Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z silnikiem 1,6 AHL proszę o pomoc


Nahaj97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Audi A4 B5 sedan 1,6 AHL rocznik 99 polift sama benzyna bez gazu.Silnik zalany jest olejem Valvoline Max life 10W40 .

Mam problem a mianowicie po dłuższym postoju nie ważne czy w garażu czy na dworzu z silnika wydobywa sie terkot, który trwa około 2 sekund ( po zgaszeniu i odpaleniu silnika ponownie nic sie nie dzieje odpala od strzała ) do tego dochodzi dławienie się przez chwile podczas odpalania towarzyszy temu spadek obrotow z 1000 do 900 i znow powrot do 1000 obrotów. Terkotanie raz jest raz go nie ma w sumie nie ma reguły ale jest najczesciej po dluzszym postoju jak pisałem wyzej już nie wiem co to mozę być :/  do tego samochod szarpnie raz tylko i wylacznie na 1 i 2 biegu podczas puszczenia do konca gazu oczywiscie tez po dluzszym postoju po 20 s jazdy nie ma szarpania 1 i 2 normalnie wtedy działa zauwazyłem też, ze drugi bieg czasami zgrzyta gdy go wrzucam. Zamieszczam filmiki gdzie slychac na jednym terkot a na drugim jak sie dlawi przy odpaleniu.

Proszę o pomoc jeździłem do kilku mechaników i nikt nie umie sobie poradzić z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że masz już wyrobione kompensatory luzów zaworów. Przez to masz terkotanie i dławienie po rozruchu. Później jak się dostaję do głowicy więcej oleju, to objawy znikają.

Może koledzy jeszcze się wypowiedzą, którzy mieli do czynienia z tym silnikiem, bo nie znam szczegółów. Ale prawdopodobnie będą właśnie te kompensatory, szklanki inaczej mówiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że do wiosny wytrzymają ? Szkoda, że rozrząd był wymieniany 10000 km temu :/ 3 miesiące temu zmieniłem olej był zalany castrol 10W40 przez innego właściciela i w sumie później jakby powoli zaczęły dziać się te rzeczy. Ale czy szklanki mają wpływ na szarpanie na 1 i 2 biegu ? Przez te 100 m jazdy ? Dosłownie 2-3 razy puszcze gaz bedziebszarpac na końcu a pozniej jak ręką odjął nie ma nic  zero szarpania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam objaw od początku kiedy kupiłem auto czyli już 5 lat i nadal jeździ bardzo dobrze i nic kompletnie się nie dzieje. Sam próbowałem zmieniać różne oleje itp ale nic nie pomogło i olałem sprawę. Jeżdżę już 3 rok na valvoline synpower 5w40 i się nie przejmuje tym terkotaniem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, ze irytuje mocno a ja pedant jestem a na dodatek pierwsze autko w ktore wkladam kupe kasy i chce nim jezdzic tak długo jak to mozliwe póki blachy będą ;p i ciezko jest mi przejść obojętnie a co z szarpaniem ? Też popychacze są winne ? 

 

 

Ps. Dzis zauwazyłem ze jak szarpnie to slychac stuk lekki pod maską ... 

Edytowane przez Nahaj97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klekocze przez 1 czy 2 sekundy to daj sobie spokój z naprawianiem. Mój też tak robi jak postoi że dwa dni.

Nie wiem jaki ten pojazd ma "nalot", ale jak koniecznie chcesz naprawiać głowice to rób od razu kompleksowo czyli wymiana kompensatorów, wymiana prowadnic zaworowych, wymiana uszczelniaczy zaworowych, docieranie, szlif, sprawdzenie na szczelność itd. I zrób to w jakimś porządnym warsztacie najlepiej takim, który profesjonalnie zajmuje się głowicami.

Zrób płukankę i zalej ten motor czymś normalnym a nie olejem kujawskim. W silniku powinien być 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalatane ma 285000 km potwierdzone VAGiem mocy ma dużo tylko terkocze tez nie zawsze... autko cudne tylko fochy robi a dalej nie wiem co jest spowodowane ze szarpie na 1 i 2 biegu przez chwike po rozruchu też od popychaczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziś zauważyłem, ze jak puscilem reczny i zaczalem cofac to cos strzelilo mocno z tylu samochodu i podczas cofania mocno piszczały przez chwilę czyzby zaciski nie odpuszczają ?  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto trochę postoi a jeszcze jest wilgotno to normalny objaw.

Jezeli auto normalnie stacza się ze wzniesienia, tarcze się nie grzeją w trakcie jazdy i nagle nie wzrosło Ci spalanie to nie ma się czym martwić.

PozdrawiaMM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany odkąd autko zostawiam na biegu nie szarpie i nie wydaje dziwnych dzwięków podczas cofania w 90% jestem pewien że winę ponoszą tylne hamulce wraz z ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, raz na jakiś czas, klepie ale nie zawsze, a jak klekocze to wtedy jak jest większa wilgoć na dworze, dziwne jest to, że W mróz potrafi nie klekotac i też 10w40 mam lany, z tym że już trochę dolalem oleju , teraz na dolewke mam motula i już tak nie klepie . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz jakoś od czasu gdy recznego nie zaciagam klekoatnie ustało wiem, ze dziwne ale moze teraz ma taki okres ja nasgeonym razem zaleke allclimate valvolina potym teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...