Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 Sportback S5 Black Edition Daytona Grey


kris_91

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, BLENDEK napisał:

Hehe :D Fajnie siadło, z tego co wiem Kelwiny (K) oznaczają tylko barwę światła, a Lumeny (lm) jasność, więc pewnie jasność przy 4300K miałbyś taką samą tylko w brzydszym kolorze :decayed:

 

Chodziło mi o barwę:glupek2: bix ma 4300 więc 6000 jest bielsze ale tragedii niema:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kristof91 napisał:

Chodziło mi o barwę:glupek2: bix ma 4300 więc 6000 jest bielsze ale tragedii niema:)

to zmień bixy na Osram CBI 6000K i będzie super zgrany kolor:decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem czas na ogarnięcie detailingu A5.

Na początek porządne mycie z wnękami, nadkolami itd.

20200707_181905.jpg

Potem glinkowanie całości (pies znudzony):P

20200707_190415.jpg20200707_190426.jpg

 

Ocena stanu lakieru. Nie było tragedii więc postanowiłem że wleci tylko przejazd Carpro Essence.

20200707_214809.jpg

 

Docelowo wpadnie ceramika ale najpierw muszę ogarnąć wgniotki PDR-em bo jest kilka malutkich które kłują w oczy.

Musiałem padem jeansowym z pastą cuttingową wyciąć troszkę posiadany lakier na przednim zderzaku bo "przygasł"

Fotor_159432637276819.jpg

Całość wyszła tak, chciałem kłaść wosk House of Was Sapphire ale w ostatniej chwili wpadłem na pomysł nałożenia Carpro Reload.  Ponoć dobrze podbija efekt po essence bo i jeden i drugi ma w sobie SiO2. Efekt bardzo śliski szklisty lakier i super zrzut. Wnęki drzwi ogarnięte ręcznie samym Essence. Na szyby wpadła niewidzialna wycieraczka. Na felgi wosk PB Wheel Sealant

20200710_183654.jpg20200709_212509.jpg20200709_192725.jpg20200709_202527.jpg

Teraz czas zając się wnętrzem. Ale to w przyszłym tygodniu jak pogoda  pozwoli.

20200710_184404.jpg

Edytowane przez kristof91
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, instruktor83 napisał:

Fajna robota:thumbup1:taką lubie:naughty:ten grill co masz założony u siebie to Ori od S5? 

Dzięki. Grill ori ale z A5 z czarną ramką. I dołożony znaczek S5:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany co myślicie o oklejeniu tylnego dyfuzora folia Teckwrap Ceramic Carbon? Mam 2 opcje albo cały i plaster czarny albo tylko dolną część i jasny rant od góry tak jak jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się przeglądać :cool1: Co do dyfuzora, lepiej psiknij go całego w czerń fortepianową. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymienione magnesy wałków rozrządu oraz wtyczki do nich. Jeden puszczał już olej wtyczką. Miałem też delikatne szarpanie w okolicach 2.5-3tys obrotów przy przyspieszaniu. Po wymianie duża poprawa. Magnesy oczywiście ori. 

20200819_162907.jpg

A5 zrobila w zeszłym tygodniu trasę nad morze i z powrotem. Jakieś 1200km bez najmniejszego problemu. Spalanie wyszło ok. 10L/100km. 3 osoby + bagaż. Przy sredniej ok 130km/h.

Wleciały też inne projektory w drzwi z ali. Narazie przód do testu ale zamówię też tył.

20200814_202857.jpg

Edytowane przez kristof91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladna furka, bedziesz podnosil moc ? zaciekawila mnie wymiana tych magnesow, skad wiedziales ze to z nimi cos nie domaga ? da sie to zdiagnozowac VCDSem albo jakims testem ? u mnie czasem przytnie wlasnie miedzy 2-3 tys obr przy depnieciu gazu. nie wiem czy to wina strojenia czy czegos innego..

Przy Twoim kolorze fury, czarne srodki lamp robilyby mega robote..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kristof91 napisał:

A5 zrobila w zeszłym tygodniu trasę nad morze i z powrotem. Jakieś 1200km bez najmniejszego problemu. Spalanie wyszło ok. 10L/100km. 3 osoby + bagaż. Przy sredniej ok 130km/h

No to mało nie spalił. Ja teraz jestem nad morzem. Miałem 730 km w jedną stronę. Godzinę stałem w mega korku. Większość trasy na tempomacie 160 km/h quattro 2x dzieci 2x dorośli, pełny bagażnik i spalił 9.6 l/100. Jak jechałem tak około 130 km/h momentami to około 8.5 l/100 chwilowo pokazwywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamelus_ napisał:

No to mało nie spalił. Ja teraz jestem nad morzem. Miałem 730 km w jedną stronę. Godzinę stałem w mega korku. Większość trasy na tempomacie 160 km/h quattro 2x dzieci 2x dorośli, pełny bagażnik i spalił 9.6 l/100. Jak jechałem tak około 130 km/h momentami to około 8.5 l/100 chwilowo pokazwywał.

Mowie realnie a nie wedlug kompa. Wedlug kompa 8.2 mniej wiecej. 

42 minuty temu, kudin napisał:

Ladna furka, bedziesz podnosil moc ? zaciekawila mnie wymiana tych magnesow, skad wiedziales ze to z nimi cos nie domaga ? da sie to zdiagnozowac VCDSem albo jakims testem ? u mnie czasem przytnie wlasnie miedzy 2-3 tys obr przy depnieciu gazu. nie wiem czy to wina strojenia czy czegos innego..

Przy Twoim kolorze fury, czarne srodki lamp robilyby mega robote..

Hmm w sumie olej we wtyczce sklonil mnie do wymiany. Troche na ryzyko poszedłem. Chce zrobić stage 1.

 

1 godzinę temu, Hubertus01 napisał:

a dużo światła dają takie projektory? 

Calkiem jasno jest. Drogi nimi nie oświetlisz przed sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kristof91 napisał:

Mowie realnie a nie wedlug kompa. Wedlug kompa 8.2 mniej wiecej. 

U mnie tak wyszło realnie. Komp praktycznie się pokrywa u mnie z faktycznym spalaniem. Wachcnięcia są na poziomie 0.1-0.2 litra. Po drodze musiałem tankować bo mnie zasięg nie puszcza i matematyka pokazała tym razem 0.1 litra lepiej niż komp bo ten pokazał 9,7 l

Jak ci komp oszukuje o dwa litry to masz coś nie tak. Zrób sobie kalibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali dobrze... zaraz sie okaze ze ma auto na zlom bo zawalony po dach spalil 10.. mi tez ten sam silnik spali raz 6,7 jadac 140-180 a w drodze powrotnej 9 ... 

 

54 minuty temu, kristof91 napisał:

Chce zrobić stage 1.

image.png

 

W tym silniku polecam.. na kazdym biegu jest banan na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...