Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy taki dźwięk silnika jest normalny?


BlueArrow91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam od niedawna Audi A4 B7 z silnikiem 3.2 FSI i od początku zwraca moją uwagę dźwięk przy wchodzeniu na obroty. Poniżej filmik z YT
 

 

Chodzi mi konkretnie o takie jakby bzyczenie, buczenie (nie wiem jak inaczej to nazwać) 

Dźwięk jest i na zimnym i na rozgrzanym, na postoju i podczas jazdy. Słyszalny od 1k do 3k, bo potem już V6 zagłusza.

Nie jest to wina osprzętu, bo słuchałem na ściągniętym pasku. 

Rozrząd również był diagnozowany i wymienione zostały napinacze i rolka PK. Sam łańcuch był ok 

 

Proszę posłuchać tego dźwięku i powiedzieć, czy to norma czy jednak szukać przyczyn i gdzie? 

Wdzięczny będę również za nagranie identycznych filmików i podzielenie się nimi, chętnie posłucham innych 3.2-jek.

 

Pozdrawiam i proszę o wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo częstotliwość tego dźwięku jest zależna od obrotów jeżeli mówimy o tym "cykaniu"  wyższe obroty to napier... szybciej i słychać to tak głośno że aż dziwne ze nie możesz tego zdiagnozować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na tym filmie, jedni piszą ze to napinacze a drudzy ze tak ma brzmieć ten silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pila24 napisał:

Tak jak na tym filmie, jedni piszą ze to napinacze a drudzy ze tak ma brzmieć ten silnik.

 

 

Cykania się nie czepiam. To akurat mi się podoba w tym silniku.

Mi chodzi o ten bzyczący dźwięk coś jak wytarte łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BlueArrow91 napisał:

Mi chodzi o ten bzyczący dźwięk coś jak wytarte łożysko.

Widziałem kilka filmików z tym silnikiem  i na każdym jest ten dźwięk. To chyba pompa wysokiego ciśnienia go generuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Widziałem kilka filmików z tym silnikiem  i na każdym jest ten dźwięk. To chyba pompa wysokiego ciśnienia go generuje.

Można ją jakoś zmodyfikować? Wymienić? Może ja jestem na tą częstotliwość uczulony, ale podczas każdego ruszania na początku mam wrażenie jakbym jechał pralką ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BlueArrow91 napisał:

Można ją jakoś zmodyfikować? Wymienić? Może ja jestem na tą częstotliwość uczulony, ale podczas każdego ruszania na początku mam wrażenie jakbym jechał pralką ^^

A Tobie o tą suszarkę chodzi ?? jakby turbina się załączała. Spoko ja w swoim 2.4 v6 mam taki sam dźwięk. Tak ma być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

A Tobie o tą suszarkę chodzi ?? jakby turbina się załączała. Spoko ja w swoim 2.4 v6 mam taki sam dźwięk. Tak ma być. 

Dokładnie ;p Czy mógłbyś nagrać filmik jak to u Ciebie chodzi? Zimny silnik, zaraz jak tylko obroty zejdą. 1,5k do 3k kręciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ten dzwięk jest cichy u mnie,ale podczas przyspieszania coś ucho wyłapuje. Im bardziej cichy wydech tym lepiej to słychać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Powiem Ci że ten dzwięk jest cichy u mnie,ale podczas przyspieszania coś ucho wyłapuje. Im bardziej cichy wydech tym lepiej to słychać 

Możliwe, że ja jestem wyczulony na tą częstotliwość, dlatego chętnie bym posłuchał dźwięku w takich samych warunkach jak te na moim pokazane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pila24 napisał:

Mam coś takiego,sprawdzałem czy grucha działa i przy zejściu z obrotów trochę słychać 

No jest to coś podobnego, ale u mnie jakby intensywniej to słychać. Skąd ten dźwięk może pochodzić? Jakaś część w silniku może go generować? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BlueArrow91 napisał:

Jakaś część w silniku może go generować? 

Tutaj kiepsko słychać bo telefon leżał bezpośrednio na silniku,nie wiem czy to osprzęt czy sam motor ,czy może takie odgłosy z kolektora ssacego idą przy zmianie długości dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BlueArrow91 napisał:

U mnie to jest coś w silniku, albo faktycznie dolot.

Osprzęt wykluczony bo słuchałem przy ściągniętym pasku :)

Tutaj kolega z forum wrzucał z takim silnikiem jak ja mam i jak rusza z pierwszego biegu słychać delikatnie ten odgłos od 35-50km/h

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przyzwyczaić,albo radio głośniej dawać. Jak dla mnie taki odgłos jest dużo lepszy niż z legendarnego 1.9 tdi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...