Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie RNS-E przed kupnem.


mati90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam okazję kupić Nawigację RNS-E, i mam pytanie jak sprawdzić laser przed kupnem ? Nawigacja pochodzi z A4 b7 jest aktualnie w samochodzie (niestety nie wiem jaki rocznik) i będę miał okazję sprawdzić przed kupnem. Co mogę jeszcze sprawdzić ?

Zastanawiam się również co dodatkowo mogę wziąć wraz z nawigacją ponieważ przesiadam się z concerta 2 w b6.

Na pewno wezmę ramkę, nawigację (ofc), klimatronic.

Co do klimatronika czy brać z b7 i kodować czy może zostawić swój i przyciąć ewentualnie zmienić przedni panel (jeżeli pasuje z b7 sam panel).

oraz czy brać antenę gps gdziekolwiek ona jest w B7 ?

z Góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena gps jest w płetwie rekina na dachu,nie warto według mnie jej brać i dziurawić dach. Antena gps za 30 zł w zupełności wystarcza do rnse. Laser sprawdza się mapami,jak czyta oryginały tłoczone to jest ok. Jak czyta wypalane płytki z mapami to jest bardzo dobrze. Klimatronik z b7 działa w b6 tylko trzeba zrobić małego moda by tylna szyba i lusterka grzały. A jak,chcesz to możesz elektronikę ze swojego przełożyć jak jest w ładniejszym stanie od Twojego.

Popielniczka 2 din tez potrzebna,ta 1 din nie bardzo chce się otwierać  z klimatonikiem z 2 din.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde rnse czyta tłoczone mapy nawet jeśli ma bardzo zamęczony laser , co prawda są ekstremalne przypadki że nawet zwykłej cd nie czyta. Jak rocznik jest poniżej 2008 to musisz się liczyć z wadą lasera i płyty głównej. Sprawdź czy navi nie była rozkręcana dłubana lub składana z kilku, spytaj o pin do navi, zobacz czy widać vin w navi w menu serwisowym, czy widzi satelity. Jaka cena za tą navi jeśli można wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tom A4 napisał:

Każde rnse czyta tłoczone mapy nawet jeśli ma bardzo zamęczony laser

Miałem rnse który czytał płyty z mp3 a ori tłoczonej płyty nie widział. Wiec nie ma reguły ze każdy przeczyta ori mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wiem od czego zacząć.

Za tydzień wszystko posprawdzam, nawigacja siedzi w samochodzie na szrocie w niemczech to jeszcze będę mógł sobie ją sprawdzić. Ceny niestety jeszcze nie znam ale potarguje się z niemcem to zobaczymy za ile puści.

Dopiero w sobotę będę jechał bo pracuje na tygodniu a powiedział ze zostawi mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 08:57, Tom A4 napisał:

Każde rnse czyta tłoczone mapy nawet jeśli ma bardzo zamęczony laser , co prawda są ekstremalne przypadki że nawet zwykłej cd nie czyta. Jak rocznik jest poniżej 2008 to musisz się liczyć z wadą lasera i płyty głównej. Sprawdź czy navi nie była rozkręcana dłubana lub składana z kilku, spytaj o pin do navi, zobacz czy widać vin w navi w menu serwisowym, czy widzi satelity. Jaka cena za tą navi jeśli można wiedzieć.

Co do ceny to rns-e + ramka na 2 din zapłaciłem 200 e, nawi sprawdzona w pełni sprawna czyta płyty nawet jeszcze mapa siedziała 2015 rok w środku :D, jedyne co to sam musiałem wszystko na złomie wyciągać ale to sama przyjemność :) no i navi siedziała od nowości w tym samochodzie i pierwszy raz ją wyjąłem, z ciekawych rzeczy w tym samym modelu w schowku była lodówka :o.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...