Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kiedy wymieniac sprzeglo?


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprzeglo nigdy nie bylo wymieniane (przebieg 132k), i chwyta na samej gorze juz...tzn nic sie jeszcze nie slizga...ale czy mozna spokojnie czekac az bedzie poslizg? Czy lepiej wymieniac zanim zaznie sie slizgac?

P.S-obecnie trudno juz zrobic szybki start z jedynki;-).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: stosuj poprawne nazewnictwo tematów.

Musisz przyzwyczaić się do sprzęgła i tyle. Audi tak ma.

A sprzęgło wymień jak zacznie ślizgać, nie ma co wcześniej profilaktycznie rozbierać.

Ewentualnie gdybyś zdjął skrzynię z jakichś innych powodów to wtedy możesz wymienić sprzęgło, aby nie rozbierać dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, jak kupiłem autko z przebiegiem 124k już to miało i teraz przy przebiegu 145k jest tak samo i nic sie nie zmieniło, trzeba sie przyzwuczajić, choć nie jest to za wygodne, przy redukcji i szybkim starcie, myśle o wymianie ale jakoś to odwlekam, bo słyszałem że po wymianie na krótko jest lepiej, te typy tak mają, ogólnie słyszałem opinię że Audi i VW mają słabe sprzęgła - szybko się kończą tzn. wysoko bierze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wymianę sie bierz jak zacznie sie slizgać

czyli jeszcze ze 100tkm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz...w swieta lece do Zakopca...zobaczymy na górkach i pełnym zaladowaniu autka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przyjemność dzisiaj jeździć prawie nową A3 o przebiegu 30 tyś. km i sprzęgło bierze tam również wysoko ku mojemu zdziwieniu w 3/4 skoku pedału, a pedał pracuje tam z taką lekkością jak piórko wogóle nie czuć że coś się ma pod nogą :lol:

także ja nie wiem co VW/ Audi ma z tymi sprzęgłami że tak wysoko biorą :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zmieniłem sprzęgło. - Brało przy samej górze, ale zjeździłem tak ok 40 tyś. Pedał był dość twardy, co irytowało mnie w korkach. Ale tydzień temu dowaliłem soft z korekcją ciśnienia doładowania, no i dwa dni temu leciałem autostradą(nie przepisowo :twisted: ), i na zjeździe poczułem że pedał zaczął lekko chodzić, w sumie się ucieszyłem. Zrołem kilkadziesięt km, no i wracam do wrocka też autostradą, obrotomierz raczej koło 4000 :twisted: . Wpadam już do wroc i czuje że sprzęgło łapie 1cm od góry, aha pomyślałem koniec tarczy. Jak mu dowaliłem na dwójce od samego dołu to potrafił się uślizgnąć. , sprzęgło łapało już nitami ale jeździło :twisted: . PO WYMIANIE - łapie na dole i chodzi tak miękko(pedał) że aż się zastanawiam czy tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas został - zużyty jak na ten przebieg ale powinien jeszcze pochulać. O dwumasę bałem się najbardziej bo jak bym musiał ją wymienić to koszt całej operacji zbliżył by się do 3000 tyś zł :evil: - mechany się znały na robocie, ( mam nadzieje :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi tak ma nie ja jeden to mówie ,poprostu kwestia przyzwyczajenia poprostu. :biggrin:

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 21-04-2007, 21:27 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zapoznania się z regulaminem forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak ruszam i przy zmianie biegów coś stuka jakby był luz w skrzyni,i nie wiem czy przypadkiem sprężynki z tarczy sie nie skończyły.A sprzęgło można troszkę poluzować na cięgle przy pedale.Bedzie wtedy niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam taka dziwna przypadłość sprzęgła, żę po wciśnięciu coś dzwoni dość głośno po puszczeniu wraca do normy i jest cicho. Sprzęgło zbiera dobrze nie ślizga sie i tez myślę co tu robić czy jest sens wywalac skrzynię???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko pada najpewniej.

Mam to samo... albo prawie bo u mnie to raczej nie dzwoni tylko raczej się tłucze (i raczej tylko przy zimnym silniku to tłuczenie przy wciśnietym sprzęgle słychać). U ciebie pewnie jest bardziej wyrobione. Mi mechanicy powiedzieli że narazie jeszcze moge jezdzic. Dopiero jak sie odglosy nasila to trzeba wymieniac, wiec moze u cibie juz pora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze nic nie tłucze tylko dzwoni jak dzwoneczki :biggrin: tez sie zastanawiam czy nie łożysko ale muszę jeszcze popytać szpecy bo wyjęcie skrzyni to nie taka błachostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...