Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szuranie dziwny dźwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z tym o to dźwiękiem dźwięk najbardziej słyszalny na zimnym silniku po rozgrzaniu mniej mam wrażenie że dochodzi bardziej z przodu od grrila. Czy to dźwięk dwumasu? Czy coś innego się rozleciało? Dodam że pacjent to 2.0 tdi blb i nic poza dzwiekiem się nie dzieje. Pomocy! Ps. Jesli coś źle dodałem napisałem to przepraszam jestem tu nowy i szukam ratunku. Pozdrawiam 

Opublikowano

Odgłos jakby jakaś osłona się poluzowała.. jak z temperaturą? Nie grzeje się? Kiedy ostatnio rozrząd robiony?

Opublikowano

Wentylator na chłodnicy nie bije?

Pasek osprzętu nie skacze? Może napinacz albo jakieś koło paska. 

Pokrywa silnika nie jest luźna? 

To moje trzy typy do sprawdzenia. U mnie podobnie chrobotało jak ukręcał się wentylator na chłodnicy. 

Opublikowano
  • Autor
45 minut temu, Langista napisał:

Odgłos jakby jakaś osłona się poluzowała.. jak z temperaturą? Nie grzeje się? Kiedy ostatnio rozrząd robiony?

Osłony akurat wszystkie ściągnięte żeby wyeliminować. Rorzad robiony kompletny 9 tysięcy kilometrów temu. A temperatura do pracy mam 25 kilometrów i część obwodnicą nigdy nie przekroczył 90 stopni 

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Wentylator na chłodnicy nie bije?

Pasek osprzętu nie skacze? Może napinacz albo jakieś koło paska. 

Pokrywa silnika nie jest luźna? 

To moje trzy typy do sprawdzenia. U mnie podobnie chrobotało jak ukręcał się wentylator na chłodnicy. 

Pokrywa silnika ok. Pasek też wydaje się ok był wymieniany przy rorzadzie 9 tysięcy kilometrów temu. Hm bardzo zaciekawiła mnie twoja podpowiedź co do wentylatora chłodnicy do sprawdzenia dziękuję 

Opublikowano
1 minutę temu, krystian1997 napisał:

Pokrywa silnika ok. Pasek też wydaje się ok był wymieniany przy rorzadzie 9 tysięcy kilometrów temu. Hm bardzo zaciekawiła mnie twoja podpowiedź co do wentylatora chłodnicy do sprawdzenia dziękuję 

Sprawdź. 

Mój mocno bujał się na boki na łożysku miał luz przez co wpadał w rezonans i podobny dźwięk wydawał. Nowy siedzi sztywno i nie chodzi na boki. 

Opublikowano
  • Autor
24 minuty temu, lewiatan1989 napisał:

Sprawdź. 

Mój mocno bujał się na boki na łożysku miał luz przez co wpadał w rezonans i podobny dźwięk wydawał. Nowy siedzi sztywno i nie chodzi na boki. 

dzieki dam znac

Opublikowano

I jeszcze może być zajechanie łożysko alternatora.

Opublikowano
  • Autor

Rozwiązaniem szurania okazało nic innego jak pompa oleju. Na szczęście wszytko w porę winowajcą okazał się rozciągnięty łańcuch napędu od pompy oleju. Zakupiony zestaw naprawczy wymienione 2  zębatki łańcuch i napinacz łańcucha a także imbus zabieraka na szczęście wałek zabieraka w nienaruszonym stanie. Miska założona nowy olej motul specyfic i wszystkie filtry i dziś Audi odebrane i można delektować się czystym dźwiękiem diesla.  Zastanawiająca jest jedna rzecz po przeczytaniu milion forum że ta usterka ujawnia się w przedziale od 150 do 200 tysięcy kilometrów moje Audi ma realny przebieg 270 tysięcy po demontażu wszystkich części pompy oleju okazuje się że wszystko jest jeszcze oryginalne nawet słynny imbus który miał niewielkie ślady zużycia i jak już wspomniałem wałek zabieraka w środku nic nic nie wyrobiony. No oprócz rozciągniętego łańcucha ale chyba przy tym przebiegu ma prawo. Może przyda się komuś ten opis usterki żeby w porę reagować i chciałem wszystkim podziękować którzy się zainteresowali i służyli radą dzięki koledzy. 

Edytowane przez krystian1997

Opublikowano

Te 150-200 przebiegu to u nas w Polsce, to co było u Helmuta się kasuje po przejechaniu granicy ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.