Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocowanie zderzaka przedniego/amortyzatory sprężyny/wilogć/podsufitka/brak oświetlenia


kwerek59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem audi a4 b5 kombi z 1998 roku, silnik 1,9 tdi. Mam kilka pytań, mianowicie :

Mam problem z przednim zderzakiem, cały czas ma lekki luz góra dół. Zdejmowałem go raz i po zdjęciu ukazują sie dwie rurki skierowane do przodu i w nich są takie krótkie rurki w które wkręca się śruby od spodu aby zderzak sie trzymał. Czy te rurki mają sie ruszać w tych głównych mocowaniach co wychodzą od pasa? Gdy dokrecam zderzak to cały czas się śruby kręca, nie ma oporu a gwint niby jest ok. Gdzie szukać problemu?

Druga sprawa. Mam do wymiany amortyzatory i sprężyny. Szukam jak najtańszego rozwiązania ale chce kupić nowe. Czy przednie amotyzatory pasują od sedana? Skąd polecacie zamówić jak najtaniej? Wymienić same amory czy sprężyny tez? Jak na moje to sprężyny są okej bo nie są popekane.

Kolejna sprawa to wilgoć w aucie, zauważyłem, że po ulewach mam mokrą podłoge i dużo wilgoci. Czym najlepiej wyciągnąć wilgoć? Jest szansa, żeby sie tego pozbyć do zera czy pozostaje czekać do lata i demontować tapicerke? Ryż nie daje rady.

Kolejna sprawa to zwisająca podsufitka, żeby ją podkleić konieczny jest jej całkowity demontaż? Macie jakieś inne amatorksie sposoby? Nie zależy mi na wyglądzie.

Ostatni problem to taki, że od pewnego czasu po otwarciu drzwi nie włącza sie podświetlenie wnętrza, zapala się tylko lampka w bagażniku po otwarciu klapy bagażnika. Wyczytałem na forach, że to coś wspólnego z pompką od centralnego zamka ale obejrzałem i wszystko jest okej, zero wilgoci. Gdzie szukać problemu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień same amorki. Poszukaj na allegro. Pasują od sedana. Wilgoć - może gdzieś Ci się woda wlewa do auta, np otworem od komputera lub filtra pyłkowego. Podsufitka - jak nie zależy ci na wyglądzie to złap ją na kilka szpilek. Dużo zachodu, żeby to ogarnąć, a podklejenie = wymiana materiału i obicie na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A podpowie ktoś jak dobrać podkładki gumowe pod sprężyny żeby auto wyżej stalo? Dużo tego na allegro, wymiarów duzo i nie wiem które wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard. Kupię 4 nowe amortyzatory z allegro i chce do tego podkładki pod sprężyny, zależy mi żeby auto stalo wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz STANDARDowe zawieszenie 1BA, które ma sprawne sprężyny, to rozumiem,  że podkładkami chcesz zrobić z tej Audi czołg? 1BA, sprawne, na normalnych kołach i oponach przejeżdża u mnie cały tor motocrossowy. Po co chcesz to podwyższać? A pytałem jakie masz zawieszenie, bo zamiast jakiś podkładek pod sprężyny można zastosować sprężyny z wyższej grupy wagowej. Np do 1.9TDI montaż sprężyn od V6 poskutkuje podniesiem lub montaż do avanta sprężyn pod avanta i hak itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest oznaczenie. Gdzie to sprawdze? 

Mam wersję avant więc sprężyny od avant mi nic nie dadzą. Jeżdżę takimi drogami koło komina ze potrzebuje żeby auto bylo jak najwyższe dość niskim kosztem. Nie ważne czy to będzie wyglądać dobrze czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kwerek59 napisał:

Nie wiem jakie jest oznaczenie. Gdzie to sprawdze? 

Mam wersję avant więc sprężyny od avant mi nic nie dadzą. Jeżdżę takimi drogami koło komina ze potrzebuje żeby auto bylo jak najwyższe dość niskim kosztem. Nie ważne czy to będzie wyglądać dobrze czy nie. 

Dopóki nie ustalisz jakie masz fizycznie sprężyny w aucie (bo np ktoś mógł je wymienić przed tobą) i jakie masz zawieszenie (wklejka we wnęce koła) to dyskusja opiera się na gdybaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce mam 1BA. 

Na forum gdzieś trafiłem, że ktoś montował amory od a6? Jest zdjęcie lecz nie działa. Ktoś ma doświadczenie z taka zmiana? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...