Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy taki dźwięk silnika jest normalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Posiadam od niedawna Audi A4 B7 z silnikiem 3.2 FSI i od początku zwraca moją uwagę dźwięk przy wchodzeniu na obroty. Poniżej filmik z YT
 

 

Chodzi mi konkretnie o takie jakby bzyczenie, buczenie (nie wiem jak inaczej to nazwać) 

Dźwięk jest i na zimnym i na rozgrzanym, na postoju i podczas jazdy. Słyszalny od 1k do 3k, bo potem już V6 zagłusza.

Nie jest to wina osprzętu, bo słuchałem na ściągniętym pasku. 

Rozrząd również był diagnozowany i wymienione zostały napinacze i rolka PK. Sam łańcuch był ok 

 

Proszę posłuchać tego dźwięku i powiedzieć, czy to norma czy jednak szukać przyczyn i gdzie? 

Wdzięczny będę również za nagranie identycznych filmików i podzielenie się nimi, chętnie posłucham innych 3.2-jek.

 

Pozdrawiam i proszę o wsparcie

Opublikowano

dziwne bo częstotliwość tego dźwięku jest zależna od obrotów jeżeli mówimy o tym "cykaniu"  wyższe obroty to napier... szybciej i słychać to tak głośno że aż dziwne ze nie możesz tego zdiagnozować 

Opublikowano
  • Autor

O cykanie mi nie chodzi, bo wiem że to normalne dla takiego silnika. Mi chodzi o ten bzyczący dźwięk jakby to jakieś łożysko było zajechane

Opublikowano

Tak jak na tym filmie, jedni piszą ze to napinacze a drudzy ze tak ma brzmieć ten silnik.

 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, pila24 napisał:

Tak jak na tym filmie, jedni piszą ze to napinacze a drudzy ze tak ma brzmieć ten silnik.

 

 

Cykania się nie czepiam. To akurat mi się podoba w tym silniku.

Mi chodzi o ten bzyczący dźwięk coś jak wytarte łożysko.

Opublikowano
Teraz, BlueArrow91 napisał:

Mi chodzi o ten bzyczący dźwięk coś jak wytarte łożysko.

Widziałem kilka filmików z tym silnikiem  i na każdym jest ten dźwięk. To chyba pompa wysokiego ciśnienia go generuje.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, pila24 napisał:

Widziałem kilka filmików z tym silnikiem  i na każdym jest ten dźwięk. To chyba pompa wysokiego ciśnienia go generuje.

Można ją jakoś zmodyfikować? Wymienić? Może ja jestem na tą częstotliwość uczulony, ale podczas każdego ruszania na początku mam wrażenie jakbym jechał pralką ^^

Opublikowano
Teraz, BlueArrow91 napisał:

Można ją jakoś zmodyfikować? Wymienić? Może ja jestem na tą częstotliwość uczulony, ale podczas każdego ruszania na początku mam wrażenie jakbym jechał pralką ^^

A Tobie o tą suszarkę chodzi ?? jakby turbina się załączała. Spoko ja w swoim 2.4 v6 mam taki sam dźwięk. Tak ma być. 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, pila24 napisał:

A Tobie o tą suszarkę chodzi ?? jakby turbina się załączała. Spoko ja w swoim 2.4 v6 mam taki sam dźwięk. Tak ma być. 

Dokładnie ;p Czy mógłbyś nagrać filmik jak to u Ciebie chodzi? Zimny silnik, zaraz jak tylko obroty zejdą. 1,5k do 3k kręciłem

Opublikowano

Powiem Ci że ten dzwięk jest cichy u mnie,ale podczas przyspieszania coś ucho wyłapuje. Im bardziej cichy wydech tym lepiej to słychać 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, pila24 napisał:

Powiem Ci że ten dzwięk jest cichy u mnie,ale podczas przyspieszania coś ucho wyłapuje. Im bardziej cichy wydech tym lepiej to słychać 

Możliwe, że ja jestem wyczulony na tą częstotliwość, dlatego chętnie bym posłuchał dźwięku w takich samych warunkach jak te na moim pokazane :)

Opublikowano

Mam coś takiego,sprawdzałem czy grucha działa i przy zejściu z obrotów trochę słychać 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, pila24 napisał:

Mam coś takiego,sprawdzałem czy grucha działa i przy zejściu z obrotów trochę słychać 

No jest to coś podobnego, ale u mnie jakby intensywniej to słychać. Skąd ten dźwięk może pochodzić? Jakaś część w silniku może go generować? 

 

Opublikowano
Teraz, BlueArrow91 napisał:

Jakaś część w silniku może go generować? 

Tutaj kiepsko słychać bo telefon leżał bezpośrednio na silniku,nie wiem czy to osprzęt czy sam motor ,czy może takie odgłosy z kolektora ssacego idą przy zmianie długości dolotu.

Opublikowano
  • Autor

U mnie to jest coś w silniku, albo faktycznie dolot.

Osprzęt wykluczony bo słuchałem przy ściągniętym pasku :)

Opublikowano
3 minuty temu, BlueArrow91 napisał:

U mnie to jest coś w silniku, albo faktycznie dolot.

Osprzęt wykluczony bo słuchałem przy ściągniętym pasku :)

Tutaj kolega z forum wrzucał z takim silnikiem jak ja mam i jak rusza z pierwszego biegu słychać delikatnie ten odgłos od 35-50km/h

 

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor

No to u mnie takie coś przy wchodzeniu na obroty na każdym biegu jest, aczkolwiek potem już nie słyszę, bo sam silnik warczy za głośno.

Czy to może być jakaś część w silniku obrotowa? 

Opublikowano

A tylko na zimnym to masz?

Opublikowano
  • Autor

Niestety nie. Zimny, ciepły, postój, jazda. Cały czas to słychać. Każde ruszanie ze świateł mam przy akompaniamencie pralki ;p 

Opublikowano

Trzeba się przyzwyczaić,albo radio głośniej dawać. Jak dla mnie taki odgłos jest dużo lepszy niż z legendarnego 1.9 tdi ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.