Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fis nie działa auto nie odpala


Karamba38

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

A wypnij wtyczkę z pompy a samą pompę podłącz z osobnego źródła zasilania i zobacz co wtedy...

W PB przekaźnik pompy paliwa jest nad nogami kierowcy przy MCE, pierwszy od lewej... zdejmij osłonę i dotknij go palcem przekręć kluczyk, odpal -  powinno być słychać i czuć klikniecie jak zadziała

Tak zrobiłem wcześniej z tym przekaźnikiem  i pompę było słychać ale nie odpalił, po godzinie poszedłem i cud auto odpaliło,  ale fis dalej nie działa, pali za każdym razem , najgorsze to jest to że nie wiadomo co mu dolegało. Wcześniej nie było słychać pompy paliwa po zapłonie podczas kręcenia pompa działała A nie palił. To jest dopiero zagadka.

Edytowane przez Karamba38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie- z FIS akurat bzdura: przez przypadek bezwiednie go wyłączyłem guzikiem na manetce jak ktoś już tu wspomniał :) Myślałem, że zdechł bo zrobiłem to bezwiednie. Zamiast sprawdzić, czy nie nacisnąłem guzika zacząłem odruchowo szukać po bezpiecznikach itp.

 

Co do odpalania: pompa powinna się na chwilę załączyć po przekręceniu zapłonu. Nie zawsze- czasami chyba jak ma ciśnienie, bo przed chwilą zgasiliśmy autko to nie zabuczy.

U mnie auto też nagle przestało odpalać. Brak błędów. Na szczęście zacząłem kombinować od dobrej strony- pierwsze co sprawdziłem poza bzdurami to pompa paliwa. Przy odpalaniu podawało napięcie ale się nie kręciła. Przepłukałem ją, potrząsnąłem i zaczęła działać na cały dzień. Kolejnego dnia rano znowu trup, więc wymieniłem ją na nową (używkę).

 

Generalnie pompa walnięta czasem zaskoczy, czasem nie. W starych BMW było to częstsze zjawisko i trzeba było mu zasadzić kopa jak dobrze kojarzę gdzieś z boku ;)

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...