Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie napinacza (słyszalny z wnętrza auta stukot na zimnym)


ReveZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

około 10tys km temu wymieniłem kompletny rozrząd, wszystko było bez zarzutów. Ostatnio podczas odpalania auta rano słyszę stukot, pochodzi on z napinacza paska (drganie wałka).

Ktoś miał coś podobnego , lub jest w stanie coś podpowiedzieć? 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do pytania u mnie tylko na zimnym tak jest rozrzad wymieniony ok 5tys temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z mechanikiem wydaje nam sie że to jest sprzęgiełko alternatora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgięłko łatwo sprawdzić. Weź kawałek kabelka i pociągając rozkręć alternator a następnie zatrzymaj. Jeśli da się zatrzymać rolkę, a alternator się kręci- sprzęgło jest sprawne. Miałem podobne objawy. Stukot na zimnym silniku przy większym obciążeniu alternatora. Winna była rolka napinacza. Wymieniłem ją bez odsuwania przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stuka delikatnie tylko przy wlaczonym nawiewie, a gdy nawiew działa i krece kierownica to stuka dosyc mocno, dodatkowo napinacz trzęsie sie tak jak na filmiku powyżej u ReveZ. Orientuje się ktoś co to moze byc? Napinacz? Sprzęgło altelnatora? Sprzęgło klimatyzacji? Dodam ze rozrzad i pasek wielorowkowy wraz z osprzetem robilem jakies 20tys temu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo drżenie na zimnym, ktoś ma jakieś pomysły jeszcze wymieniony pasek, napinacz ,rolka prowadząca, sprzegło alternatora zostało koło pasowe klima i wspomaganie. wszystko działa bez zarzutów. czy koło pasowe w tym aucie powinno być ze sprzęgłem gumowym czy stalowe bo kupiłem stalowe ale jeszcze go nie zmieniałem..dwa czy można jakoś wykluczyć klime i wspomaganie jakiś test??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...