Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Ukręcona świeca żarowa (zdjecia)


RiCoTriCo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ukręciłem świece żarową w moim autku co zakończyło się demontażem i założeniem całkiem innej głowicy . Próbowałem wszystkiego aby ją wykręcić i nic !! Atakowałem migomatem próbując dospawać śrube ale nie pomogło !! Rozwierciłem trefną świece, wkręciłem gwintownik który się zerwał !!

Kto mi powie czy da się jeszcze cokolwiek zrobić z głowicą zamieszczoną na fotkach ?? Do jakiego magika się zwrócić ?? Ewentualny koszt naprawy ??

Niżej zamieszczone zdjęcia można potraktować jako przestrogę jeśli chodzi ... o z pozoru łatwą operację wymiany świec

dea6c3a1.jpg

5b191672.jpg

6074af15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autka mam już założoną nową głowiczke a chodzi mi o to że ta stara leży u mnie w garażu . Może da się ją zregenerować i np. komuś sprzedać :mysli::przebiegly: .

Interesuje mnie kto mógłby się podjąć takiego zadania i czy wogóle jest to opłacalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak do Twojego, ale dzisiaj byłem się pytać w warsztacie który się specjalizuje wszelkiego rodzaju naprawą głowić i między innymi wykręcają też świece. Byłem się pytać ponieważ mam problem z jedną świecą, tzn odkręciła się z wielkimi problemami na ok dwa obroty, może nie całe i dalej ani drgnie, więc wkręciłem ją z wielkimi problemami. Pytałem ich jaki koszt i powiedzieli że jak się uda wykręcić i będzie spiepszony gwint to z naprawą chcą 150 zł, a jak trzeba będzie wyciągać głowicę to chcą 1500 zł. Mówił gościu że wykręcają też często ukręcone świece ale muszą mieć dobre dojście a w Twoim wypadku widzę że takowe jest. Nie wiem jaki będzie koszt w Twoim silniczu, ale jak będę przejeżdżał obok tego zakładu to się zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głowica jest już zdjęta więc zakładam że 150 zł. . Nie wiem tylko co powiedzą na tkwiący w gnieździe głowicy gwintownik który jak wiadomo jest zrobiony z twardego stopu i ciężko go czym kolwiek rozwiercić czy wydłubać :disgust: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja to bym nie stresował się tym,wymienił resztę i zostawił tak jak jest...jak jedna swieca nie grzeje to nie ma tragedii.Pozdrawiam

Popieram, jeżeli nie ma przecieków, i obawy, że to się jakoś poluzuje to zostaw to jak jest. 1 świeca jak nie będzie grzać to nic to..., szkoda kasy na takie coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja to bym nie stresował się tym,wymienił resztę i zostawił tak jak jest...jak jedna swieca nie grzeje to nie ma tragedii.Pozdrawiam

Popieram, jeżeli nie ma przecieków, i obawy, że to się jakoś poluzuje to zostaw to jak jest. 1 świeca jak nie będzie grzać to nic to..., szkoda kasy na takie coś.

no chyba że kolega chce mieć wszystko na tip-top... ale rzeczywiście jedna świeca to nie tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj to do fachowców

trzeba cała głowice podgrzać na "patelni" i wtedy można spróbować wykrecić ten syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade do miejscowych fachmanów i popytam a jeśli koszt okaże się zbyt wysoki to głowiczka powędruje na półkę w garażu na wegetacje. Chyba że ktoś będzie chciał ja kupić w tym stanie co widać .......... no ale wątpię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się dzisiaj i powiedzieli, że jak jest tam gwintownik i po ukręceniu świecy było tam coś kombinowane to nie podejmą się wykręcenia takiej świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...