Skocz do zawartości
IGNOROWANY

radio nie wyłącza się przy wyciągnięciu kluczyka + niedziałąjacy głośnik


Trader1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj wymieniłem nieoryginalne radio na kolejne nieoryginalne radio. Problem polega na tym, iż stare radio jak i nowe jest włączone przy wyjętym kluczyku. Próbowałem zmieniać kable czerwone na żółte i przy kostce ISO samochodowej i tak samo przy kostce od radia. Przy wielu próbach radio nawet się nie włączyło.  Radio to Pioneer mvh-s410bt.

Drugi problem to głośnik przedni lewy. Wymieniłem radio właśnie z powodu głośnika, który przestał w pewnym momencie grać. Jeżeli zna ktoś z was kogoś z okolic Wrocławia lub Świdnicy, który mógłby zobaczyć o co chodzi w tych dwóch sprawach to płacę złotem.

 

 

 

IMG_20191228_162539.jpg

IMG_20191228_162547.jpg

IMG_20191228_162518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc...

1. Ori radia w audi są sterowane przez can a zatem nie Ori radio nie będzie się wyłączać po wyjęciu kluczyka. Oczywiście idzie to obejść. Radio potrzebuje dwa przewody 12v jeden stały do pamięci (to po to by pamiętało ustawienia stacje itp) drugi do zasilania. Musisz sprawdzić w opisach kabli który jest który i pamięć podłączyć pod stałe 12v a zasilanie dać przez przekaźnik (np z bezpiecznika pompki spryskiwaczy). Wtedy bez zapłonu radio grać nie będzie a pamięć będzie. 

2. Co do głośnika to najprawdopodobniej uciął się kabel w przelotce drzwi - podegnij gumę i sprawdź czy kabel nie jest przecięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w audi kolory...
czerwony stałe +12V 
czarny +12V - po stacyjce.
radio z reguły to
czerwony stałY PLUS
ŻÓŁTY to po stacyjce
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...