Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fis nie działa auto nie odpala


Karamba38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem z odpaleniem auta po zgaszeniu, przestał działać fis kolorowy , kręci normalnie iskra jest ale taka słaba , wymieniłem czujnik położenia wału ,cewki ,świece ,przewody ,rozebrałem wszystkie kostki ,sprawdziłem bezpieczniki ,i nic dalej nie pali. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale załapuje na chwilę i gaśnie czy w ogóle nie chce nawet załapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod kompa,a nóż widelec coś podpowie. Może pompa paliwa zawieszona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kamil-vag napisał:

Ale załapuje na chwilę i gaśnie czy w ogóle nie chce nawet załapać...

Tak ja by chciał, ale nie może  zaskoczyć nawet na sekundę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pila24 napisał:

Podłącz pod kompa,a nóż widelec coś podpowie. Może pompa paliwa zawieszona?

komp nic nie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz kompem z silnikiem i zrób test podzespołów,będzie słychać czy pompa działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pila24 napisał:

Połącz kompem z silnikiem i zrób test podzespołów,będzie słychać czy pompa działa 

Wcześniej robiłem test to pompa chodziła, teraz byłem zrobić i jak wcisnę start to wyskakuje komunikat  Requirements for Output Test not met

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przekrecasz kluczyk to w ogóle ją słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pila24 napisał:

A jak przekrecasz kluczyk to w ogóle ją słychać?

nie ona chodzi chyba razem z rozrusznikiem . świece są mokre ,  i dlaczego nie działa fis na zegarach to ma coś wspólnego tak  mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Karamba38 napisał:

nie ona chodzi chyba razem z rozrusznikiem . świece są mokre ,  i dlaczego nie działa fis na zegarach to ma coś wspólnego tak  mi się wydaje.

Ma już działać przez chwile po przekręceniu kluczyka. Wystarczy ze daje za mało paliwa i nie odpalisz. Nie wiem dlaczego fis nie działa,jakieś błędy z zegarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pila24 napisał:

Ma już działać przez chwile po przekręceniu kluczyka. Wystarczy ze daje za mało paliwa i nie odpalisz. Nie wiem dlaczego fis nie działa,jakieś błędy z zegarów?

po zapłonie nie słychać pompy , zaraz sprawdzę napięcie na pompie czy dochodzi,zegary chodzą jak zrobię test normalnie, wszystko działało normalnie a rano fis nie świeci i auto nie pali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wyłączyłeś fisa manetka? W B6 jest taka możliwość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamil-vag napisał:

A nie wyłączyłeś fisa manetka? W B6 jest taka możliwość 

nie jak bym go wyłączył to auto by paliło a nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Karamba38 napisał:

po zapłonie nie słychać pompy , zaraz sprawdzę napięcie na pompie czy dochodzi,zegary chodzą jak zrobię test normalnie, wszystko działało normalnie a rano fis nie świeci i auto nie pali .

napięcie na pompie bez zapłonu jest 3.3v po zapłonie jest 12v .po odłączeniu wtyczki i ponownym podłączeniu test silnika poszedł normalnie i auto odpaliło, zgasiłem i znowu pompa nie chodzi ,może to wina przekaźnika albo jakieś zwarcie w instalacji . sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia przekaźnik ECM i Pompy paliwa, sprawdź w ogóle czy nie masz czasem akwarium w podszybiu, tam gdzie akumulator... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil-vag napisał:

Do sprawdzenia przekaźnik ECM i Pompy paliwa, sprawdź w ogóle czy nie masz czasem akwarium w podszybiu, tam gdzie akumulator... 

Zanim napisałem post to sprawdziłem już prawie wszystko w skrzynce z kompem sucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karamba38 napisał:

Zanim napisałem post to sprawdziłem już prawie wszystko w skrzynce z kompem sucho. 

Przekaźnik ecm? Gdzie on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 20:49, kamil-vag napisał:

Do sprawdzenia przekaźnik ECM i Pompy paliwa, sprawdź w ogóle czy nie masz czasem akwarium w podszybiu, tam gdzie akumulator... 

Jaki numer jest przekaźnika pompy paliwa? I tego ECM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu wtyczki pompy paliwa auto na chwilę zapala i zgaśnie z braku paliwa ( to normalne ) ale dlaczego nie odpala z podłączoną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypnij wtyczkę z pompy a samą pompę podłącz z osobnego źródła zasilania i zobacz co wtedy...

W PB przekaźnik pompy paliwa jest nad nogami kierowcy przy MCE, pierwszy od lewej... zdejmij osłonę i dotknij go palcem przekręć kluczyk, odpal -  powinno być słychać i czuć klikniecie jak zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...