Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 Sportback S5 Black Edition Daytona Grey


kris_91

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kudin napisał:

zaraz sie okaze ze ma auto na zlom bo zawalony po dach spalil 10..

Nikt tak nie mowi. Ponosi cię fantazja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kudin napisał:

Pali dobrze... zaraz sie okaze ze ma auto na zlom bo zawalony po dach spalil 10.. mi tez ten sam silnik spali raz 6,7 jadac 140-180 a w drodze powrotnej 9 ... 

 

image.png

 

W tym silniku polecam.. na kazdym biegu jest banan na twarzy.

Masz jakis filmik jak to sie zbiera? U kogo robiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kristof91 napisał:

Masz jakis filmik jak to sie zbiera? U kogo robiles?

nie mam jeszcze, wstepne pomiary 6 z hakiem do 100. za miesiac jade wymienic sprzeglo bo slizga sie przy zmianie z 1 na 2... 180k przebieg i ori sprzeglo. 

 

image.png

 

sa tez na facebooku ich prace. nie daleko jest Lake Hill hotel wiec jest gdzie odpoczac. U nich bede robil tez sprzeglo ( ASO 11k .. ) a w Holandii nie byli nawet w stanie w ASO wyliczyc przyblizonej kwoty.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli myśle nad jakimiś sprężynami niższymi. Myślałem o eibach sportline ale w katalogu nie ma wersji dla A5 8T. Czy jeśli kupię pod A4 B8 sedan to będzie podobnie czy są inne klasy wagowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kristof91 napisał:

Powoli myśle nad jakimiś sprężynami niższymi. Myślałem o eibach sportline ale w katalogu nie ma wersji dla A5 8T. Czy jeśli kupię pod A4 B8 sedan to będzie podobnie czy są inne klasy wagowe?

Odpuść sprężyny, zakładaj gwint

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 17:37, kamelus_ napisał:

Odpuść sprężyny, zakładaj gwint

Pewnie będzie problem z kątami pochylenia kół z przodu i nie równym zbieraniem opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kristof91 napisał:

Pewnie będzie problem z kątami pochylenia kół z przodu i nie równym zbieraniem opon?

Mam gwint i tył ustawiony jest w tolerancji fabrycznej (jest regulacja) a przód jest poza ale bez tragedii. Co sezon zamieniam opony przód z tyłem. Zrobiłem na nich około 35 tys. km i faktycznie jak by się czepiać to minimalnie zbiera gumy od środka bardziej ale to są naprawdę nic nie znaczące różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kristof91 napisał:

Kwestia ile skręcone. im niżej tym gorzej.

Wiadomo. Ja mam około -50 mm (bieżnik opony chowa się w błotnik) i to jest max do codziennej jazdy bo jadąc na pusto przez większość progów muszę się toczyć 2 km/h bo w przeciwnym razie przycieram spojlerkami pod podwoziem. Niżej to już jest bieda. Tym bardziej w competition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam problem. Jestem na etapie rezania TPMS i Auto hold. Musiałem zmienić pompe na 1AT. I mam problem. Przerobiłem 2 pompy i na kazdej to samo. Wywala bład czujnika ESP G419 00494 Incorrect Component.  Ciagle świeci kontrolka esp. Mało tego grzebałem a output test i mam test aktywny i dodatkowo swieci abs. Najpierw podmniełem same sterowniki ale dodatkowo miałem bład G201. Po zmianie calości G201 znikł. Pozostaje problem tego sensora G419. Za chiny nie umiem tego obejść. Pompa przypisana, kodowanie jest ok.

20200916_214224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się udało. Po cieżkich bojach kupiłem pompę z lifta 8K0907379CH. Zmieniłem sam sterownik przepisałem kodowanie. Została adaptacja czujników przyspieszeń. Tu pomógł @H4mm3R i Kuba. 10 minut i po sprawie. Auto Hold Assist i TPMS śmigają.

20201008_194326.jpg20201008_194346.jpg

 

Edytowane przez kristof91
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Michu1996 napisał:

Jak masz włączone AHA to podczas każdego postoju załączona się ręczny ?

Nie. Pierw trzymaja zawory w pompie abs. Jak sie zagrzeją do jakieś tam temp to wtedy zaciaga się reczny. Lub jak zgasze auto albo odepne pas, otworze drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomafx napisał:

Jaki jest koszt u Ciebie w okolicach wgranie nowych map? 

Kupiłem mapy od goscia z FB. Wyzyk wyzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kristof91 napisał:

Kupiłem mapy od goscia z FB. Wyzyk wyzyk

Jaki koszt? Zdalna aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...