Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujniki parkowania w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam jeszcze pytanie odnośnie panela przełączników. Tam nie idą żadne kabelki, wystarczy panel wymienić?

Opublikowano

Wystarczy wymienić i poprzez zmianę w kodowaniu w BCM1 zostaje ten przycisk aktywowany. 

Edytowane przez Muskel1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Kolejna górka. VCDS po angielsku i słabo mi to idzie :mellow:

Opublikowano

Kodowania:

 

Sterownik 09 (BCM1)

 

długie kodowanie, następnie:

w Byte 16 aktywować Bit 0 (aps_switch,installed)

następnie:

w Byte 28 aktywować Bit 5 (OPS, installed) możliwe, że już będzie aktywowany

następnie:

w Byte 35 aktywować Bit 5

w Byte 37 Bit 5-7 ustawić w drop down menu na 40  (APS_variant_MLBevo.8_sensors, czyli aktywować Bit 6 dla 8 czujników).

W Byte 38 aktywować Bit 0 jeżeli jest tylko 8 czujników bez kamery, czyli APS Standard).

 

Sterownik A5 (Kamera na przedniej szybie)

 

długie kodowanie, następnie:

Bajt 12 aktywować Bit  5 (APS 1=coded)

 

 

Sterownik 13 (ACC)

 

długie kodowanie, następnie:

Bajt 03

deaktywować Bit 0

aktywować Bit 1

lub z zakładki wybrać możliwość Bit 0-2 - [20 Ultrasonic_sound_sensor, Einparkhilfe].

 

Sterownik 6C (kamera wsteczna lub 360°)

 

długie kodowanie, następnie:

Bajt 04

aktywować Bit 1

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
50 minut temu, Muskel1 napisał:

Wchodzisz w sterownik 09 czyli BCM1, następnie w długie kodowanie, następnie:

w Byte 16 aktywujesz Bit 0 (aps_switch,installed)

następnie:

w Byte 28 aktywujesz Bit 5 (OPS, installed) możliwe, że już będzie aktywowany

następnie:

w Byte 37 Bit 5-7 ustawiasz w drop down menu na 20  (APS_variant_MLBevo.8_sensors umstellen)

To wszystko.

Tylko byte 28 mogłem zakodować. U mnie w kodowaniu jest co innego 20211115_184109.jpg20211115_184018.jpg

Edytowane przez Andrzejx

Opublikowano

A  w Byte 16 aktywowałeś Bit 0?

Opublikowano

Ad.

Edytowane przez Andrzejx

Opublikowano

Sprawdzę jeszcze u siebie jak wrócę bo w drodze jestem. 

Opublikowano

Musisz definitywnie w Byte 37 zmienić binarnie. Problem leży po stronie klona, który nie ma etykiet i pokazuje co innego:wink:

 

 

Wpisz tam gdzie masz jedynki i zera w okienku następująco 01010010 zatwierdź.

 

 

20211115_205526.jpg

20211115_205548.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Dzięki, jutro działam dalej:)

Niewytrzymałem,:naughty: coś się ruszyło bo piszczy z przodu i z tyłu ,nie ma wizualizacji. W byte 37 dalej nie mogę zmienić 5-7.Restart mmi zrobiony. Przycisk na panelu przełączników aktywny.

W pierwszym poście Przemek pisał o 5F:eusathink:

@Muskel1, a Twój czwarty post w temacie mówi o jakiejś parametryzacji:eusathink:

 

 

20211115_230250.jpg

Edytowane przez Andrzejx

Opublikowano

Zainstalowałem VCDS 18.2.0 i pokauje że mam wszystko zaznaczone jak pokazane na wcześniejszych zdjęciach. Wizualizacji brak.

Opublikowano

Parametryzacja byłaby konieczna gdyby BCM1 nie miał w ogóle PDC. W przypadku gdy czujniki były fabrycznie z tyłu nie musi być robiona. 

Opublikowano

Odczekałeś po zmianie kodowania uśpienie sterowników?

Nie dało się wpisać binarnie (jedynek  i zer) w Byte 37 tak jak pisałem czy odrzucił kodowanie?

Opublikowano

Przyjął. Mam wszystko tak jak pokazałeś na swoich zdjęciach. Coś tu jeszcze brakuje.

W b8 miałem jakieś ustawienia przez green menu, ale już nie pamiętam.

Edytowane przez Andrzejx

Opublikowano

Co masz na myśli? Co brakuje?

Opublikowano

Jakiegoś kodowania lub ustawień?

Opublikowano

Nic więcej nie trzeba robić. Te 3 kodowania, które podałem. W B9 zielone menu to całkiem inna bajka niż w B8. Tam się już nic nie ustawia. W B8 było mmi 2G i 3G, w B9 jest MIB2,  to całkiem inne urządzenia. 

Jaką masz teraz wartość hexadecymalną w okienku w Byte 37 w sterowniku 09? 

Opublikowano

01010010

Opublikowano
2 minuty temu, Andrzejx napisał:

01010010

To jest binarna, hexadecymalna to dwa znaki w okienku na górze. Przed zmianą kodowania miałeś 32. Teraz powinieneś mieć 52:wink:

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Tak,mam 52

Dzięki za cierpliwość :thumbup1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.