Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odcina turbinę

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Siema podmieniłem zawór N75 z audi od kumpla i byłem się przejechać ale czuję że odcina nadal zrobiłem logi na kanale 115 i 118 

zerknijcie i dajcie znać co jeszcze sprawdzić 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Opublikowano

Zrób to zdjęcie o którym pisałem - gwint ze dwoma śrubkami pod kolektorem wydechowym. Coś masz spaprane, że tak wysoko Ci pompuje.

Jak masz kolegę z 1.8T takim samym to możesz też podmienić przepływomierz i sprawdzić.

No i szczelność, też pisałem jak.

Turbinę masz od 2005 tą samą oryginalną? Może już umiera (po 15 latach ma prawo) i coś się w niej mechanicznie na wirniku popsuło, że się tak rozkręca... 

Opublikowano
  • Autor

Robie coś takiego teraz

Pytanie czy zrobilem to dobrze ?

Ile napompowac ?

 

20200106_161038.jpg

20200106_161031.jpg

Opublikowano

Jak chcesz pompować od tej strony to i tak musisz zatkać wszystko pozostałe (zwłaszcza ten gruby gumowy wąż który wpina się w puszkę filtra powietrza) - układ musi być szczelny.

Nie trzeba dużo, już przy 0.3 bar pownieneś słyszeć, że obok turbiny "cyka" sztanga. A do samego sprawdzenia szczelności jak będziesz wpuszczał 0.6 -1.0 bar to już spokojnie wystarczy. Tylko nasłuchiwać czy gdzieś nie ucieka.

Przy pompowaniu odkręć korek od wlewu oleju. Olej będzie bulgotał - to normalne.

Opublikowano
  • Autor

Pazłotko złozylem na kilka razy i zalozylem na filtr

20200106_163755.jpg

Opublikowano
  • Autor

Napompowalem 1 bar slychac bulgotanie ale jeszcze slychac ze syczy na podszybiu gdzies po srodku psikalem plynem zeby zobaczyc czy ida bable ale nie widac

Opublikowano

A zatkałeś tą rurkę od odmy, w którą się wpiąłeś z kompresorem? :) Ten drugi koniec.

Opublikowano
  • Autor

To te ciegno ?

20200107_174513.jpg

Opublikowano

Zrób loga 115+118 z odpiętą wtyczką od n75, a nie w ciemno tam będziesz kręcić.

Opublikowano
58 minut temu, ziutek657 napisał:

To te ciegno ?

Te ale podszedłeś chyba do zdjęcia od prawej strony, a dużo lepiej widać jak podejdziesz od lewej - wsunąć telefon pod kolektor wydechowy aparatem w dół.

Zrób te logi 115 + 118 z odpiętą wtyczką od N75 ale coś czuję, że wtedy też będzie dużo ładowało :)

Opublikowano
  • Autor

Panowie chyba jest przyczyna. Zrobiłem test ze strzykawka i cięgno rusza sie ale tylko delikatnie a u kumpla jak zrobilismy taki test to chodzi nawet do 2cm.

Opublikowano
  • Autor

Taki test 

 

20200107_190846.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jak najlepiej sie dobrac do tej gruszki ?

Opublikowano
  • Autor

A moze jest sposob zeby ja rozruszac ?

Opublikowano

Jeśli miało by się obyć bez wyciągania turbiny, to może miał byś jakiś dostęp jak wyjmiesz kolektor wydechowy.

Ale nie jestem pewny czy da się odkręcić wszystkie śruby kolektora jeśli turbo będzie na miejscu.

Całą gruszkę wraz z cięgnem można wymienić ale... problem może tkwić w sztandze, którą to cięgno rusza, a sama sztanga znajduje się wewnątrz muszli od strony gorącej, więc bez wyjmowania turbiny by się nie obyło.

Jeśli turbo ma, a zapewne ma - 15 lat to może mieć już więcej wad niż tylko to. Możliwe, że czeka cię regeneracja, byle w dobrej firmie.

Ktoś kiedyś naprawiał to "chałupniczo" poczytaj:

 

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie. 

Sprawa wygląda tak zapiekła się sztanga i gruszka wcale nie chodziła. nie wyciągałem turbo tylko wyjąłem filtr powietrza żeby mieć dobry dostęp do turbo i zacząłem psiukać wd 40 na sztangę. trwało to dwa dni rano i wieczorem. Następnie śrubokrętem zacząłem naciskać na sztangę gruszki i jakimś cudem ją przesunąłem. Więc psikałem jeszcze troche wd i walczyłem ze strzykawką aż wkońcu sztanga ruszyła. Zostawiłem na kolejną noc polane wd i rano rozruszałem sztangę strzykawką. Sztanga chodzi już lekko więc złożyłem auto i w trase. Moc wróciła, turbo już nie odcina. zrobiłem ponownie logi. może ktoś rzuci okiem jak to wygląda:

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Opublikowano
  • Autor

Wyskoczył mi tylko taki błąd :

co to może być ?

82344189_2537789663110311_3718714944099713024_n.jpg

Opublikowano

Masz przeładowanie przy 2700 o 0,3bara i pewnie odczuwasz spore szarpnięcie/spadek mocy w tym momencie.

Na pewno wszystko podpiąłeś przy składaniu obudowy filtra albo nie uszkodziłeś wężyków przy tym zaworku (n80) co cyka na obudowie filtra?

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Ale też trzeba przyznać że wygląda to znacznie lepiej.

Ziutek zrób tych logów z 3-4 serie żeby zobaczyć czy to o czym pisze przem8 ( 1940mbar wobec 1610mbar) pojawia się regularnie.

Opublikowano
  • Autor

Jutro wstawie kilka serii logow

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.