Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z Silnikiem i jego pracą na luzie


Venezia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, śledzę forum naprawdę od dłuższego czasu, i dziś zdecydowałem się założyć konto, potrzebuję waszej pomocy przy zdiagnozowaniu problemu przy aucie, rozchodzi się o audi a4 b7 1.8t, zacznijmy od początku, mój tato dolał denaturatu około 300 ml do paliwa u siebie i do mojego auta, kompletnie bez mojej wiedzy i się zaczął festiwal psucia się obu samochodów, dawno tak nie byłem zły na rodzica jak w ostatnim czasie. Jego auto jako pierwsze zaczęło pracować nie równo, trzepało, pracował jak na 3 Cylindry tak samo na benzynie jak i na gazie co jest bardzo dziwne, myśleliśmy że to świeca czy cewka, po czasie problem delikatnie ustąpił ale zaczeło się coś dużo gorszego, silnik faluje i na benzynie i na gazie ale co bardzo dziwne obroty same wzrastają, po czasie ustępują i gdy się stoi silnik nawet gdy jest rozgrzany pracuje jak na ssaniu 1200 obrotów i więcej, komputer liczy spalanie na poziomie 40 l  lub 20 litrów przy postoju gdzie powinno pokazywać zużycie 0 l. Oczywiście klasycznie check engine się świeci, na benzynie również pracuje jakby nie chciał ale nie zachowuje się tak jak na gazie czyli obroty w górę. Potrzebuje pomocy, żal mi jest tego pięknego samochodu, musiałem pożyczyć od taty bo mój też zajechał tylko kilka dni później. Audi a4 b5 1.6 wydaje się że silnik nie do zajebania i nic mu nie będzie ale też zaczął szarpać i gasnąc, miał około 100 obrotów i się dusił, na gazie normalnie pracował, odpalałem awaryjnie, teraz już wgl nie odpala... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1.8 t sprawdź zawór odmy(ma puszczać tylko w jedną stronę)- u mnie objawy były podobne . Dużo masz tej benzyny w baku?Jeśli nie odpala to pasowało by to spuścić

image.png

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że wypada zapłon na wszystkich cylindrach ?, szczególnie na 1 i 3, auto jest oddane do znajomego mechanika, ciężko określić co może być powodem, być może to zbieg okoliczności jeżeli chodzi o denaturat w paliwie i sprawa jest nieco grubsza, oby to była pierdoła, a co do audi a4 b5 to jutro będziemy coś grzebać przy nim ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...