Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Drgania całego nadwozia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich może ktoś miał podobny problem. Drgania całego samochodu na równej nawierzchni przy 100 km i więcej. Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI 130 koni 2003 rok. Koła wykluczone zawieszenie OK, dwumas nowy, poduszki też ok, półośki wraz z przegubami podmieniałem i dalej to samo. Wibruje jakby koło niewyważone. Drgania Wyczuwalne są tylko na różnej nawierzchni jak buda się nie rusza. Dodam że przy wibracjach jak zgaszę silnik wibracje są dalej. Podejrzewam skrzyni biegów(mechanizm rożnicowy). I stąd moje pytanie czy ktoś miał podobny problem ze skrzynią manualną 5 biegową???

Opublikowano

Według tego co opisujesz ( drgania występują również gdy jedziesz na luzie z wyłączonym silnikiem ) to nie podejrzewał bym układu napędowego, sprawdź jeszcze raz koła ( felgi i opony ) .

Wyważ koła na innej maszynie i przy okazji obejrzyj na jak będą na wyważarce czy opony nie mają bucli :whistling:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Kolego Koła wykluczone bo na innych(kilku) kompletach jest ciagle to samo... 

Opublikowano
W dniu 30.11.2019 o 18:22, Avant03 napisał:

Witam wszystkich może ktoś miał podobny problem. Drgania całego samochodu na równej nawierzchni przy 100 km i więcej. Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI 130 koni 2003 rok. Koła wykluczone zawieszenie OK, dwumas nowy, poduszki też ok, półośki wraz z przegubami podmieniałem i dalej to samo. Wibruje jakby koło niewyważone. Drgania Wyczuwalne są tylko na różnej nawierzchni jak buda się nie rusza. Dodam że przy wibracjach jak zgaszę silnik wibracje są dalej. Podejrzewam skrzyni biegów(mechanizm rożnicowy). I stąd moje pytanie czy ktoś miał podobny problem ze skrzynią manualną 5 biegową???

Rozwiązałeś problem? Mam podobny problem.

Opublikowano
  • Autor

Niestety jeszcze nie. Wczoraj podmieniłem jeszcze raz jedna półoś,której nie byłem pewny i dalej jest tak samo. Wiec pozostaje skrzynia. Rozmawialem z fachowcem od skrzyn i powiedział że skoro skrzynia nie huczy, nie zgrzyta itp to żeby podmienić mechanizm różnicowy... I teraz juz tylko to mi pozostalo... A co dokładnie dzieje sie u Ciebie kuba491???

Opublikowano
W dniu 8.12.2019 o 11:06, Avant03 napisał:

Niestety jeszcze nie. Wczoraj podmieniłem jeszcze raz jedna półoś,której nie byłem pewny i dalej jest tak samo. Wiec pozostaje skrzynia. Rozmawialem z fachowcem od skrzyn i powiedział że skoro skrzynia nie huczy, nie zgrzyta itp to żeby podmienić mechanizm różnicowy... I teraz juz tylko to mi pozostalo... A co dokładnie dzieje sie u Ciebie kuba491???

A co się może stać z mechanizmem różnicowym w skrzyni która pracuje bez zastrzeżeń by powodował wibracje wyczuwalne na całym aucie ? :decayed:

Dużo większe prawdopodobieństwo że to np. niewyważona , albo niewycentrowana tarcza hamulcowa .

Jakość części w zamiennikach po większości woła o pomstę do nieba.... :P

 

Opublikowano
  • Autor

piotrsob1 nie wiem co mogło sie stać z mechanizmem roznicowym... Po Twojej podpowiedzi podmieniłem dziś tarcze i co? Niestety dalej to samo... Zostaje mi naprawdę podmienić skrzynię i zobaczyć jak będzie na innej...

Opublikowano

Avant03 Przy prędkości od około 40km/h zaczyna się jakby ząbkowanie na kierownicy tylko przy jej przekręcaniu A przy wyższych obrotach trzęsie całym autem. Magiel wstawiony po regeneracji. Zawiecha sztywna. Był duży luz na wewnetrznym przegubie po prawej stronie. Wczoraj wymieniłem i bez zmian. Mechanik zauważył że po tej samej stronie jak przykręcasz przegub to ten talerzyk który wychodzi że skrzyni ma właśnie trochę luz. I teraz mam zagadkę. Na forum a6 jest widzę opisany temat ale po wymianie mechanizmów różnicowych chłopaki nadal mają problem....

Edytowane przez kuba491

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam dokładnie ten sam problem. Wszystko gra i nie trzęsie dopóki nie wjadę na gładki asfalt i wtedy zaczyna telepać. Jednak ja obstawiał bym koła i opony bo na zimowkach są wyczuwalnie mniejsze. Nie mam jak tego sprawdzić dokładnie bo mam tylko 2 komplety kół. Z drugiej strony koła zawsze wyważam co sezon a mam znajomków co jeżdżą szrotami na zajechanych kołach które wyważarki nie widziały x czasu i nic im nie telepie. Sam juz nie wiem :decayed: 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.