Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej do skrzyni biegów Audi 1.6 Alz


Legion44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich temat poruszany nie raz, ale chciałbym dowiedzieć się od użytkowników którzy zmieniali olej w skrzyni biegów na jaki konkretnie chodzi o firmę i specyfikacje przymierzam się do zmiany i każdy mówi trochę inaczej lac 75w90 czy 75w80? Motul Castrol a może coś innego?  Zakładam że w moim przypadku olej ten nigdy nie był zmieniany a skrzynia działa bez zarzutu z góry dziękuję za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie zmieniałem, ale dolewałem (jakość oleju sprawdzałem wcześniej i jest jak "nowy").

Dolewałem oryginał i taki też Ci polecam.

Tani nie jest, ale olej w skrzyni nie wymienia się co przysłowiowy miesiąc, więc wg mnie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AndrzejK. napisał:

Ja co prawda nie zmieniałem, ale dolewałem (jakość oleju sprawdzałem wcześniej i jest jak "nowy").

Dolewałem oryginał i taki też Ci polecam.

Tani nie jest, ale olej w skrzyni nie wymienia się co przysłowiowy miesiąc, więc wg mnie warto.

A jaki olej dokładnie 75w90 czy 75w80 bo tu są słowa podzielone też skłaniam się wymienić na coś z górnej półki, może nie oryginalny ale ważne żeby zmienić z właściwą specyfikacją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Legion44 napisał:

ale ważne żeby zmienić z właściwą specyfikacją 

To w ogóle nie podlega dyskusji.... i nie tylko do skrzyni.

Ja kupiłem G052532 A2 czyli butelka 1 litr oryginał Audi, natomiast Ty musisz popatrzyć na olej pod swoją skrzynię, bo nie wiem jaką masz w swoim silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając na stronie w punkcie płyny eksploatacyjne odnośnie oleju przekladniowego jest G052911 pod te oznaczenie podchodzi olej firmy Castrol 75w90 Transaxle. Z etykiety kod skrzyni to GFV w moim przypadku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dev napisał:

Ravenol MTF-2 75W80

Też właśnie brałem pod uwagę ten olej który Będzie najlepszym rozwiązaniem Motul Castrol czy właśnie Revenol? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Legion44 napisał:

Też właśnie brałem pod uwagę ten olej który Będzie najlepszym rozwiązaniem Motul Castrol czy właśnie Revenol? 

Ravenol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

12 minut temu, Dev napisał:

Ravenol

Dzięki za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym zagłębieniu w temacie oleju i kilku firmach zajmujących się skrzyniami wybór Padł na olej firmy Ravenol Tsg 75w90 posiada normę GL-4 i normę Audi/VW 501.50 zdam relację po wymianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na MANNOL EXTRA 75W90 GETRIEBEOEL. Przed zmianą biegi ciężko wchodziły gdy na dworze były minusowe temperatury(jak przejechałem parę kilometrów problem znikał).
Po wymianie biegi wchodzą lepiej. Stary olej zawierał opiłki metalu. Wydaje mi się że od nowości nie był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...