Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zawieszeniem


Wojciech1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam pytanie dotyczace mojego b8..

W czasie jazdy auto mi pływa. Miałem wymieniana zwrotnice prawą, prawy banan, prawą końcówkę drazka, sworznie z obu stron, oba Amory sachs , poduszki Amora , z lewej łożysko koła. Z tyłu amortyzatory też nowe.

Problem w tym że autem ciągnie na lewo prawo nawet przy niskich prędkościach. Dzieje się to na 2 kompletach kół takie to wykluczam. 

Byłem już u kilku mechaników i diagnostow ale nikt nie potrafi znaleźć problemu i już nie wiem gdzie go szukać. 

Może ktoś coś podpowie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojciech1987 napisał:

Byłem już u kilku mechaników i diagnostow ale nikt nie potrafi znaleźć problemu i już nie wiem gdzie go szukać. 

Nikt nie potrafi znaleźć problemu czy znaleźć rozwiązania, bo znaczną różnica jest czy nikt poza tobą problemu nie widzi czy jednak widzi, ale nie potrafi pomóc.

 

Poza tym, czy aby czasem nie bujasz się z tym od pół roku?
https://a4-klub.pl/topic/449907-auto-znosi-na-boki/?tab=comments#comment-5459245

 

Odstaw auto raz a konkretnie do PORZĄDNEGO serwisu, a nie pana mechanika za dychę. Diagnosta? A co Ci diagnosta powie? Tyle co się nauczył, tzn że jak guma pęknięta na przegubie to trzeba pomarudzić, że jak zaszarpie i zapuka, to trzeba wpisać drobną usterkę i że ręczny musi jako tako działać. Diagnosta to nie mechanik i nic z nim wspólnego nie ma, on tylko wie co ma sprawdzić, a nie jak naprawić.

 

Fajnieby było jakbyś napisał od kiedy się tak zaczęło dziać, po jakiej sytuacji itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, ciekawa i szybka reakcja  :)

już trochę się z tym bujam to fakt, dlatego pisze o tym ponownie, bo może ktoś miał podobny problem lub jakąś sugestię.

A problem się zaczął kiedy mechanik rozj..  Mi zwrotnice. Od tego czasu ciągle coś nie halo..  U mechaników byłem kilku.. Nawet w serwisie autoryzowanym audi i według nich jest ok tzn nie widzą żadnych luzow w zawieszeniu a w trakcie jazdy 5 min dookoła komina też nie widzą problemu bo auto zachowuje się według nich normalnie. 

Mam do dyspozycji też 2gie takie same auto którym jedzie się perfekcyjnie i delikatnie drażni mnie od dłuższego czasu, że te audi buja mi na prostej z lewej na prawą.. Czasem nawet na gładkiej drodze bez dziur. 

Występują jakieś stuki ale tylko czasem z prawego koła jak wjadę w dziurę ale tam oczywiście też nic nie widać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje jak mechanik.... zwrotnicę. I tam trzeba szukać. Jesteś pewien że wszystkie części są do tego auta a nie jakieś tylko,, dopasowane". Zbieżność jest ok? Po przejechaniu 5 min. nikt niczego nie wyczuje, autem trzeba jeździć, dlatego Audi cię zbywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj głównym winowajcą myszkowania auta po drodze to łączniki stabilizatora, sprawdź czy są dobrze założone. Druga sprawa to zerwane tuleje tylnego zestawu wahaczów (jak masz quattro) lub tulei belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, czasem mam wrażenie że tył plywa a czasem że przód,  a wszystko ponoć sztywne. Będę dalej szukał. A części raczej dopasowane, po numerach z hurtowni. Sprawdze te tuleje belki z tyłu jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego i tak nie widać. Te tuleje po prostu się wymienia i widać różnicę, bo wizualnie one nie różnią się niczym od sprawnych tulei, ale po takim czasie guma jest twarda i ma minimalne luzy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...