Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z zbyt wysokim spalaniem - b5 AHU automat


mechanicalbrother

Rekomendowane odpowiedzi

Dawkę kontrolowałem kilka razy , jest idealna, jak pisałem już wtryski również działają bardzo dobrze. A jeżeli chodzi o jazdę na pierwszych 2 biegach, to tak generalnie sie po miescie jezdzi (1,2,3), a pierwsze 2 biegi działają na "ślizgającym się sprzęgle" dopiero na 3 i 4 biegu załącza się tz. LOCKUP.

A co to katalizatora - to przyszło mi coś na myśl - otóż jak auto jest zimne, to strasznie za nim śmierdzi, taki kwaśny gryzący zapach.

a katalizator mam :)

Teraz przy super oszczędnej jeździe po mieście spalanie 10l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - to są wskazania z fis'a, czy bak do pełna i tankowanie? Jak fis, to może warto podpiąć vag'a i sprawdzić, czy nie oszukuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel1985 - czy masz skrzynie automatyczna ?

W Koszalinie korków raczej nie ma :(, jazda jest generalnie płynna, bez szaleństw . skoro norma mówi 9l, to 10l,11l (+1l przez niskie temp na zewnątrz to już 12l) faktycznie nie jest niczym dziwnym.

ale tak czy siak przejrzę jeszcze silnik i skrzynie. Choć auto dość dobrze się zbiera do przodu, nie dymi przesadnie, nie bierze oleju.

na trasie faktycznie jest dobrze ~5.0l.

a jeżeli faktycznie "ten typ tak ma" to idzie na sprzedaż i to szybko. Bez przesady, żeby 1.9TDI palił 10-12l/100km w mieście i to 90KM.

Dramat . . .

No żebym ja wiedział ,że będzie takie spalanie to bym kupił 2,5tdi w automacie...

10-12/100?

no no, nie jednym 2.5 w automacie to byś jeszcze zaoszczędził ( oczywiscie jedynie w spalaniu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...