Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięta pompa AdBlue w A4 B9 2.0 TDI


Bartek91

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.03.2024 o 19:58, Muskel1 napisał(a):

Nie tak z głowy, bo później przy sprzedaży będziesz się bujał, bo nikt auta nie kupi nie spełniającego warunków homologacji i emisji spalin. 

Jak wyłączysz AdBlue i go po pewnym czasie będziesz chciał aktywować, to możesz o tym zapomnieć, bo wszystko będzie zatkane. Wtedy wymiana całego układu, a to koszta, których na pewno nie będziesz chciał inwestować w auto na sprzedaż.

Przegląd przechodzi nawet w DE z emisją spalin. Kupującego trzeba poinformować o zabiegu(nawet na piśmie w umowie),  świadomy kupujący nie będzie robił problemów. Przepłukać układ nie ma problemu, tylko czasochłonne. Każdy robi jak uważa według swego sumienia. Putin nie tyle naszkodził w przyrodzie przez ostatnie dwa lata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ELLIOTT napisał(a):

Przegląd przechodzi nawet w DE z emisją spalin.

Jak na razie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ELLIOTT napisał(a):

Kupującego trzeba poinformować o zabiegu(nawet na piśmie w umowie),  świadomy kupujący nie będzie robił problemów.

Ciekawe ilu kupujących się znajdzie jak powiesz, że AdBlue jest wyłączone bo ma usterkę.😉

Oczywiście każdy może zrobić jak uważa, ale ja takiego auta bym na 100% nie kupił, i podejrzewam, że nie jestem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Ciekawe ilu kupujących się znajdzie jak powiesz, że AdBlue jest wyłączone bo ma usterkę.😉

Oczywiście każdy może zrobić jak uważa, ale ja takiego auta bym na 100% nie kupił, i podejrzewam, że nie jestem sam.

no ja tez nie, ale czy ktos sie zorientuje  ze adblue nie dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma program diagnostyczny i wie gdzie szukać to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 20:31, norbirump napisał(a):

Ok. Dzieki za info. Musze szukac w takim razie sterownika. Z tego co widze nie bedzie latwo znaleźć sterownik w dobrym stanie 🤔

Zostaje chyba tylko ASO. Ja bujałem się ponad miesiąc (i chyba 4 sztuki przetestowałem) aż znalazłem sprawny z ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robbkris napisał(a):

Zostaje chyba tylko ASO.

Wizyta w ASO w tym przypadku to koszta rzędu 2000 €, bo oni wymieniają zbiornik i sterownik na nowe. Nowe sterowniki z wyższym indexen niż D wymagają nowej generacji zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wizyta w ASO w tym przypadku to koszta rzędu 2000 €, bo oni wymieniają zbiornik i sterownik na nowe. Nowe sterowniki z wyższym indexen niż D wymagają nowej generacji zbiornika.

No ale chyba da się kupić w ASO sam sterownik z indexem D?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE w ASO aktualnie z indexem D niedostępne. Jest informacja, że zostały zastąpione innym indexem ale do nich należy zamontować nowy zbiornik. Dzwoń i pytaj, może mają jeszcze gdzieś w magazynach ostatki. Na niektórych stronach w DE można jeszcze kupić ostatki nowych z indekem D w cenie ok 380 €

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem w lekkim szoku, że niedostępne. W Polsce w ASO pytałem o index B i jeszcze w styczniu był dostępny za około 3000zł. Nie wiem jak teraz. Współczuję wszystkim, którzy teraz będą się mierzyć z problemem z Ad-blue.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Na niektórych stronach w DE można jeszcze kupić ostatki nowych z indekem D w cenie ok 380 €

to chyba mimo wszystko najlepsza opcja - bo pewna, dosc droga ale jeszcze ostatecznie do przyjecia. Oczywiscie mozna probowac z uzywkami - ale kupujcie tylko w opcji zwrotu jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo odesłać sterownik do naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Albo odesłać sterownik do naprawy. 

eee ale do kogo? do sprzedajacego? chyba raczej sie naprawa nie zajmuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie do sprzedającego. Swój zepsuty sterownik do firmy naprawiającej sterowniki.
Ktoś tu korzystał już z takiej usługi, nie pamiętam jaką to była firma w PL.

W DE jest firma ECU.de naprawiająca wszystkie sterowniki.

Naprawa tego tutaj sterownika to 262€ + kw.

https://ecu.de/audi/abgasnachbehandlung/scr-steuerger%C3%A4t/audi-4m0907355e-helbako-141766.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Naprawa tego tutaj sterownika to 262€ + kw.

ahh no to racja - fajnie ze to juz naprawiaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Ciekawe ilu kupujących się znajdzie jak powiesz, że AdBlue jest wyłączone bo ma usterkę.😉

Oczywiście każdy może zrobić jak uważa, ale ja takiego auta bym na 100% nie kupił, i podejrzewam, że nie jestem sam.

Uwierz mi, świadomych jest wielu i tylko na plus przy sprzedaży auta. Oczywiście jest mniejszość, gdzie nie dopuszcza wyłączenia adblue i maja do tego prawo. Wolny rynek mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE robią to całkiem rzetelnie. Oryginalny otwór zaklejają i stosują taki plastikowy odpowietrznik po drugiej stronie sterownika. Dają też gwarancję na 2 lata.

KtXV1AE-Fu5PJ8ZR.59.jpg

KtXV1cxVAmWCH-Lp.59.jpg

KtXV2PX0N2TrPEMO.59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ELLIOTT napisał(a):

Uwierz mi, świadomych jest wielu i tylko na plus przy sprzedaży auta. Oczywiście jest mniejszość, gdzie nie dopuszcza wyłączenia adblue i maja do tego prawo. Wolny rynek mamy.

no tak tez racja - wszedzie w sumie opinia panuje ze adblue jest ble, ze same problemy itp, to jak ktos kupujacemu powie ze ja mam wylaczone adblue wiec nie ma problemu ;) to faktycznie masa kupujacych pozytywnie to odbierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ELLIOTT napisał(a):

Oczywiście jest mniejszość

Chyba większość:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

W DE robią to całkiem rzetelnie. Oryginalny otwór zaklejają i stosują taki plastikowy odpowietrznik po drugiej stronie sterownika. Dają też gwarancję na 2 lata.

no super widac zrobione - dzieki za info - bardzo cenne mysle i najlepiej z takiej opcji skorzystac w przypadku awarii.

Niestety widze wpisujac w google "naprawa sterownika adblue" oczywiscie wyskakuje masa wynikow... wylaczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...