Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Chowające się amortyzatory


dejvt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oddałem autko do warsztatu celem zmiany sprężyn na obnizające - weitec - 35mm.

Przed chwilką dzwonił mechanik z informacją, iż nie można założyć spręzyn na amorki które posiadam, tłumacząc tym ze po ściągnieciu spręzyny wciągnie mu sie amortyzator i nic z tym nie zrobi... Mechanik nie jest kompetentny czy tez prawdą jest jego wytlumaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zmień mechanika, albo poszukaj wogóle mechanika, bo ten chyba nim nie jest.

Amortyzator po zdjęciu to się raczej rozciąga/wydłuża.

U siebie zmieniałem sprężyny przy ori amorkach, potem wymianiałem amorki na krótsze i żadnych problemów nie zanotowano.

PS Jak masz samochód rozłożony, to może kup odrazu amorki twardsze i krótsze, bo ori Ci szybko padną na tych sprężynach - sprawdzone na właśnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt :)

Za to oddałem do innego i okazalo sie ze 2 sprezyny w ogole nie pasują do mojego audi..

http://www.allegro.pl/item583201768_sportowe_sprezyny_weitec_passat_b5_audi_a4.html

przod jest ok natomiast tyl nie pasuje... - z taka info obudzil mnie rano mechanik... rozebral amorka i sprezyna nie wchodzila na niego.. kolejny matol czy moze miec racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1bfde61149cba55cmed.jpg

do sedana idą takie, te twoje faktycznie mogą nie pasować, a -35 powinno spokojnie wejść na seryjne amorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możlliwe ze zapodałes do Q lub avanta :mysli:[br]Dopisany: 21 Marzec 2009, 10:44_________________________________________________producent podaje -35mm a zawsze jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do strony Weitec'a http://www.weitec.pl/pokaz_produkt.php?idprod=119

Nic tu nie ma o silniku 1.6 - czyżby nie pasowały do tego jednego silnika?

Sprawdź numery na swoich sprężynach i poszukaj na tej stronie.

Poza tym koleś dał w opisie na aukcji, że pasują do Passata B5 - może zostały ściągnięte z Passata a nie Audi, a w Passacie tył się chyba różni od Audi, jesli dobrze kojarzę...

______________________________________________________________________________

Na stronie Weitec'a sprężyny do A4 i Paska mają dwa różne numery, więc prawdopodobnie masz sprężyny od Paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...