Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8t BFB turbo nie pompuje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 

Od niedawna jestem posiadaczem a4 b6 1.8t bfb.

Auto od zakupu paliło na 3 gary. Więc zaczęłam od usuwania błędów. Po wszystkim okazało się że auto nie ma mocy. Więc w ruch poszły logi. 

Wychodzi z nich że turbo nie ładuje.

N75 sprawny. Rezystancja 28ohm. 

Po przeczytaniu na forum myślałem że urwał się wg ale jest na swoim miejscu... 

Bardzo proszę o pomoc. 

Pod spodem logi 

DRIVE.GOOGLE.COM

 

Oraz zdjęcie zaworu wg. 

 

 

Opublikowano

Na pewno pokazuje niepoprawną temp. w dolocie.

Przepływka chyba też trup, bo mimo niedziałającej turbiny powinna trochę więcej mierzyć.

Opublikowano

Cześć, turbina w trybie awaryjnym.

Sprawdź sensor map, odłącz go z gostki zobacz jego parametry, podłącz go i zrób to samo zobacz czy reaguje.

Zrób test,

Uruchom pojazd na nowo i dodaj gaz na max na biegu 1, zobacz czy idzie czy nie.

Sprawdź szczelność układu, najlepiej odkręcić sensor map i wbić się sprężonym powietrzem z kompresora.

 

Opublikowano

I sprawdź czy n75 jest prawidłowo zamontowany. Jak kupiłem swoją to kilka tygodni walczyłem z trybem awaryjnym, a okazało się że n75 by źle założony ???

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Hej.

Zrobiłem dziś parę testów i podmianek osprzętu z silnika AJQ z audi TT.

Zabrakło testu z odpiętym map sensorem o którym pisał kolega Mechanikkosmita. Sprawdzę to w wolnym czasie :)

To co zrobiłem do tej pory: wymieniłem turbo na nowe K04-015. Uszczelniłem zawory paliwowe - oringi + gniazda plastikowe. Wymieniłem ezktor na nowy bo stary pękł w pół..To co zrobiłem dziś:

Test szczelności dolotu przechodzi bez problemów i ładnie trzyma ciśnienie - dolot szczelny.

1. Logi po wymianie dv. Logi 115 i 118 w drugim tescie

003+020

2. Logi po wymianie DV+ przepływki

003+020 i 115+118.

 

3. Logi po wymianie DV+ przepływki + n75.

logi 115 i 118 bez zmian

 

Czy na doładowanie może mieć wpływ nieszczelność w układzie podciśnienia?

Czy na doładowanie może mieć wpływ odpowietrzenie skrzyni korbowej + odma?

Może ktoś walczył już z podobnym przypadkiem?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.