią. Jeżeli będzie ok to ecu może mieć usterkę  (np. zimny lut).

 

Podpowiedź tutaj co i gdzie 

Cytat

pin 1 on all four sensors go to pin 98 at the ecm
pin 3 all go to pin 108 at the ecm 
(May have written that backwards, or wrote the wrong pin down >.< Busy day at work... either way all four go to one or the other pin wise on the ecm)

g40 bank 1 pin 2 goes to term 87 at ecm
g163 bank 2 pin 2 goes to term 86 at ecm
g300 bank 1 pin 2 goes to term 81 at ecm
g301 bank 2 pin 2 goes to term 54 at ecm

 

 

 

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej sprawdzałem wiązke i czujnik były ok, padł wariator rozrządu wydechowy dlatego tak jak myślałem był przestawiony rozrząd i czujnik nie mógł odczytać wartości wałka wydechowego dlatego wywalało błąd. Wariatory oddałem do regeneracji plus nastawniki, pompa wody hepu padła po 60k przebiegu, musiałem jeszcze wymienić 2 pierścienie nastawników wałka rozrządu bo ułamały się zamki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...