Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie SWAP 2.0TDI 140KM BPW NA 1.9TDI 130KM AWX


oneskypemen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Niedawno kupiłem A4 B7 AVANT z motorem 2.0TDI 140KM. Sprawa zaczęła się od tego, że samochód dużo palił. Średnio w trybie mieszanym spala 12l/100km, czyli dość dużo. Silnik równo pracuje nie ma żadnych problemów. 

Więc zmierzylem kompresję na lekko ciepłym silniku. Na każdym z cylindrów kompresja wyniosła 25bar.

Czyli według danych producenta stanowczo za mało

Zrobiłem próbę olejowa wlewając do cylindra 5ml oleju. Po sprawdzeniu ponownie kompresji 30bar. Więc wygląda na to, że silnik nadaje się do remontu.

Ponieważ aż mam zrobiona jednostkę 1.9TDI 130KM O KODZIE AWX. Postanowiłem zrobić swap. Moje pytanie jest zasadnicze, czy wszystko będzie pasować od a4 b6?

Na pewno z tego co czytałem to trzeba przełożyć wałek ze względu na DPF i wtryski. 

Do tego trzeba zdemontować podstawę alternatora, klimatyzacji i wspomagania w jednym. 

Czy przekładając motor muszę również przełożyć dwumasowe koło wraz, ze sprzęgłem? Czy mogę zostawić od jednostki 1.9TDI. 

W A4 B6 skrzynia jest 5 biegów, a w A4 B7 jest 6 biegów. 

Jeśli macie jakieś informacje co do takiej przekładki bardzo proszę o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam. 

Dla zainteresowanych kilka ciekawostek z kapitalki 1.9TDI AWX 130KM

 

 

Edytowane przez oneskypemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przemyslaw1989 napisał:

Pytaj sie dobrych mechanikow,moze bedzie taniej kupic  nastepne audi  ?mozna sprowadzic  za 10tys zlotych. 

Pozdrawiam 

Mam już dwa samochody to nie kwestia zakupu ale kwestia podmiany motora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...