Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 nie wchodzi w stan uśpienia


Wojtek podmokly

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Wojtek podmokly napisał:

Jeśli dokładasz ok bo mk jest inny i trzeba "pokazać" bt modułowi. Ale ja mam moduł identyczny jak ten uszkodzony. Ale sprawdze to co piszecie. Tylko na moją chłopską logike? nierozumiem co mam kodować. Zamek w drzwiach niema sterownika pozatym sugerujecie że każde odłączenie sterownika wymaga ponownego kodowania?? To rownie dobrze prz każdym rozłączeniu aku trzeba by kodowac sterowniki a aku zmienialem i nic nie musiałem kodować. Ale człowiek uczy się całe życie ?dziękuję za podpowiedż. 

Nie kumasz co to kodowanie.... to są instrukcje dla sterownika w jaki sposób ma działać i komunikować się z innymi sterownikami. Kodowanie jest przechowywane w pamięci eeprom i odłączanie akumulatora nie kasuje żadnego kodowania w sterownikach. A to że zmieniłeś sterownik na taki sam jak miałeś to nie znaczy że kodowanie ma takie samo jak poprzedni.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i panowie auto usypia. Nie rygluje sie zamek i nie swieci środek także już niechce się nakręcać. Denerwuje mnie tylko że niewiem co to było a pewnie temat powróci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pila24 napisał:

Nie kumasz co to kodowanie.... to są instrukcje dla sterownika w jaki sposób ma działać i komunikować się z innymi sterownikami. Kodowanie jest przechowywane w pamięci eeprom i odłączanie akumulatora nie kasuje żadnego kodowania w sterownikach. A to że zmieniłeś sterownik na taki sam jak miałeś to nie znaczy że kodowanie ma takie samo jak poprzedni.

Ale chodzi o jakikolwiek sterownik czy o cpu.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wojtek podmokly napisał:

Ale chodzi o jakikolwiek sterownik czy o cpu.??

Weź poczytaj forum,od deski do deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to trzeba było zczytać kodowanie ze starego i nie cpu bo to procesor  np w kompie tylko z MK, MCE  itp. nie pamiętam jak jest z ECU

Kodowanie ma być zrobione pod Twój samochód i Twoje wyposażenie a nie jakiekolwiek kodowanie.

Wszystko masz na forum Tak jak wyżej zostało napisane  zmiana na taki sam sterownik nie znaczy że jest taki sam... może być wzięty z samochodu który miał zupełnie inne wyposażenie oraz na pewno VIN więc trzeba stary - nowy sterowni wszystkiego nauczyć co jest w Twoim wozie łączne z VIN em  inaczej takie zamiany możesz robić bez końca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robero321 napisał:

Najpierw to trzeba było zczytać kodowanie ze starego i nie cpu bo to procesor  np w kompie tylko z MK, MCE  itp. nie pamiętam jak jest z ECU

Kodowanie ma być zrobione pod Twój samochód i Twoje wyposażenie a nie jakiekolwiek kodowanie.

Wszystko masz na forum Tak jak wyżej zostało napisane  zmiana na taki sam sterownik nie znaczy że jest taki sam... może być wzięty z samochodu który miał zupełnie inne wyposażenie oraz na pewno VIN więc trzeba stary - nowy sterowni wszystkiego nauczyć co jest w Twoim wozie łączne z VIN em  inaczej takie zamiany możesz robić bez końc

 ???ok

Edytowane przez Wojtek podmokly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty zmieniłem zamek i wiązke drzwi kierowcy. Faktycznie nowy  MK nie reaguje. Wiec trzeba go zakodować zwracam honor ?. Naszczęscie stary jest ok był spalony bezpiecznik ?. Dziekuje za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie panowie jaki interface najlepiej kupić (kabel) aby oprócz diagnostyki można było kodować i adaptować?a4b7 2006 rok. Słyszałem że obdelewen daje rade. Ale wolałbym sam kabelek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie klona vcds 19.6.1 na olx lub z ali,na procesorze atmega. Ogarnie b7 i inne auta (nowsze i starsze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

Kup sobie klona vcds 19.6.1 na olx lub z ali,na procesorze atmega. Ogarnie b7 i inne auta (nowsze i starsze). 

Dzieki jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...